Σπάσιμο στο πλαίσιο

Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: black_power στις 22/01/2013 8:36 μμ.

Τράκαρα σήμερα με εναν πεζό που περνούσε απερίσκεπτα την πειραιώς . ελιγμό δεν μπορούσα να κάνω , την είδα ξαφνικά ... και έγινε οτι έγινε.Δόξα το θεό δεν σκοτώθηκε κανείς.Η κοπέλα πήγε προληπτικά στο νοσοκομείο, εγώ κωλοφαρδος ούτε που έπεσα,ουτε γρατζουνιές ούτε τίποτα.
Στο ψητό τώρα
Σπασμένος καθρέφτης ,μασκάκι, στραβωμένο το αριστερό φανάρι. εντάξει λέω φθηνά την γλίτωσα πάλι !
Όταν έφτασα σπίτι και είδα απο κοντά το κάτωθι τα χρειάστηκα λίγο
δείτε και πείτε μου τη γνώμη σας

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: black_power στις 22/01/2013 8:38 μμ.

ξέχασα να κάνω την ερώτηση....
Διορθώνεται αυτό με κάποιο τρόπο ; ή απλως θα ζήσω μ αυτό ?

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: indreas στις 22/01/2013 9:41 μμ.

Αρχικά με μπέρδεψε λίγο η φωτογραφία αλλά αν κατάλαβα καλά είναι το κομματάκι που stopαρει και το κόψιμο του τιμονιού??? Σίγουρα υπάρχει κάποιου είδους συγκόλληση αν και γνώμη μου ίσως να μην αξίζει να ασχοληθείς απο την στιγμή που ούτε σε εμφανή σημείο βρίσκεται ούτε επηρεάζει την οδική συμπεριφορά

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: rallakis στις 22/01/2013 9:48 μμ.

Επειδη ημουν και εγω παθων,φτιαχνει.
Για πληροφοριες θα σου πουν στο γνωστο συνεργειο...
Και επισης η κοντρα ειναι σημαντικο σημειο του πλαισιου .
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: tharis στις 22/01/2013 9:51 μμ.

Ευτυχως δεν ειχαμε κανενα σοβαρο τραυματισμο..!

Δε βοηθαει και πολυ η φωτο καλυτερα να το βγαζες απ το πλαι..

Μαλλον τ αφηνεις ως εχει. Δεν "stopαρει" τωρα το τιμονι σου?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: black_power στις 22/01/2013 10:03 μμ.

όχι τώρα κόβει περισσότερο το τιμόνι... μπορεί να θεωρηθεί και καλο αύτο
ουσιαστικά κόβει μέχρι να βρουν οι μπουκάλες στο ψυγείο.Οδηγικά προφανώς και δεν έχει πρόβλημα απλως αν ο μη γένοιτο πέσει η μηχανή και στρίψει το τιμόνι και ζορίσει λίγο θα κλαίω κανα ψυγείο πάλι ή θα κοπεί κανα καλώδιο απ αυτά που είναι στις άκρες του τιμονιού

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: tharis στις 22/01/2013 11:03 μμ.

black_power"...Οδηγικά προφανώς και δεν έχει πρόβλημα απλως αν ο μη γένοιτο πέσει η μηχανή και στρίψει το τιμόνι και ζορίσει λίγο θα κλαίω κανα ψυγείο πάλι ή θα κοπεί κανα καλώδιο απ αυτά που είναι στις άκρες του τιμονιού"


ακριβως.. οποτε προσοχη!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: nafpaktios στις 23/01/2013 12:15 πμ.

Μπορεις να γεμισεις το κοματι που εσπασε με αλουμινοκολληση πιστευω,υπαρχει ενας στη Σπυρου Πατση κοντα ενα στενο πριν βγεις στην Καβαλας δεξια ο Μαστροβασιλης ο οποιος απο ερευνα που ειχα κανει ειναι κορυφη στις κολλησεις και σε δικη μου δουλεια που του ειχα παει επαθα πλακα με το αποτελεσμα.Ελπιζω να σε βοηθαω...
If it works don't fix it!!!

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 23/01/2013 8:58 πμ.

Το κομμάτι θα είναι κάπου εκεί στο σημείο της πτώσης.Αν είσαι τυχερός και το βρείς το κολάς εύκολα σε ένα μάστορα που κάνει κολλήσεις και ξεμπέρδεψες.....αν δεν το βρείς γεμισμα με αλουμίνιο και στο περίπου φτιάξιμο καινούριο στόπ από φωτογραφίες που θα του πάς να δεί πώς ήταν πρίν.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: black_power στις 23/01/2013 1:16 μμ.

Θα πάω να κοιτάξω αλλά δεν νομίζω να το βρω ,είναι και στο χρώμα της ασφάλτου
ευχαριστώ για την βοήθεια

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: galileos στις 23/01/2013 4:54 μμ.

black_power"όχι τώρα κόβει περισσότερο το τιμόνι... μπορεί να θεωρηθεί και καλο αύτο
ουσιαστικά κόβει μέχρι να βρουν οι μπουκάλες στο ψυγείο.Οδηγικά προφανώς και δεν έχει πρόβλημα απλως αν ο μη γένοιτο πέσει η μηχανή και στρίψει το τιμόνι και ζορίσει λίγο θα κλαίω κανα ψυγείο πάλι ή θα κοπεί κανα καλώδιο απ αυτά που είναι στις άκρες του τιμονιού"


Αυτό θα πρέπει να σε προβληματίζει. Ειλικρινά θα πρέπει να το κοιτάξεις για να μην έχεις περισσότερα προβλήματα στο μέλλον, όχι μόνο από τυχόν πέσιμο αλλά και κατά την οδήγηση σου, ειδικά σε ελιγμούς κλπ.

Μην το αφήσεις και το ξεχάσεις γιατί θα σε θυμηθεί αυτό. Όπως είπαν και οι παραπάνω, φτιάχνει ..., πόσο μάλλον αν έχεις και το σπασμένο κομμάτι.

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Σπάσιμο στο πλαίσιο  

  Από: NikosV στις 02/03/2013 11:34 πμ.

black_power εχεις ΠΜ

http://mototriumphhellas.blogspot.com/