Το πήρα

Το πήρα  

  Από: panos80 στις 04/06/2009 1:22 μμ.

Γεια σε ολους!
Όπως σας ειχα πει εψαχνα street triple !και χθες το πήρα!!
9000 χλμ 08 μαυρο με full εξοπλισμο
Η συμβιωση μιας μερας μαζι του με εκανε να χασω τον υπνο μου!
πολυ ελαφρυ,ευκολο στη πολη (ανεβαζει θερμοκρασια βεβαια αλλα..!)
το θεμα που δε μου αρεσε ειναι οτι κανα 2 φορες μου σβηνε απο αλλαγη σε 2 σε 1
διαβασα γενικα και λενε οτι δεν εινια κατι ανησυχητικο
βεβαια θα το παω για το σερβις των 10000 και θα τα δω ολα αυτα
γνωμες ομως καλοδεχουμενες!εχετε εσεις κατι τετοιο;
αυτα!
ευχαριστω!!

Re: Το πήρα  

  Από: JOSBI στις 04/06/2009 1:35 μμ.

Καλοριζικο!!! να το χαρεις και παντα ορθιος!!!
VALE FOR EVER

Re: Το πήρα  

  Από: coot στις 04/06/2009 2:42 μμ.

panos80"Γεια σε ολους!
Όπως σας ειχα πει εψαχνα street triple !και χθες το πήρα!!
9000 χλμ 08 μαυρο με full εξοπλισμο
Η συμβιωση μιας μερας μαζι του με εκανε να χασω τον υπνο μου!
πολυ ελαφρυ,ευκολο στη πολη (ανεβαζει θερμοκρασια βεβαια αλλα..!)
το θεμα που δε μου αρεσε ειναι οτι κανα 2 φορες μου σβηνε απο αλλαγη σε 2 σε 1
διαβασα γενικα και λενε οτι δεν εινια κατι ανησυχητικο
βεβαια θα το παω για το σερβις των 10000 και θα τα δω ολα αυτα
γνωμες ομως καλοδεχουμενες!εχετε εσεις κατι τετοιο;
αυτα!
ευχαριστω!!"

Άλλος ένας στην αγγλοπαρέα μας καλοτάξιδος λοιπόν και πάντα όρθιος!
Δεν έχω ακούσει κάποιο παράπονο ότι τους σβήνει από 2 σε 1 από τα εδώ παιδιά με street triple περισσότερες πληροφορίες από τους ίδιους βέβαια.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Το πήρα  

  Από: fethry στις 04/06/2009 3:19 μμ.

καλορίζικο...
δε θέλω να σε αγχώσω, αλλά το να σου σβήνει σε αλλαγές ταχύτητας δεν είναι καθόλου φυσιολογικό... μόνο ανησυχητικό κι επικίνδυνο είναι...
φιλικά πάντα, αλλά είναι καθαρά θέμα λογικής, δε θα έπρεπε να περιμένεις να στο στο πεί κάποιος άλλος... είναι δυνατόν να θεωρείς φυσιολογικό τέτοιο πράμα?
εμένα μου έσβηνε στα κατεβάσματα απο δευτέρα σε πρώτη και από δευτέρα (ή πρώτη) σε νεκρά... αυτό συνέβαινε λόγω ποιότητας βενζίνης κι όταν άλλαξα βενζινάδικο δεν ξανάγινε...
πάνε στο συνεργείο να δουν αν έχεις κάνα πρόβλημα κι αν τελικά δεν έχεις, άλλαξε βενζινά...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Το πήρα  

  Από: ATN PANOS στις 04/06/2009 3:21 μμ.

καλοριζικο και παντα ορθιος

μεχρι τωρα δεν μου εχει σβησει ποτε.
(βεβαια εχουμε και καλο κλιμα εδω πανω)
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Το πήρα  

  Από: panos80 στις 04/06/2009 3:24 μμ.

αυτο ακριβως μου ειπαν
οτι ειναι θεμα βενζινης.
γιατι για ελεγχο λεπτομερεστατο το πηγα πριν το παρω και ολα οκ
και απο γνωστο το πηρα
ευχαριστω ολους για τις ευχες σας!

Re: Το πήρα  

  Από: john_street_triple675 στις 04/06/2009 3:39 μμ.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο φίλε!!!

Εμένα δεν μου το έχει κανει ποτέ αυτό...
Μήπως φταίει κάτι με το ρελαντί? Όταν δηλ πατάς το συμπλέκτη για να αλλάξεις ταχύτητα πέφτουν πολύ οι στροφές και γι αυτό σβήνει.

