ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: ATN PANOS στις 17/08/2010 1:50 πμ.

Sprinter"Κι αν κάποιος έχει απορίες περί αποφόρτισης των μπαταριών οχημάτων ας γκουγλάρει για τα χαρακτηριστικά των λεγόμενων shallow cycle lead acid batteries (ή SLI από το starting, lighting, ignition) σε αντίθεση με τις deep cycle που χρησιμοποιούνται για την κίνηση ηλεκτρικών οχημάτων και είναι σχεδιασμένες για να λειτουργούν υπό συνθήκες επαναλαμβανόμενων πλήρων αποφορτίσεων."


νικο επειδη εγω ειμαι λιγο χαζος,και τα αγγλικα μου ειναι...τα λεγομενα τουριστικα..

δεν ερχεσαι απο εδω να μου τα κανεις πιο λιανα?
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: antreas_675_2010 στις 17/08/2010 9:52 πμ.

K H TAΛΑΙ..ΠΟΡΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΟΣ ΛΕΜΕ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΛΑΔΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ...ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΡΚΙΝ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Κ ΕΝΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ ΣΤΙΣ 4 Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΧΕΙ ΓΑΜΗΘΕΙ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Κ ΒΑΡΑΕΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΞΑΝΑ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΠΤ Κ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ Κ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ...ΠΑΩ ΞΑΝΑ ΑΘΗΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΟΤΙ ΦΤΙΑΞΩ ΔΛΔ..Κ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΑΣΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ Η ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΘΟΡΥΒΟ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΤΑ )ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΟΡΥΒΟ ΤΟ ΠΟΥΣΤΙΚΟ.

Κ ΕΡΩΤΩ ΤΩΡΑ
1 ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ?
2 ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ?
3 ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΤΑ
4 Κ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΙΖΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΥΦΑΝΤΗΣ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ?


ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΜΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ Κ ΤΟΥΣ ΠΩ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕΤΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΟΥΝ?Η ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΦΟΥ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΜΒΕΙ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ Κ ΔΕΝ ΕΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΥΡΙΕ Κ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΟΛΑΚΕΡΗ?

ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΕΥΧΕΛΑΙΟ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ..


Κ ΕΧΩ Κ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΕ ΤΟ SUZUKI ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΑ ΕΛΕΓΑ ΜΑΛΑΚΑ ΠΑΡΕ ΙΑΠΩΝΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΤΡΙΚΥΛΙΝΔΡΑ Κ ΑΓΓΛΙΕΣ Κ ΕΦΕ Κ ΜΟΥΡΗ ΜΕΙΝΕ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ Κ ΦΑΕ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ..ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΩΣΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΛΙΕΣΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΙΞΕΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ ΟΟΟΟΟΛΟΙΙΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ Κ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΟΜΩΣ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ !!

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: Sprinter στις 17/08/2010 11:19 πμ.

Ρε φίλε, γράφε με μικρά για να μη φωνάζεις και άφησε τη γκρίνια γιατί θα σε παρατήσει η γκόμενα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: Aris. στις 17/08/2010 11:29 πμ.

antreas_675_2010"...ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΧΕΙ ΓΑΜΗΘΕΙ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Κ ΒΑΡΑΕΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΞΑΝΑ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΠΤ Κ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ Κ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ..."



Ποιο συναγερμο εχεις ? Ποιος σου τον περασε ? Για να βαραει τοσο δυνατα και τοση ωρα , οπως το παρουσιαζεις αποκλειεται να τροφοδοτειται απο την δικια του μικρη μπαταρια... Αρα παιρνει απο της μηχανης την μπαταρια.
Αρα η μπαταρια σου ειναι οκ , αρα δεν φταιει ο ανορθωτης ? αρα ...? Υποθεσεις κανω ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: Sprinter στις 17/08/2010 11:33 πμ.

