Μπουζί ιριδιίου σε 675

Μπουζί ιριδιίου σε 675  

  Από: billis_patra1991 στις 01/11/2013 8:54 μμ.

λοιπον παιδια πηγα σημερα και αγορασα τρια μπουζακια για το μηχανακι και επελεξα να βαλω ιριδιου...!! το προβλημα ομως που δημιουργηθηκε ειναι το εξης ο κωδικος που δινει η ngk ειναι CR9EIX... εμενα ομως μου εδωσε το CR8EIX.. Μου ειπε οτι ειναι ακριβως τα ιδιο μπουζι και οτι απλα ειναι και καλα για τα μοντελα... τι λετε εσεις να τα αλλαξω καλυτερα για σιγουρια η να τα αφησω... δεν τα εχω τοποθετησει ακομα....!!

Re: Μπουζί ιριδιίου σε 675  

  Από: tharis στις 01/11/2013 9:59 μμ.

To 8αρι ειναι λογικα λιγο πιο ζεστο .. Αν ο κατασκευαστης λεει 9 βαλε 9 ..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Μπουζί ιριδιίου σε 675  

  Από: billis_patra1991 στις 02/11/2013 1:19 πμ.

haris"To 8αρι ειναι λογικα λιγο πιο ζεστο .. Αν ο κατασκευαστης λεει 9 βαλε 9 ..!"


ο καταλογος της NGK τις γραφει τις προδιαγραφες αυτες της Triumph δεν μπορω να τις βρω...

Re: Μπουζί ιριδιίου σε 675  

  Από: Aris. στις 02/11/2013 1:20 πμ.

Να πω κατ'αρχας πως δεν ξερω τι ισχυει με τους κωδικους κτλ κτλ...
Και να συνεχισω με ενα ψιλο-offtopic..
Απλα θα ηθελα να αναφερω πως καλο ειναι να αποφευγεις να αγοραζεις μπουζι μονος σου ακομα και αν δεν τα περασεις εσυ αλλα ο μαστορας σου.
Το μπουζι που αγορασες μπορει να εχει χτυπηθει στην μεταφορα , μπορει να εχει ραγισμενη πορσελανη ... μπορει να ειναι ελλατωματικο , μπορει... πολλα και διαφορα...
Εχει συμβει και σε φιλο μου και γενικα... εχει συμβει...
Αν στο περασει ο μαστορας ενω του το εχεις δωσει εσυ και ο μη γενειτο ,συμβει κατι.. θα παρεις τα τετοια σου... ο μαστορας δεν φερει ευθυνη..
Ετσι και αλλιως ιδια τιμη θα στο χρεωσει και ο μαστορας πανω κατω... γιατι να πας να το αγορασεις εσυ απ'εξω ?

Τωρα αν τα αλλαζεις μονος , αλλο καπελο αυτο..
Πασο.
Προφανως και ξερεις πως αμα συμβει κατι δεν θα τρεξεις να ζητησεις τα ρεστα απο καποιον...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Μπουζί ιριδιίου σε 675  

  Από: dimchrist στις 02/11/2013 11:02 πμ.

Ούτε 8άρι ούτε 10άρι. Μόνο 9άρι τόσο απλά.-

Triple Way

Re: Μπουζί ιριδιίου σε 675  

  Από: billis_patra1991 στις 02/11/2013 5:49 μμ.

dimchris"Ούτε 8άρι ούτε 10άρι. Μόνο 9άρι τόσο απλά.-"


ετσι για να εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο θα τα αλλαξω με 9αρια τελικά...!!!