δεν παίρνει μπροστά

δεν παίρνει μπροστά  

  Από: oustabas στις 05/07/2010 4:43 μμ.

καλησπέρα έχω ένα street triple σήμερα το πρωί έφυγα για τηνδουλειά όλα normal κατά τις 1 ενώ γυρνούσα το αφίσα για 10 λεπτά σε ένα σημείο άμεσος μετά ανοίγω διακόπτη ακούω τρόμπα βενζίνης να δουλεύει πατάω μίζα τίποτα η μίζα γύρναγε κανονικά το μοτόρι δεν παίρνει μπροστά ξανά k ξανά αλλα τίποτα..υπόψιν έχω συναγερμό τον talon 3300 τον βγάζω, βγάζω k τους πόλους από την μπαταρία τα ξανασυνδέω όλα χωρίς το συναγερμό πλέον πάλι τα ίδια. κατέληξα ότι μπορεί να οφείλειται σε 2 λόγους proton δεν φέρνει ρεύμα στα μπουζί k δεύτερον να έχει πρόβλημα στον εγκέφαλο. k ρωτάω μήπως έχει συμβεί σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο....συμβουλευτικά k τον Kύριο Kοντη ο οποιος μου είπε ότι το πιο πιθανόν είναι μπουζί τώρα βρίσκομαι στη διαδικασία για να ελέγξω τα μπουζί
Go your own way..

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: Sprinter στις 05/07/2010 4:47 μμ.

να ελέγξεις και τις ασφάλειες. Οταν εβγαλες τον συναγερμό, βραχυκύκλωσες την φίσα με το μαμίσιο παπαράκι? (αν είναι ίδια η συνδεσμολογία με Τιγρη, Σπριντ, speed).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: oustabas στις 05/07/2010 8:33 μμ.

έλεγξα και τις ασφάλειες είναι όλες ok ναι είναι με το φισάκι ο συναργεμός το έβαλα το μαμά φισάκι κατά πασα πιθανότητα μπουζί είναι τα έβγαλα τώρα θα πάω να πάρο αύριο και να τα ξανατοποθετήσω. Aυτό που με ανησυχεί είναι ότι ανέβασε λάδι στα μπουζί τι μπορεί να σημαίνει αυτό
Go your own way..

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: Aris. στις 05/07/2010 8:44 μμ.

Ποσο καιρο το εχεις ? Οι λεξεις "εγγυηση" - "εξουσιοδωτημενος" σου λενε κατι ?
Γιατι το σκαλιζεις μονος ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: oustabas στις 05/07/2010 8:51 μμ.

Aris."Ποσο καιρο το εχεις ? Οι λεξεις "εγγυηση" - "εξουσιοδωτημενος" σου λενε κατι ?
Γιατι το σκαλιζεις μονος ?"


φυσικά k δεν είναι μέσα στην εγγύηση το μηχανάκι αλλιώς δεν θα το άγγιζα το μηχανάκι πάει πάντα στον Σακη Κοντή εξουσιοδωτημενος απλά με βιάζει λίγο και επειδή θαρρώ είναι κάτι απλό να αλλάξεις 3 μπουζί το κάνω μονος μου σε περίπτωση που είναι κάτι άλλο και όχι μπουζί θα πάει συνεργείο
Go your own way..

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: cimics στις 07/07/2010 3:59 μμ.

το χω παθει και γω,και αν θυμαμαι καλα ηταν ντιζα το προβλημα...

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: oustabas στις 07/07/2010 9:41 μμ.

εμενα δυστυχώς δεν ήταν ντίζα ήταν το πηνίο το πρόβλημα που δεν έστελνε ρεύμα k μαζί με αλλαγή λαδιών πήγε κάτι πάνω από 500 e
Go your own way..

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: HelenKoR στις 07/07/2010 9:51 μμ.

stabas"εμενα δυστυχώς δεν ήταν ντίζα ήταν το πηνίο το πρόβλημα που δεν έστελνε ρεύμα k μαζί με αλλαγή λαδιών πήγε κάτι πάνω από 500 e "


ελεγα κι εγω "κατι μου θυμιζουν τα συμπτωματα, κατι μου θυμιζουν .... "

ενταξει μωρε ... εσυ να 'σαι καλα!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: Polymhxanos στις 08/07/2010 4:43 πμ.

stabas" ήταν το πηνίο το πρόβλημα που δεν έστελνε ρεύμα k μαζί με αλλαγή λαδιών πήγε κάτι πάνω από 500 e "


Όταν λες πηνίο, τι ακριβώς εννοείς; Τα ματάκια (pickups) της ανάφλεξης ή την γεννήτρια του ρεύματος;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: oustabas στις 08/07/2010 10:39 πμ.

Polymhxanos"
stabas" ήταν το πηνίο το πρόβλημα που δεν έστελνε ρεύμα k μαζί με αλλαγή λαδιών πήγε κάτι πάνω από 500 e "


Όταν λες πηνίο, τι ακριβώς εννοείς; Τα ματάκια (pickups) της ανάφλεξης ή την γεννήτρια του ρεύματος;"


αυτό ακριβώς που λες το πρόβλημα ήταν στο pick up αλλα η triumph δεν το δίνει χωριστά αυτό το ματάκι k αναγκαστικά έπρεπε να αλλάξω και τα πηνία μαζί με αυτό
Go your own way..

Re: δεν παίρνει μπροστά  

  Από: Aris. στις 08/07/2010 1:40 μμ.

gorgix"(((((((Aυτό που με ανησυχεί είναι ότι ανέβασε λάδι στα μπουζί τι μπορεί να σημαίνει αυτό))))))

Αυτο με τα πιστονια που λεμε τοσο καιρο σου λεει τιποτα?????????"


Τα προβληματικα πιστονια ειναι του 1050, μην μπερδευεσαι
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.