STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ

STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 09/02/2011 5:55 μμ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ST3 3 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΒΛΑΒΙΚΟ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΙΩ ΤΟ ΑΙΜΑ. ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΜΕ ΟΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΚΟΥΝΑΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΑΣΤΑΘΗ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΑΣΑΦΕΙΑ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗΣ Η ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ Η ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Sprinter στις 09/02/2011 6:01 μμ.

Τι κουνάει? κοσκινίζει η ελαφραίνει? Αμα ελαφραίνει πολύ δες την προφόρτιση πίσω μήπως θέλει σφίξιμο. Επίσης μπας και κρατάς το τιμόνι σα να 'ναι ταύρος που κάνει να σου φύγει?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Polymhxanos στις 09/02/2011 7:01 μμ.

Όταν περνάς τα 160, σφίξε γόνατα στο ντεπόζιτο και ΜΗΝ κρατιέσαι από το τιμόνι. Αν σκύψεις κιόλλας πάνω από το ντεπόζιτο, ακόμα καλύτερα.

Τα χέρια απλά να ακουμπάνε το τιμόνι, μην στηρίζεις το βάρος σου-τους στο τιμόνι ΟΥΤΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ. Σαν να καίει το τιμόνι και να φοβάσαι μην καείς Το βάρος κορμού θα το κρατάνε οι μυς στην πλάτη, το βάρος των χεριών, θα το κρατάνε τα ίδια τα χέρια. Όλο σου το βάρος τελικά θα το στηρίζεις σε σελα-ντεπόζιτο.

Αν το κάνεις αυτό και συνεχίζει να κουνάει, έχεις θεματάκι, λογικά όμως δεν θα σου κουνάει.

Συνηθισμένος από κλιπονάτα-φεριγκάτα, που στην τελικη τους δεν κάνουν τπτ απλά ...τελικιάζουν , όταν πήρα το τριπλ μου έκανε κι εμένα το ίδιο με το δικό σου. Έκανα αυτά που σου λέω παραπάνω, και σταμάτησε.

Είναι γυμνό μηχανάκι, σχετικά ψηλό, πολύ ευέλικτο, με τον αναβάτη να κουνιέται από τον αέρα, και αν αυτό μεταφέρεται με τα χέρια στο τιμόνι, προκύπτει ταλάντωση.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 09/02/2011 8:37 μμ.

Polymhxanos"Όταν περνάς τα 160, σφίξε γόνατα στο ντεπόζιτο και ΜΗΝ κρατιέσαι από το τιμόνι. Αν σκύψεις κιόλλας πάνω από το ντεπόζιτο, ακόμα καλύτερα.

Τα χέρια απλά να ακουμπάνε το τιμόνι, μην στηρίζεις το βάρος σου-τους στο τιμόνι ΟΥΤΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ. Σαν να καίει το τιμόνι και να φοβάσαι μην καείς Το βάρος κορμού θα το κρατάνε οι μυς στην πλάτη, το βάρος των χεριών, θα το κρατάνε τα ίδια τα χέρια. Όλο σου το βάρος τελικά θα το στηρίζεις σε σελα-ντεπόζιτο.

Αν το κάνεις αυτό και συνεχίζει να κουνάει, έχεις θεματάκι, λογικά όμως δεν θα σου κουνάει.

Συνηθισμένος από κλιπονάτα-φεριγκάτα, που στην τελικη τους δεν κάνουν τπτ απλά ...τελικιάζουν , όταν πήρα το τριπλ μου έκανε κι εμένα το ίδιο με το δικό σου. Έκανα αυτά που σου λέω παραπάνω, και σταμάτησε.

Είναι γυμνό μηχανάκι, σχετικά ψηλό, πολύ ευέλικτο, με τον αναβάτη να κουνιέται από τον αέρα, και αν αυτό μεταφέρεται με τα χέρια στο τιμόνι, προκύπτει ταλάντωση."

μπορει να φταιει αυτο γιατι και εγω πριν ενα νιντζα καβαλαγα απλα πιο πριν ειχα παλι γυμνο και εχω παρει και ενος φιλου το gsr και δεν εχει τετοιο προβλημα ο οποιος μου ειπε το ιδιο πραγμα για το τιμονι που λεω και εγω δηλαδη οτι εχει ασαφεια.πως ειναι αμα απο την δυναμη παει να σηκωθει και χανει την προσφυση για λιγο ε αυτο ακριβος.θα τσεκαρω και την προφορτιση πισω και βλεπω.ευχαριστω παντος

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 09/02/2011 8:40 μμ.

