ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ

ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: argyris στις 27/05/2015 12:40 μμ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ.

ΕΧΩ ΕΝΑ STREET TRIPLE ΤΟΥ 2010. ΧΤΕΣ ΞΑΦΝΚΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕ, ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΡΕΥΜΑ ΕΚΑΝΕ ΤΣΕΚ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕ. ΤΕΣΠΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΜΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΟ ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΔΙΚΗ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ TRIUMPH ΣΤΗΝ ΒΡΗΛΙΣΙΩΝ. ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΟΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΠΗΝΙΑ. ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝ ΟΤΙ Ο ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟΣ Κ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΛΑΧΤΕΙ ΛΟΓΩ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΗΣ TRIUMPH. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ TRIUMPH Κ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΜΟΥ, ΑΝΑΚΑΛΗΨΑΝ ΟΤΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΑΧΤΕΙ

ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΕΡΑΚΟ Κ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ SERVICE. ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΗΛΙΟΦΙΛ ΒΡΗΚΑΝ ΟΤΙ Ο ΠΙΕΡΑΚΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΑΝΟΡΘΩΤΗ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΜΟΥΦΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΕΙΝΑΙ 300- 400 ΕΥΡΩ. ΑΡΑ ΤΟ ΑΝΛΟΓΩ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΒΑΤΖΟΣΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ... ΜΑΛΛΟΝ Κ ΑΠΟ ΑΛΟΥΣ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ. ΜΕΤΑ ΜΙΛΗΣΑ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΟΦΙΛ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΛΑΞΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ ΟΠΩΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΠΟΣΤΕΙΛΩ ΕΙΝΑΙ ΕΜΑΙΛ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ TRIUMPH ΑΓΓΛΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΙ ΕΔΩ ΜΑΣΤΟΡΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΟΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΧΑΖΟΙ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΑΡΓΥΡΗΣ.

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: voyager1970 στις 27/05/2015 11:44 μμ.

GO 4 IT...!!!

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: fotisz750 στις 28/05/2015 3:25 πμ.

εννοειται να το κανεις!

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: panosem στις 29/05/2015 12:19 πμ.

Να το κάνεις, και να ενημερώσεις και την ΗΛΙΟΦΙΛ ότι θα το κάνεις. Επίσης αν θες να το τραβήξεις και παραπέρα, επειδή πρόκειται για πεντακάθαρη ΑΠΑΤΗ ίσως να μπορείς να κινηθείς και νομικά, ή έστω καταγγελία του συμβάντος στις αρμόδιες αρχές.
Παραθέτω ένα λινκ τεχνολογικού φόρουμ, που έχει μαζεμένες πολλές πληροφορίες σχετικά με τα δικαιώματα των καταναλωτών καθώς και τις αρμόδιες Υπηρεσίες.
http://www.insomnia.gr/topic/536024-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%84/

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: argyris στις 02/06/2015 11:31 πμ.

panosem"Να το κάνεις, και να ενημερώσεις και την ΗΛΙΟΦΙΛ ότι θα το κάνεις. Επίσης αν θες να το τραβήξεις και παραπέρα, επειδή πρόκειται για πεντακάθαρη ΑΠΑΤΗ ίσως να μπορείς να κινηθείς και νομικά, ή έστω καταγγελία του συμβάντος στις αρμόδιες αρχές.
Παραθέτω ένα λινκ τεχνολογικού φόρουμ, που έχει μαζεμένες πολλές πληροφορίες σχετικά με τα δικαιώματα των καταναλωτών καθώς και τις αρμόδιες Υπηρεσίες.
http://www.insomnia.gr/topic/536024-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%84/"



ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΑΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ...

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: grgasteus στις 09/06/2015 7:26 πμ.

Που το είχες πάει τελικά; Ηλιοφιλ ;
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: argyris στις 09/06/2015 4:07 μμ.

grgasteus"Που το είχες πάει τελικά; Ηλιοφιλ ;"


STON SAKH

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: comando στις 18/06/2015 8:47 μμ.

Σε γενικες γραμμες καλα κανεις και ενημερωνεις, γιατι το θεμα με τις αντιπροσωπιες εχει ξεφυγει...


Τρεξτω εφοσον μπορεις και εχεις ορεξη!

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: tolicious στις 23/07/2015 5:03 μμ.