Ασε ρε Αρη μη τον μπερδεύεις. Είτε έτσι είτε αλλιώς το ρεύμα που τραβάει η κόρνα είναι απειροελάχιστο μπροστά σε αυτό που τραβαει η μηχανή. Σχεδόν ψόφια μπαταρία μπορεί να την οδηγεί, μην αρχίζω να σου λέω τώρα για τα φαινόμενα μερικής 'επαναφόρτισης' που εμφανίζουν οι μπαταρίες αμα κάτσουν λίγο αφού μοιάσουν τελειωμένες.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: antreas_675_2010 στις 17/08/2010 11:35 πμ.

δεν φωναζω ρε man δεν ηξερα οτι αν γραφεις με κεφαλαια δειχνει οτι φωναζει καποιος ελεος....συναγερμο εχει αυτο απο την μανα του πανω τι να σου πω δεν ξερω ετσι οπως μου το εδωσαν απο το αντιπροσωπεια..ειχαν παθει νευρικο κλονισμο οι γειτονες εκει γυρω γ******* τα.ρε φωνη το ατιμο!!!η γυναικα αν με αφησει θα με αφησει επειδη χαλαει το μηχανακι.

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: Sprinter στις 17/08/2010 11:38 πμ.

antreas_675_2010"δεν φωναζω ρε man δεν ηξερα οτι αν γραφεις με κεφαλαια δειχνει οτι φωναζει καποιος ελεος....συναγερμο εχει αυτο απο την μανα του πανω τι να σου πω δεν ξερω ετσι οπως μου το εδωσαν απο το αντιπροσωπεια..ειχαν παθει νευρικο κλονισμο οι γειτονες εκει γυρω γ******* τα.ρε φωνη το ατιμο!!!η γυναικα αν με αφησει θα με αφησει επειδη χαλαει το μηχανακι."


Αμα σ' αφήσει επειδή έμεινε μια φορά το μηχανάκι, στο καλό να πάει και να βρείς καλύτερη. Τη γκρίνια σου πρόσεχε.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: antreas_675_2010 στις 17/08/2010 11:47 πμ.

ξεχνας οτι τριζει κ το πισω φρενο δεν ειναι οτι εμεινε μονο στην αθηνα...

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: Native στις 17/08/2010 1:11 μμ.

Ο συναγερμός φίλε παίζει να χτυπούσε επείδη έβλεπε χαμηλή τάση στην μπαταρία...είναι επίτηδες ρυθμισμένος έτσι για λόγους ασφαλείας...αν αποσυνδέσεις την μπάταρια και τον έχεις fully armed το ίδιο θα κάνει....

Ο μόνος τρόπος για να το γλύτωσεις αυτο είναι να τον βάλεις σε immobilizer mode only ή winter mode...κανε ένα search στο forum έχουν γίνει αναφορές για το συγκεκριμένο mode του datatool και πως γίνεται...

Το πιο εύκολο πάντως είναι να αφήσεις να μπεί μόνος του, χώρις να πατήσεις το κουμπι στο control...απο default μπαίνει σε immobilazer mode μονο του.

Παντα μιλάω για τον datatool S4 αν έχεις κάποιον άλλο δεν μπορώ να σε βοηθήσω...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: antreas_675_2010 στις 17/08/2010 1:20 μμ.

τωρα φιλε μου ειναι αργα για λυσεις εκατσα κ εβγαλα χθες ενα κουτι κατω απο την σελα που ειχε κ ενα ηχειο απο πανω κ τελειωσε το θεμα θορυβου στην γειτονια του φιλου μου...οσο για την περιπτωση να εβαζα μονο το immobilizer το εκανα κ μετα απο λιγο περιπου κιση ωρα εμπαινε μονος του ο συναγερμος κ αρχιζε να βαραει ξανα μην τυχει σε κανεναν τετοιο πραγμα αυτο ευχομαι..Παντως ενα τεραστιο ευχαριστω σε ολα τα παιδια που απαντουν κ δινουν ενα help εδω ευχαριστω πολυ.. Respect

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: Native στις 17/08/2010 1:31 μμ.

