ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: Haris στις 18/05/2010 10:54 μμ.

ΧΑΙΡΕΤΩ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ. ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ ΚΤΗΝΟΣ ΜΟΥ, ΕΝΑ ΑΣΠΡΟ STREET TRIPLE. ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ 60 ΜΟΛΙΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΒΗΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 200 ΜΕΤΡΑ ΣΒΗΝΕΙ Κ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΥΞΥΛΟΣ.
ΠΕΡΝΩ ΤΗΝ ΑΝΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ.
ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ: ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΥΝΔΕΘΕΙ Κ ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ.
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ Κ ΕΓΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΞΕΝΕΡΩΜΕΝΟΣ .
ΚΑΙ Η ΑΠΟΡΕΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΕΣΑΣ: ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ Κ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ???

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: denthnpalevw στις 18/05/2010 11:07 μμ.

ναι γιατι η συναρμολογηση γινεται στα εδω συνεργεια. ο μηχανικος μαλλον κατι ξεχασε να κανει.....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: gran tiger στις 18/05/2010 11:32 μμ.

[quote="Haris"]ΧΑΙΡΕΤΩ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ. ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ ΚΤΗΝΟΣ ΜΟΥ, ΕΝΑ ΑΣΠΡΟ STREET TRIPLE. ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ 60 ΜΟΛΙΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΒΗΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ 200 ΜΕΤΡΑ ΣΒΗΝΕΙ Κ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΥΞΥΛΟΣ.
ΠΕΡΝΩ ΤΗΝ ΑΝΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ.
ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ: ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΥΝΔΕΘΕΙ Κ ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ.
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ Κ ΕΓΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΞΕΝΕΡΩΜΕΝΟΣ .
ΚΑΙ Η ΑΠΟΡΕΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΕΣΑΣ: ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ Κ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ???[/quote\

το πηρες απο εξουσιοδοτημενο ή οχι????

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: tharis στις 18/05/2010 11:40 μμ.

Ε αφου μονος σου το λες.. "δεν ειχε συνδεθει καποιο καλωδιο" .. αρα δικαιολογειται, τι σημασια εχει αν ειναι του κουτιου.

Συμβαινουν κι αυτα.. αν ηταν οντως αυτο το προβλημα αυριο θα το χεις φορτισμένο!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: Sprinter στις 19/05/2010 8:45 πμ.

Το ' δικαιολογείται καινούργια μηχανή και να παρουσίαζει τέτοιο πρόβλημα' που κολάει ρε φίλε? Πάνε σε μια έκθεση με καινούργιες μηχανές, τράβα τους καμμιά φύσα και ΟΛΕΣ θα παρουσίαζουν πρόβλημα. Πρός Θεού δηλ.

Having said that, όπως λένε και στη πατρίδα του καπετάνιου, μην εκπλαγείς αμα η ζωή της μπαταρίας σου έχει μειωθεί κατα πολύ μετά από αυτήν την περιπέτεια, ειδικά αμα δεν την είχαν φορτίσει και καλά όπως πολλές φορές συμβαίνει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: bekris στις 19/05/2010 10:12 πμ.

μην αγχώνεσαι ... συμβαίνουν κι αυτά (κι εγώ θα είχα ξενερώσει βέβαια)
αλλά... ζήτα καινούρια μπαταρία + να γράψουν στο service book την βλάβη-αποκατάσταση

αντε και καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος !!!!

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: Γιωργος στις 19/05/2010 11:09 πμ.

To να μην "πατάει" καλά ένα καλώδιο κατα την συναρμολόγηση στο εργοστάσιο μπορεί και να συμβεί, σε οποιαδήποτε μάρκα. Αυτό για το άν δικαιολογείται σε καινούργιο μοτόρι.

Το άν συναρμολογούντε φίλε μου στο συνεργείο ή όχι δεν έχει παρα να στηθείς έξω από ένα εξουσιοδοτημένο σέρβις Τ και να δείς όταν είναι ένα μηχανάκι κούτα τί του λείπει. και τότε θα δείς οτι στο street είναι όλα απάνω εκτός μασκάκι-καρίνα-μονόσελο.

Τώρα για να ρίξουμε και λίγο την ευθύνη και κάπου αλλού εκτός της τύχης, πρέπει να πουμε πως όταν ο τεχνικός ετοιμάζει το μοτό εκτός από ξεκλείδωμα που κάνει με το διαγνωστικό πρέπει να κάνει και έναν έλεγχο στις μετρήσεις του εγγεφάλου μετά το σεταρισμα. Η συγγεκριμένη ένδειξη φότρισης φαίνεται.
Βέβαια εμένα μου έχει τύχει να ετοιμάσω daytona, να είναι όλα τέλεια να το κάνω και βόλτα προπαράδοσης και όλα τέλεια και στα πρώτα 10κμ του πελάτη να μένει στον δρόμο, επειδή ξεκούμπωσε το καλώδιο της αντλίας από το ρελέ. αυτό το λέω γιατί δεν είναι δυνατόν κανένας τεχνίτης να προλάβει και να ελέγξει τα πάντα.
Μπορεί να συνέβη και κάτι παρόμοιο σε αυτή την περίπτωση (πχ καλώδιο στον ανορθωτή) και αυτό έχει συμβεί αλλά έτυχε και το πρόλαβα

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: Haris στις 19/05/2010 8:30 μμ.

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΒΑΡΑΤΕ . ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΕΙΜΑΙ. ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΝΕΡΩΣΑ.
ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΟΚ! ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ.
ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΛΙΩΣΩ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ  

  Από: denthnpalevw στις 19/05/2010 10:08 μμ.

οταν λεω συναρμολογηση δεν εννοω καθε βιδα αλλα τα κλασικα λαδια μπαταρια. ισως και μπροστα τροχος σε καποιες περιπτωσεις.......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/