Βάσεις για σαμάρια Street Triple

Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: rexlio στις 01/08/2011 3:30 πμ.

Καλησπέρα συμφορου-μύτες!

Εν όψει διακοπών, έφαγα τον τόπο να βρώ βάσεις για σαμάρια για το street triple. Που - θε - νά..
Κάποιος μάλιστα πρότεινε να το ψάχνω λίγο καλύτερα το θέμα πρίν πάρω μηχανή....
Επειδή βασανίστηκα με το θέμα, και σκέφτηκα ότι ίσως κι άλλος είχε βρεθεί/ βρίσκεται στη θέση μου ...και επειδή εγώ με αυτήν θέλω να πάω διακοπές, λίγες μέρες πρίν την αναχώρηση τελικά, έγινε η παρακάτω κατασκευή για να κρατήσει τα σαμάρια σε ασφαλή απόσταση από τις εξατμίσεις.

Δοκιμάστηκε σε 200 χλμ με επιτυχία..Από μια ροδελίτσα και θα είμαστε ΟΚ

Χαιρετώ, καλές και ασφαλείς διακοπές εύχουμαι!
το δρόμο τον ανοίγεις περπατώντας

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: nfot στις 01/08/2011 7:30 πμ.

Ωραιος
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: crazyumpire στις 01/08/2011 10:44 πμ.

πολυ καλο!!! και απλο!!
μου αρεσε ομως και το αλλο που μπαινει μπροστα στον κινητηρα(και χαμηλα ,για χαμηλο κεντρο βαρους)
κανει και για ''καγκελο'' προστασιας !
τωρα εισαι ετοιμος...καλες διαδρομες..καλες διακοπες!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: tharis στις 01/08/2011 11:22 πμ.

Ωραια πατεντα!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: denthnpalevw στις 01/08/2011 11:23 πμ.

Φιλε πολυ καλο....
μηπως να το προχωρησεις λιγο παραπανω αυτο???? ετσι οπως ειναι ειναι ανετα πιανει καποια χρηματα....
σκεψου το.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: Art-I-Sun στις 01/08/2011 12:31 μμ.

Πολύ καλή ιδέα όντως! Πάντα όμως με φόβιζε η εφαρμογή των σαμαριών πάνω στο μηχανάκι, λόγω του ότι θα τρώνε πολύ βάρος τα πλαστικά που γράφουν street triple, τα οποία είναι βιδωμένα στο υποπλαίσιο από δύο αυτάκια. Γιά τσέκαρε το μην αρχίσουν να ραγίζουν. Κατά τα άλλα, πολύ καλή κατασκευή! Συγχαρητήρια!
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: dimchrist στις 01/08/2011 12:32 μμ.

Για κάτι απλό, οικονομικό και γρήγορο μια χαρά.

Triple Way

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: rexlio στις 01/08/2011 1:02 μμ.

Το βάρος όντως μοιράζεται σε 4 σημεία πάνω στα πλαστικά που λές φίλε Art-I-Sun. Όταν επιστρέψω με το καλό θα σας πώ αν έμειναν σημάδια τελικά.
Δεν συγκρατεί βάρος αποσκευών.. απλά εξασφαλίζει μια ελευθερία ανάμεσα από μπαγκάζια κ εξατμίσεις στην ευθεία και σε τίποτα πέρα-δώθε που θα κάνουν οι βαλίτσες στις στροφές να περνάει αεράκι ...να μην φτάσω με καμένα σώβρακα!

Όποιος θέλει... 1 εβδομάδα παράδοση - 450 ευρώ.. το ένα. (βίδες-παξιμάδια-γκροβερ δώρο)

Για να μήν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην αγορά... όντως δεν παίρνουν και πολλοί το triple τους για να πάνε εκδρομή.
Για αυτό και τα ανέβασα μήπως ψάχνεται κανείς και ήθελε καμιά ιδέα, το κόστος είναι πράγματι ελάχιστο.

Χαιρετώ σας
το δρόμο τον ανοίγεις περπατώντας

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: Art-I-Sun στις 01/08/2011 2:14 μμ.

Παρεπιπτόντως βγάζει απ'την αρχή του Street Triple η Givi βάσεις για σαμάρια και μάλιστα τα έχει ανασχεδιάσει για να μην πιάνουν πάνω στις εξατμίσεις... Τσέκαρε:

http://www.givi.co.uk/attachfile/content/prodotti_regionali_uk/38158/0.0.1.man_t703.pdf
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: rexlio στις 01/08/2011 4:11 μμ.

Art-I-Sun"Παρεπιπτόντως βγάζει απ'την αρχή του Street Triple η Givi βάσεις για σαμάρια και μάλιστα τα έχει ανασχεδιάσει για να μην πιάνουν πάνω στις εξατμίσεις... Τσέκαρε:

http://www.givi.co.uk/attachfile/content/prodotti_regionali_uk/38158/0.0.1.man_t703.pdf"


Δεν το 'χα δει!
Πιό ολοκληρωμένο και σωστό έτσι, γιατί αυτό που έβρισκα ήταν ένα που έδενε στις 2 βίδες στα καλύματα των εξατμίσεων και δεν είχε φανεί καλό - τουλάχιστον έτσι έδειχνε στη φωτό (http://www.motoraid.eu/shop/product_inf ... 69989b57f3)..
το δρόμο τον ανοίγεις περπατώντας

Re: Βάσεις για σαμάρια Street Triple  

  Από: Haris στις 01/08/2011 10:57 μμ.

Γειά σας και απο μένα
Τις βάσεις απο το motoraid τις πήρα εγώ πριν έναν μήνα. Δεν είναι αυτές που φαίνονται στην φοτο του site αλλά οι ανανεομένες που πιάνουν στο υποπλαίσιο και όχι στις εξατμίσεις.
Πήγα απο το μαγαζι μου το διευκρίνησαν τα παιδια ότι δεν είναι η σωστή φοτο και τις παρήγγειλα, ήρθαν και ειναι όντως αυτές που πιανουν στο υποπλαίσιο που έδειξε και ο φίλος Art-I-Sun πιο πάνω.
Δεν τις έχω τοποθετήσει ακόμα, αλλά φαίνονται πολύ καλή κατασκευή. Αυτη την εβδομάδα σκοπέυω να παω ταξιδάκι και να τις δοκίμασω