Παίδες μία από τα ίδια κι εγώ σήμερα. Πήρα τηλ στην Ηλιοφίλ για την αντικατάσταση του ανορθωτή ώντας κάτοχος ενός Street Triple R' του 11που με άφησε προχθές και επειδή έλειπε σε διακοπές ο αρμόδιος υπάλληλος ,με παρέπεμψε ευγενικά μια κυρία στην αντιπροσωπεία της Triumph INTERMOTO στον Πειραιά νομίζω. Εκεί μίλησα με την αρμόδια υπάλληλο στο service και μου είπε πως ναι μεν ανήκει η μηχανή βάσει του αριθμού πλαισίου στα ανακληθέντα, αλλά δεν το εμφανίζει πουθενά συστηματικά και δεν μπορεί να κάνει τίποτα.Όταν πάτησα πόδι μη μπορώντας να ακούω τέτοιες μακακίες,μου είπε ότι θα στείλει ένα email και να περιμένω ειδοποίηση!
Τί προτείνετε? Θενκς!

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: HelenKoR στις 23/07/2015 8:44 μμ.

Αγορασες τη μηχανη μεταχειρισμενη ´Η καινουρια;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: tolicious στις 24/07/2015 1:32 πμ.

Μεταχειρισμένη, τί να λέει?

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: HelenKoR στις 26/07/2015 9:22 πμ.

Βασικά δεν αντιλαμβάνομαι την περίπτωσή σου με λεπτομέρεια.
Αγορασες μεταχ τη μηχανή από τον Πιερρακο; Και φορά τον παλιό ανορθωτη; Και ενώ δικαιουσαι νέο από ανάκληση το σύστημα βγάζει ότι έχει ήδη γίνει η ανάκληση; Δηλαδή είναι η ίδια περίπτωση με το πρώτο ποστ;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: tolicious στις 04/09/2015 4:26 μμ.

Ακριβώς, πέρασε από ανάκληση ο ανορθωτης στο σύστημα και μόνο, αφού είχε το μαχαίρι είχε και το καρπούζι, σιγά το πρόβλημα για τον συγκεκριμένο κύριο. Η Ηλιοφίλ επικοινώνησε με Αγγλία και απάντησαν οι Αγγλοι ότι φαίνεται στο σύστημα να έχει γίνει η ανάκληση τον Νοέμβριο του 2012από τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο !! Με τα πολλά την έφαγα 450 για μπαταρία, ανορθωτης και πανιά. Το χειρότερο όμως ήταν η επιβεβαίωση από τα πλέον αρμόδια χείλη σε τεχνικό κομμάτι σε όλη την Ελλάδα για τις Triumph(ονόματα δεν λέμε σίγουρα ξέρετε ποιον τύπο εννοώ), ότι ο βλαμμενος ανορθωτης ήταν και ο αρχικός κατασκευάσει ανορθωτης. Αυτά τα ολίγα και σαν συμπέρασμα για όλους μας να προσέχουμε τους τσαρλατανους που το παίζουν και επιχειρηματίες!

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: DMathioudakis στις 28/10/2015 1:39 μμ.

Καλησπερα και απο εμενα!
Λοιπον παιδια για πειτε μου, εχω ενα ST 2010 το οποιο αγορασα μεταχειρισμενο προσφατα και μολις μου εκαψε ανορθωτη!!
Πηρα τηλ το παιδι που μου το πουλησε για να τον ρωτησω αν τον εχει αλλαξει μεσο ανακλησεις και μου ειπε πως ναι τον εχει αλλαξει. Τι κανουμε τωρα παιδες???? Καιγετε και ο καινουριος? Ειμαι και εγω στην ιδια περιπτωση που δεν αλλαχθηκε?
Οπως και να εχει πηρα ενα τηλ στην Ηλιοφιλ και με παρεπεμψαν στην ιντερμοτο και στον πιερακο πηρα εναν απο αυτους και μου ειπαν πως ολοι ειναι σε ενα συνεδριο στν αγγλια και να ξαναπαρω την πεμπτη!
Με τον τυπο ομως που μιλησα οταν οταν του ειπα για ανακληση αλλαξε ο τονος της φωνης του σε ποιο εντονος και με ρωτησε αν εχω ξαναπαρει τηλ!!!
Λοιπον αυριο που θα τους παρω τι λετε!!
Και κατι ακομα δεν εχω την ευχερεια να παω απο εκει γιατι ειμαι Ροδο!
Thanx και περιμενω γνωμες!

Re: ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ - ΠΗΝΙΑ  

  Από: HelenKoR στις 30/10/2015 4:36 μμ.

Έχεις πμ
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.