Ισως τοτε μονο σε winter mode...τεσπα
Ετσι οπως τα λες, ολο το κουτακι του συναγερμου έβγαλες...

Εχε υπόψιν σου παντως οτι αν δεν βαλεις το κουτακι αυτο παλι πάνω, το μηχανακι δεν θα παρει ποτε μπροστα. Διοτι το immobilazer κλειδωνει τον εγκέφαλο.

Αυτο στο λεω σε περιπτωση που θες να δοκιμασεις να το βαλεις παλι μπροστα πριν το πας συνεργειο....

Και κατι αλλο...γιατι δεν βγάζεις την μπαταρια να την πας να στην φορτισουν λιγο σε οποιοδηποτε συνεργειο(αυτοκινητων -μηχανων) να δεις αν παιρνει μπροστα? Νομιζω θα σε βοηθουσε για να την πας και στο συνεργειο, μολις αυτο ανοιξει....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: johntiger1050 στις 17/08/2010 1:39 μμ.

να ρωτισω κατι κι εγω ετσι απο περιεργεια?

ενα πολημετρο δεν μπορεις να βρεισ να κανεισ ενα μετριμα στην μπαταρια να δεις αν τελεικα εχει πσοφισει η οχι τοσες μερες ?

φιλικα παντα Γιαννής

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: antreas_675_2010 στις 17/08/2010 1:44 μμ.

παλι καλα που μου το ειπες αδερφε γιατι με εβλεπα να ξανα εγραφα εδω οτι με κυνηγα η γκαντεμια κ η κακοτυχια κ τωρα δεν παιρνει τελειως η μηχανη μπρος Η ΑΣΧΕΤΙΛΑ σε ολη της το μεγαλειο ειναι πανω μου αλλα που θα γυρισει ο τροχος θα μου κατσει κανενα τζοκερ.. λεμε τωρα..

το πολυμετρο δεν το ξερω θα το ψαξω ομως αλλα δεν αντεχω να ανεβω ξανα αθηνα για να κανω μετρηση ( απλα γιατι θα την κανω λαθος κ θα ξανα γραψω εδω οτι αγορασα πολυμετρο κ μου χαλασε κ τετοια )

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: spy στις 17/08/2010 2:45 μμ.

καλησπερα, το προβλημα σου νομιζω πως εχει να κανει με τη γειωση της μηχανης. Ειχα αντιμετωπισει το ιδιο ακριβως προβλημα (στην πορεια πατησα σε λακουβα και εσβησε τελειως. Ουτε φωτα ουτε τιποτα), και υστερα απο ψαξιμο εντοπιστηκε το προβλημα σε χαλαρωμα της βιδας που κραταει τα καλωδια της γειωσης πανω στο μοτερ. Αφου σφιχτηκε, και αφου εχω κανει ηδη 8000χλμ, ολα ειναι ενταξει. Το μονο προβλημα ειναι η θεση αυτης της βιδας.....Βγαζεις ντεποζιτο (αν θυμαμαι καλα μαλλον βγαζεις και το φιλτροκουτι), κανεις κατι καλωδια δεξια αριστερα, ψαχνεις και καπου εχει μια βιδα που δενει τα καλωδια της γειωσης πανω στο μοτερ! Οποτε, υπομονη

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: nfot στις 17/08/2010 2:53 μμ.

Και να πεις στον φιλο σου με το Suzuki, να το οδηγησει πρωτα και μετα να σχολιαζει. Ειδικα αν εχει κανα GSR. Θα το βαλει φωτια μετα το GSR.
Οταν εκανα δοκιμη το απλο Street Triple, εψαχνα να βρω τροπο μετα, να πουλησω το fazer. Μιλαμε για ερωμενη (Striple) και συζυγο 10ετιας+.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.