Άρρωστο street triple!!!

Άρρωστο street triple!!!  

  Από: Haris στις 22/01/2011 8:58 μμ.

Γειά σας παιδιά. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.
Ας μπω στο θέμα. Λοιπόν είχα αφήσει τη μηχανή γυρω στις 25 μέρες σε ακινησία. Παω να το βάλω μπροστά, γυρίζω το κλειδί όλα οκ, κοντερ μια χαρά, κάνει κ το τσεκ του, πατάω μίζα τίποτα. Αρχιζει να ξανακάνει τσεκ, ξανα πατάω τίποτα, πάλι τσέκ πάλι μιζα τίποτα . Τελικά δεν πήρε κ ανησυχώ. Να αναφέρω οτι η μηχανή έχει 8500χλμ κ είναι 7 μηνών.
Τη Δευτέρα θα το πάω στο συνεργείο αλλα ρωτάω κ εσάς μήπως έχει παθει κάποιος το ίδιο κ ξέρει.
Ευχαριστώ!!!

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: Sprinter στις 22/01/2011 9:06 μμ.

Για εξήγησε το 'τίποτα' γιατί έχει σημασία. Πήρε να γυρίσει καθόλου η μίζα, έκανε κάνα τσικ-τσικ ο ρελές η απολύτως μουγκή? Αν δεν έκανε απολύτως τίποτα, τότε το πρώτο πράγμα που θα κοιτάξεις είναι η ηλεκτρική βαλβίδα της μανέτας του συμπλέκτη. Αν κάτι έκανε η μίζα, τότε έχει αδειάσει η μπαταρία σου (είτε λόγω ακινησίας είτε λόγω κακής φόρτισης).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: Haris στις 22/01/2011 9:47 μμ.

Κάποιες φορές έκανε ''τσικ τσικ'' κ αλλες τίποτα. Αλλά τα φώτα κ οι ενδέιξεις λειτουργούν κανονικά.

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: Sprinter στις 22/01/2011 9:52 μμ.

Αμα εκανε τσικ τσικ έχεις πεσμένη μπαταρία.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: Haris στις 22/01/2011 10:04 μμ.

Αγαπητέ Σπρίντερ αυτό υποψιάστηκα κ γώ. Δηλαδή να επιχειρήσω να το βάλω μπροστά με καλώδια?
να αναφέρω και κάτι άλλο που νομίζω πως έχει σχέση. Τη δεύτερη μέρα που πήρα το μηχανακι απο την ''κούτα'' του δηλαδή πρίν εφτά μήνες, μου έμεινε πάλι απο μπαταρία. Στο συνεργείο τότε μου είπαν ότι δεν είχαν συνδέσει ένα καλώδιο κ δεν έπαιρνε ρέυμα η μπαταρία από την μηχανή κ ξεφόρτισε. Αυτό το λέω για να μου πείτε την γνωμη σας αν είναι να ζητήσω καινουρια μπαταρια με την εγγύηση.

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: Sprinter στις 22/01/2011 10:11 μμ.

Να επιχειρήσεις. Θα πάρει μάλλον αλλά η μπαταρία είναι μάλλον κλασμένη από τις περιπέτειες και θέλει αλλαγή. 6 μήνες εγγύηση έχει η μπαταρία η μαμίσια. Επρεπε να είχες ζητήσει αλλαγή απ' την αρχή. Δες ούτως η άλλως την φορτισή σου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: Haris στις 22/01/2011 10:34 μμ.

θα το επιχειρίσω με τα καλώδια, αλλα θα παω κ στο συνεργείο να τους πω για την μπαταρία κ να ζητήσω καινούρια κ βλέπουμε. Αν βέβαια είναι η μπαταρία. Ευχαριστώ πολύ πάντος.

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: tamis στις 23/01/2011 8:32 μμ.

εγω την παρασκευή Χάρη αλλαξα την 4η μπαταρία μου μέσα σε 1 χρόνο και κάτι. την πρώτη την ξετιναξα έχοντας αφήσει τα παρκινκ lights αναμένα για κανα 10 μερες... καθάρησε και δε ξαναφόρτησε ποτε... η δευτερη ήταν χαλασμενη αλλαχτικε κατευθείαν και η τρίτη απο κίνα δεν μου άρεσε το ρεύμα που έδινε να γυρίσει η μίζα και κατόπιν ιδίας απόψεως απο τον Παναγιώτη στην Θεσσαλονίκη αλλάχτηκε με νεα...
White Tiger on the road...

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: Aris. στις 26/01/2011 10:16 πμ.

Wellcome to the club! Get used to it.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Άρρωστο street triple!!!  

  Από: denthnpalevw στις 26/01/2011 1:36 μμ.

Το club που δεν θες να συμμετεχεις....

πλακα πλακα η πρωτη μπαταρια μου εβγαλε κοντα 3 χρονια....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/