Αφαίρεση βασης πινακιδας

Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Genesis στις 04/10/2013 2:34 μμ.

Φανταζομαι πολλοί θα εχετε βγάλει ολη την βαση με την πινακιδα και τα φλας και θελω να ρωτησω οσοι το εχουν κανει αν εχετε παρατηρήσει να μπανει νερο κατω απο τη σελα προς τον συναγερμό κ την μπαταρία περισσότερο απο το κανονικο μιας και παλι λογικα με τη βαση μπορουσε να μπει ευκολα αν περασεις απο νερα η αν βρεχει.

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Max Manos στις 04/10/2013 4:12 μμ.

Bαλε λιγη ταινια στις τρυπουλες που εχει η θηκη για τα χαρτια κλπ και θα εισαι οκ...
"No Guts,No Glory"

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Genesis στις 04/10/2013 4:28 μμ.

Ποιες τρυπες λες? Εγω αναφέρομαι εκει που μπαινει ο datatool και η μπαταρια θεωρητικα απο κει θα μπαινει νερο λογικά οταν βγαινει το φτερο εχει περισσότερο κενο σε σχέση με πριν. Οχι οτι ειναι καλύτερα με τη βαση αλλα λεμε τωρα

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Max Manos στις 04/10/2013 4:46 μμ.

Μιλαω για τις τρυπουλες που βρισκονται πισω απο τη θεση της μπαταριας,εκει που βαζουμε τα χαρτια συνηθως.
Εβαλα tail tidy και γω.Το φτερο που κουμπωνει και με βισματακια εκει απο κατω οταν το βγαλεις μενουν οι τρυπες κενες.
Μονο απο κει μου εβαζε ελαχιστο νερο,πουθενα αλλου...και εχω φαει τρελλες βροχες...
Βεβαια το συγκεκριμενο tail tidy της r&g εχει τετοια κατασκευη που εν μερη αντικαθιστα το panel που υπαρχει στο μαμισιο.
"No Guts,No Glory"

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Genesis στις 04/10/2013 4:50 μμ.

Εχω δει της ερμαξ και απο το carbon4u αλλα ειναι τσιμπημένα λιγο και κλεινουν μια και καλη τις τρυπες ομως! Το δικο σου υπάρχουν πουθενά να τα δω κανα site? Ειναι ιδιο με τα παραπάνω?

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Max Manos στις 04/10/2013 4:56 μμ.

Το δικο μου ειναι του '08 εχει καταργηθει...στη θεση του βγαλανε αλλο βελτιωμενο...

http://www.rg-racing.com/browseBike/Tri ... 056BK.aspx

Tσεκαρε εκει που λεει fitting details για να δεις τη κατασκευη του.
"No Guts,No Glory"
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:57, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Genesis στις 04/10/2013 4:57 μμ.

Ποσο το ειχες παρει μπας και βρω κανενα? Απο εικονες που ειδα και αυτό κλεινει καλα ολα το κενο απο κατω!

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Max Manos στις 04/10/2013 5:09 μμ.

Λιγο πιο φθηνο το ειχαν τοτε...το ειχα αγορασει μεσα απο το site τους με καποια αλλα πραγματα.
Τσεκαρε το στο ebay,ισως βρεις και το παλιο σε στοκ...
"No Guts,No Glory"

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Genesis στις 05/10/2013 2:25 μμ.

Max Manos"Το δικο μου ειναι του '08 εχει καταργηθει...στη θεση του βγαλανε αλλο βελτιωμενο...

http://www.rg-racing.com/browseBike/Tri ... 056BK.aspx

Tσεκαρε εκει που λεει fitting details για να δεις τη κατασκευη του."



Βρήκα ένα τέτοιο μεταχειρισμένο από ebay (r&g πρέπει να είναι) και το παράγγειλα χωρις τη βαση της πινακίδας. λογικά όπως είδα κουμπώνει ακριβώς και κλείνει τελείως το κενό αυτό και γλυτώνουμε νερά και ιστορίες ε?

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Max Manos στις 05/10/2013 3:22 μμ.

Aυτο ειναι το καινουργιο που ενσωματωνει και τη βαση του φαναριου,εχει και τρυπες με ταπες για τα φλας..
Εντελως διαφορετικη κατασκευη απο το δικο μου,αλλα αυτο δειχνει σιγουρα πιο στεγανο και ελαφρυ!!!
Μια χαρα σε βρισκω!
"No Guts,No Glory"

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Genesis στις 05/10/2013 3:26 μμ.

Max Manos"Aυτο ειναι το καινουργιο που ενσωματωνει και τη βαση του φαναριου,εχει και τρυπες με ταπες για τα φλας..
Εντελως διαφορετικη κατασκευη απο το δικο μου,αλλα αυτο δειχνει σιγουρα πιο στεγανο και ελαφρυ!!!
Μια χαρα σε βρισκω! "


Σε ευχαριστώ πολύ! Πάλι καλά που το πρόλαβα γιατί δεν έβρισκα κάτω από 100€!

Re: Αφαίρεση βασης πινακιδας  

  Από: Max Manos στις 05/10/2013 3:28 μμ.

Να'σαι καλα Γιαννη,δεν κανει τιποτα..
"No Guts,No Glory"