Re: Το πήρα  

  Από: Aris. στις 04/06/2009 4:30 μμ.

Καλοριζικο φιλε μου καλες βολτες !

@ Αυτο με το σβησιμο δε μου εχει συμβει ποτε .

@ 9000χλμ κακο νουμερο! Ας το επερνες με 10000 ή 11000 να ειχε κανει και το σερβις
Τωρα ,χωρις λαστιχα, να υπολογιζεις ενα 300αρι € σε 1000 χλμ
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Το πήρα  

  Από: dimchrist στις 04/06/2009 5:13 μμ.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις βενζινάδικο. Το έχει πάθει κολλητός μου με το Street Triple.

Triple Way

Re: Το πήρα  

  Από: Sprinter στις 04/06/2009 6:03 μμ.

Αλλοι πιθανοί ύποπτοι για κοίταγμα: Διακόπτης σταντ, διακόπτης συμπλέκτη, TPS και σύστημα ρελαντί, μπουζί, κακό μάτι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Το πήρα  

  Από: Aris. στις 04/06/2009 7:57 μμ.

Sprinter"... κακό μάτι."



+675 γυμνά !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Το πήρα  

  Από: panos80 στις 05/06/2009 9:41 πμ.

σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις
οπως σας ειπα μου ειπαν οτι ισως ειναι θεμα βενζινης.χτες το γεμισα και σημερα με λιγ παραπανω ζεσταμα το πρωι δεν εκανε τπτ τετοιο!
οντως τα 9000 χλμ ειναι ζορικο νουμερο λογω λαστιψων και σερβις αλλα α)δε κρατιομουν αλλο β) το μηχανακι ηταν απο γνωστο σε καλη τιμη γ)θελω επιτελους να παμε καμια βολτα μαζι ολοι!

ενα αλλο θεμα ειναι που μου ρθε τωρα ειναι το υγρο του ψυγειου. μπορω να το συμπληρωνω μονος μου οταν το τσεκαρω και βλεπω οτι θελει προσθηκη;και αν ναι ποιο βαζω;διαβασα στο manual λεει για Mobil antifreeze.
ευχαριστω πολυ !

Re: Το πήρα  

  Από: chris34 στις 05/06/2009 10:02 πμ.

panos80"σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις
οπως σας ειπα μου ειπαν οτι ισως ειναι θεμα βενζινης.χτες το γεμισα και σημερα με λιγ παραπανω ζεσταμα το πρωι δεν εκανε τπτ τετοιο!
οντως τα 9000 χλμ ειναι ζορικο νουμερο λογω λαστιψων και σερβις αλλα α)δε κρατιομουν αλλο β) το μηχανακι ηταν απο γνωστο σε καλη τιμη γ)θελω επιτελους να παμε καμια βολτα μαζι ολοι!

ενα αλλο θεμα ειναι που μου ρθε τωρα ειναι το υγρο του ψυγειου. μπορω να το συμπληρωνω μονος μου οταν το τσεκαρω και βλεπω οτι θελει προσθηκη;και αν ναι ποιο βαζω;διαβασα στο manual λεει για Mobil antifreeze.
ευχαριστω πολυ !"


Καμοια φορα φορα στις ξερογκαζιες αμα τις κανεις πολυ αποτομα σβηνει.Το κανει και το tiger το δικο μου.
Μπορει να ειναι και αυτο.Μην σε απασχολει.
Δεν ειναι αναγκη να ειναι mobil το υγρο του ψυγειου.Ενα παραφλου της αγορας κανει μια χαρα την δουλεια αρκει να εχει μεσα στο ψυγειο σου μονο παραφλου.Μην συμπληρωσεις ποτε με νερο.Την προσθηκη και βεβαια μπορεις να την κανεις μονος σου!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Το πήρα  

  Από: fethry στις 05/06/2009 11:19 πμ.

panos80"διαβασα στο manual λεει για Mobil antifreeze"

ότι λέει ο chris34...
πάρε απο οποιοδήποτε βενζινάδικο ένα paraflu και κάνε τη δουλειά σου... άσε που αντίθετα με τη βενζίνη, δε χρειάζεται ν'ανησυχείς αν θα είναι νοθευμένο...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Το πήρα  

  Από: chris34 στις 05/06/2009 11:24 πμ.

fethry"άσε που αντίθετα με τη βενζίνη, δε χρειάζεται ν'ανησυχείς αν θα είναι νοθευμένο... "


Λευκος Τιγρης!!see you................