προβλημα με στροφομετρο

προβλημα με στροφομετρο  

  Από: chris.r675 στις 13/05/2014 10:56 μμ.

ειμαι κατοχος ενος triumph street triple r 09,σημερα παρατηρησα οτι το στροφομετρο στο ρελαντι δειχνει μηδεν!
οταν παιρνεις γκαζι δειχνει κανονικοτατα,το συνδεσα με το tune ecu και στο dashboard εδειχνε κανονικες τις στροφες
στο ρελαντι,δεν καταφερα να βρω κατι αναλογο στο forum μετα απο αναζητηση.

εχει ξανατυχει σε καποιον κατι αναλογο?να πω οτι το μηχανακι ηταν καιρο ακηνησια,εγω το βρισκω λογικο οτι
κατι γινεται με το οργανο,να πω οτι του ειχα περασει καινουργιο χαρτη και ειχα κανει και reset adaptions και ειχα
ρυθμισει και το tps
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: προβλημα με στροφομετρο  

  Από: chris.r675 στις 14/05/2014 6:03 μμ.

κανεις???
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: προβλημα με στροφομετρο  

  Από: koukounaros στις 15/05/2014 12:08 μμ.

Δέν το έχω ξανακούσει αυτό το πρόβλημα! για δοκίμασε να αλλάξεις χάρτη με τον εργοστασιακό μήπως και επηρεάζει και τισ ρυθμίσεις του κοντέρ. αν δέν αλλάξει τότε έχει να κάνει με το στροφόμετρο... πάρε και ένα τηλ τον σακη τον κόντη να σου πεί την γνώμη του!

Re: προβλημα με στροφομετρο  

  Από: chris.r675 στις 15/05/2014 3:43 μμ.

δεν νομιζω οτι εχει σχεση με το χαρτη γιατι μου ειχε κανει κατι παρομοιο παλιοτερα,
θα δοκιμασω μια καινουργια μπαταρια σημερα γιατι αυτη που εχω μαλλον εχει κομμενο στοιχειο και θα ενημερωσω.

χαρτη τον ιδιο εχω απλα εχω κλεισει το sai kai o2,το περιεργο ειναι οτι οταν δινεις γκαζι δειχνει κανονικα,θα το
ψαξω και θα επανερθω!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: προβλημα με στροφομετρο  

  Από: chris.r675 στις 15/05/2014 9:01 μμ.

λιγο σπρει επαφων στην φισα των οργανων και καινουργια μπαταρια και ολα δουλευουν ρολοι!

η μακακια που εκανα ειναι οτι δεν τα δοκιμασα ενα ενα για να δω τι φταιει,αν και εχω καταληξει οτι
εφταιγε η μπαταρια!ευχαριστω πολυ!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!