Sprinter"Τι κουνάει? κοσκινίζει η ελαφραίνει? Αμα ελαφραίνει πολύ δες την προφόρτιση πίσω μήπως θέλει σφίξιμο. Επίσης μπας και κρατάς το τιμόνι σα να 'ναι ταύρος που κάνει να σου φύγει?"

ελαφραινει οχι κοσκινισμα.θα τσεκαρω προφορτιση μπας και.ευχαριστω. α και κατι ακομα σχετικα με ενα τριξιμω που κανει το μπροστινο φρενο καμια φορα σε λιγα χιλιομετρα πχ σταματας χαλαρα σε στενο για να περασεις διασταυρωση.σας εχει κανει κανα τετοιο?

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: tharis στις 09/02/2011 9:10 μμ.

Ουτε κουναει ουτε τριζει φιλε μου !!

Αμα το νιωθεις κι ελαφραινει πολυ τραβα το λιγο να σηκωθει ορθιο .. !!


Περα απ την πλακα ακομα κι αν το πισω αμορτισερ σου ειναι μαλακο, εφοσον δε βαζεις καθολου δυναμη στο τιμονι δε θα πρεπει να σου κουναει πιστευω.. τσεκαρε το και πες μας.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 09/02/2011 10:39 μμ.

haris"Ουτε κουναει ουτε τριζει φιλε μου !!

Αμα το νιωθεις κι ελαφραινει πολυ τραβα το λιγο να σηκωθει ορθιο .. !!


Περα απ την πλακα ακομα κι αν το πισω αμορτισερ σου ειναι μαλακο, εφοσον δε βαζεις καθολου δυναμη στο τιμονι δε θα πρεπει να σου κουναει πιστευω.. τσεκαρε το και πες μας."

ε βεβαια τι θα ελεγες εσυ τρελοσαλονικιε.λοιπον θα τσεκαρω και θα σου πω.οσο για το τραβηγμα δεν χρειαζεται σηκωνετε και χωρις αυτο αλλα σιγουρα θα το ξερεις

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: tharis στις 09/02/2011 11 μμ.

Spyros Drakopoulos"οσο για το τραβηγμα δεν χρειαζεται σηκωνετε και χωρις αυτο αλλα σιγουρα θα το ξερεις "


Ναι .. αν εχεις βαρια γκομενα...!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 10/02/2011 1:51 μμ.

haris"
Spyros Drakopoulos"οσο για το τραβηγμα δεν χρειαζεται σηκωνετε και χωρις αυτο αλλα σιγουρα θα το ξερεις "


Ναι .. αν εχεις βαρια γκομενα...!! "

χαχαχαχαχα ντροπη 50 κιλα ειναι η κοπελα και σιγα μην την ανεβασω αμα παω για σουζες.χααχαχ καλο παντως.

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: tharis στις 10/02/2011 2 μμ.

[quote="Spyros Drakopoulos":1n5a8ul5]
haris"
Spyros Drakopoulos"οσο για το τραβηγμα δεν χρειαζεται σηκωνετε και χωρις αυτο αλλα σιγουρα θα το ξερεις "


Ναι .. αν εχεις βαρια γκομενα...!! "

χαχαχαχαχα ντροπη 50 κιλα ειναι η κοπελα και σιγα μην την ανεβασω αμα παω για σουζες.χααχαχ καλο παντως.[/quote:1n5a8ul5]

χαχαχα

Εμενα παντως η πρωτη φορα που μου σηκωθηκε ηταν στα τελειωματα του στρωσιματος οταν ειχα παρει μια κοπελα βολτα και μου λεγε ολο "πατα το πατα το" .. !! Για ενα περιεργο λογο ηταν πολυ ανετη και καθοταν σχεδον ορθια πισω.. ε δεν ηταν και οδοντογλυφιδα.. Και σε καθε φαναρι σηκωνοταν λιγο η μπροστινη και το πηγαινα ετσι για μερικα μετρα ..

Εμπνεω εμπιστοσυνη ο π@υστης ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Sprinter στις 10/02/2011 2:03 μμ.

Ετσι μέχρι και μένα μου σηκώνεται
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: tharis στις 10/02/2011 2:09 μμ.

Δεν κουνουσε παντως καθολου !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: Aris. στις 10/02/2011 7:06 μμ.

+675 σε ο,τι ειπε ο πολυμηχανος.

Καλα εγω ... παντα σηκωμενο το εχω
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: STREET TRIPLE ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ  

  Από: denthnpalevw στις 10/02/2011 7:31 μμ.

κατουριστε και λιγο....




Ετσι γι' αλλαγη βρε παιδι μου....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/