αλλαγη απο 1η σε 2α

αλλαγη απο 1η σε 2α  

  Από: aris13 στις 08/10/2009 5:55 μμ.

καλησπερα παιδια..ειμαι κατοχος ενος μεταχειρισμενοu street triple 2008 με 10000χλμ.το προβλημα μου ειναι οτι η αλλαγη απο 1η σε 2α τις πιο πολλες φορες δεν γινεται΄η γινεται με την δευτερη και καμια φορα με την τριτη προσπαθεια.τη μοτο την πηρα απο σερβις(σyμφωνα με το service book).ολες οι αλλες αλλαγες γινονται κανονικα.παρακαλειται οποιος γνωριζει κατι να με βοηθησει..α!τα ποδωστηρια ειναι απο daytona 675 αν λεει κατι αυτο...κατα τα αλλα ειναι εκπληκτικη μοτοσυκλετα!!

Re: αλλαγη απο 1η σε 2α  

  Από: Barkos στις 09/10/2009 9:57 πμ.

αν το ψαξεις λίγο έχει ξαναγίνει αυτή η συζήτηση εδω μέσα αλλά για το κιβώτιο ταχυτήτων γενικά.

το τελικό συμπέρασμα είναι ότι θα πρέπει να είσαι πιο "αποφασιστικός" και "κοφτός" στην αλλαγή
ταχύτητας.

θα δείς τελικά ότι είναι θέμα συνήθειας.

Re: αλλαγη απο 1η σε 2α  

  Από: Sprinter στις 09/10/2009 10 πμ.

Δεν εχει γίνει από όσο θυμάμαι καμμια συζήτηση για το κιβώτιο των 675.

Φίλε, πάνε να σου ρίξουν μια ματιά στο λεβιέ των ταχυτήτων μπας κι εχει καμμια στραβή.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: αλλαγη απο 1η σε 2α  

  Από: Barkos στις 09/10/2009 10:02 πμ.

Sprinter"Δεν εχει γίνει από όσο θυμάμαι καμμια συζήτηση για το κιβώτιο των 675.

Φίλε, πάνε να σου ρίξουν μια ματιά στο λεβιέ των ταχυτήτων μπας κι εχει καμμια στραβή."




srry master

Re: αλλαγη απο 1η σε 2α  

  Από: denthnpalevw στις 09/10/2009 12:23 μμ.

ρυθμισε και τον τζογο της μανετας του συμπλεκτη.............
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: αλλαγη απο 1η σε 2α  

  Από: jimdom στις 09/10/2009 1:40 μμ.

Το αντιμετωπισα κ εγω αυτο το προβλημα,ειδικοτερα οταν πηγαινα την πρωτη στους κοφτες!Το διωρθωσα κατεβαζοντας λιγο το λιβιε ταχυτητων!Δεν ειναι καμια σοβαρη ρυθμιση απλα με βολευει καλυτερα στην αλλαγη γιατι κανει μικροτερη διαδρομη το ποδι!

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me