ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΜΕ STREET TRIPLE

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΜΕ STREET TRIPLE  

  Από: vrose στις 15/07/2008 10:34 πμ.

Καλημέρα αδέρφια.

Έχω το Street Triple που το αγόρασα το Δεκέμβριο . Μόλις ένα μήνα μετά έμεινα απο μπαταρία 2 φορές. Έχω βάλει και τον συναγερμό steel mate και δεν ξέρω εαν είναι απο εκεί.Έβαλα μια καινούρια πριν κανένα μήνα. Χθές μετά απο ένα ταξιδάκι 2 ωρών σταμάτησα να κάνω ένα μπανάκι και μετά όταν προσπάθησα να βάλω μπροστά, ΤΙΠΟΤΑ.!!!!

Τι να κάνω δεν ξέρω και μου έχουν σπάσει τα νεύρα . Ο αντιπρόσωπος με είχε στείλει τότε σε ένα δικό του ηλεκτρολόγο και αυτά που μου είχε πει ήταν Μ@Λ@ΚΙΕΣ. Σκέφτομαι να πάρω το κεντρικό δλδ την ελιοφίλ.


ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΜΕ STREET TRIPLE  

  Από: Sprinter στις 15/07/2008 11:25 πμ.

Ο συναγερμός είναι ο 1ος ύποπτος. O δεύτερος είναι ο ανορθωτής. Τουλάχιστον τα Daytona πάσχουν. Δεν ξέρω για τα Street Triple. Να μη πάς στη Πεύκη, να πάς στον Σάκη IMO.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΜΕ STREET TRIPLE  

  Από: vrose στις 06/08/2008 7:48 μμ.

Πάλι τα ίδια σήμερα...

Έβγαλα την μπαταρία και την άφησα στον αντιπρόσωπο να την φορτίσει.
Αν αύριο που θα την πάρω θα έχω πάλι τα ίδια προβλήματα μου είπε να το αφήσω για να το διαβάσει με τον εγκέφαλο!!!!

Κλάιν Μάιν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΜΕ STREET TRIPLE  

  Από: spypetr στις 07/08/2008 3:31 πμ.

Κουράγιο.
νομίζω ότι είναι ανορθωτής, όπως έγραψε και παραπάνω ο Spinter

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΜΕ STREET TRIPLE  

  Από: Sprinter στις 07/08/2008 9:36 πμ.

Πηγαινε σε κάνα σοβαρό συνεργείο....Αντι να παιδεύεσαι κα να ξοδεύεσαι θα 'χες ξεμπλέξει τώρα. Ειπαμε συναγερμός ή ανορθωτής 90%. Τι να διαβάσει με τον 'εγκέφαλο' και γιατί να το αφήσεις για να το κάνει αυτό. 2 λεπτά υπόθεση είναι να βάλει το όργανο (αν του λέει κάτι αυτό, αμφιβάλλω).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε