Street Triple και σερβις.

Street Triple και σερβις.  

  Από: Jigsaw στις 29/04/2009 2:37 μμ.

Καλησπερα παιδια. Συγχαρητηρια για την δουλεια που εχετε ριξει σε αυτο το φορουμ! Εμαθα πολλα για τα Triumph.
Στο δια ταυτα τωρα... Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να προβω στην αγορα ενος Street Triple. Αυτο που με κραταει ομως, ειναι η προτερη πειρα μου με τα εξουδιοδοτημενα συνεργεια. Και εξηγουμαι.. Η προηγουμενη μοτοσυκλετα μου ηταν ενα GSR 600 και υστερα απο την καθιερωμενη επισκεψη σε ενα εξουσιοδοτημενο, μου παρουσιασε καποιο προβλημα που ωφειλοταν σε αμελεια-παραληψη-μαλακια τους! Τελος παντων, το μηχανακι, οσο και αν προσπαθησαν, δεν το επανεφεραν στην αρχικη του κατασταση..
Επειτα απο ψαξιμο, βρηκα εναν μαστορα, τον οποιο εμπιστευομαι με κλειστα ματια! Ειναι επισημο συνεργειο, που σημαινει οτι εχει το δικαιωμα να μου σφραγιζει το βιβλιο σερβις και αρα ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ειναι καλυμμενος απο αποψη εγγυησης!
Αν παρω το ST 675 και χτυπα ξυλο, εμφανισει καποιο κατασκευαστικο ελαττωμα, η Тriumph θα με καλυψει η θα μου φαει τα συκωτια?

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: fethry στις 29/04/2009 2:40 μμ.

σε ποιά πόλη είσαι?
αν ρίξεις μια ματιά στο forum, όλο και κάποιο μάστορα θα βρείς που εμπιστεύεται ο κόσμος...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: Sprinter στις 29/04/2009 2:45 μμ.

Θα σε καλύψει τρώγοντάς σου τα συκώτια... Ξέρεις καμμιά διαφορετική αντιπροσωπεία?

Τι σχέση έχει αυτό με τα συνεργεία?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: Jigsaw στις 29/04/2009 2:45 μμ.

fethry"σε ποιά πόλη είσαι?
αν ρίξεις μια ματιά στο forum, όλο και κάποιο μάστορα θα βρείς που εμπιστεύεται ο κόσμος..."



Αθηνα ειμαι! Απλα και αυτους στους οποιους πηγαινα το σουζουκι, τους εμπιστευοταν πολλυς κοσμος...Οπως εχεις καταλαβει, ακομα το φυσαω και δεν κρυωνει!!
Αν κρινω απο το υφος της απαντησης σου, μαλλον θα μου φανε τα συκωτια ε??

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: Jigsaw στις 29/04/2009 2:49 μμ.

Sprinter"Θα σε καλύψει τρώγοντάς σου τα συκώτια... Ξέρεις καμμιά διαφορετική αντιπροσωπεία?

Τι σχέση έχει αυτό με τα συνεργεία? "



Η σχεση με τα συνεργεια ειναι οτι πολυ δυσκολα θα ξαναεμπιστευθω καποιον εξουσιοδοτημενο συνεργειά!

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: fethry στις 29/04/2009 3:08 μμ.

αφού είσαι αθήνα κι έχεις διαβάσει το forum, σίγουρα θα ξέρεις ποιον εμπιστεύονται και οι 120 κατασκευαστές πλυντηρίων...
κάπου στη βριλησσού, εκεί στο εξωτικό πολύγωνο...
φαντάσου οτι εγώ έχω εξουσιοδοτημένο δίπλα στο σπίτι μου, στα 10 λεπτά με τα πόδια, και δεν υπάρχει περίπτωση να το πάω εκεί... ειδικά μετά απο ένα τελευταίο συμβάν...
βέβαια αν κάτι έχει να κάνει αποκλειστικά με απόφαση αντιπροσωπείας, ούτε ο πάπας δεν το αλλάζει... το συκώτι σου θεώρησε το φαγωμένο...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: Jigsaw στις 29/04/2009 3:40 μμ.

fethry"αφού είσαι αθήνα κι έχεις διαβάσει το forum, σίγουρα θα ξέρεις ποιον εμπιστεύονται και οι 120 κατασκευαστές πλυντηρίων...
κάπου στη βριλησσού, εκεί στο εξωτικό πολύγωνο...
φαντάσου οτι εγώ έχω εξουσιοδοτημένο δίπλα στο σπίτι μου, στα 10 λεπτά με τα πόδια, και δεν υπάρχει περίπτωση να το πάω εκεί... ειδικά μετά απο ένα τελευταίο συμβάν...
βέβαια αν κάτι έχει να κάνει αποκλειστικά με απόφαση αντιπροσωπείας, ούτε ο πάπας δεν το αλλάζει... το συκώτι σου θεώρησε το φαγωμένο... "


Ναι εχω διαβασει για τον μηχανικο που αναφερεις. Επισης εχω ακουσει καλα λογια και για τον Ευθυμιου, στην Βουλιαγμενης.
Ευχαριστω για τις απαντησεις... Οταν με το καλο προβω στην αγορα θα σας ενημερωσω!

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: Aris. στις 29/04/2009 4:29 μμ.

Δεν εχω παραπονο.

viewtopic.php?f=3&t=804

P.s. υπηρχε ενα θεμα με τη μπαταρια , αλλα δεν εχω πλεον προβλημα , ηταν λογω συχνων μικρων διαδρομων με αποτελεσμα να μη μπορει να φορτισει (ειναι και λιγο μικρη)και ηταν και καταχειμωνο χωρις να ειναι σε καποιο Garage.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: mixalakis στις 29/04/2009 6:50 μμ.

fethry"
φαντάσου οτι εγώ έχω εξουσιοδοτημένο δίπλα στο σπίτι μου, στα 10 λεπτά με τα πόδια, και δεν υπάρχει περίπτωση να το πάω εκεί... ειδικά μετά απο ένα τελευταίο συμβάν...
"


Για ποιον λες;
Ποιο ήταν το συμβάν;

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: fethry στις 30/04/2009 10:35 πμ.

mixalakis"Για ποιον λες;
Ποιο ήταν το συμβάν;"

σου έστειλα πμ για να μη θιχτεί καμμιά υπόληψη...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: Sprinter στις 30/04/2009 11:11 πμ.

Δε το κατάλαβα, γιατί να μη θιχτεί? Στο βαθμό που είσαι documented, δε συκοφαντείς και δε βρίζεις, και τα γράφεις δημόσια, δίνοντας και στον άλλο την δυνατότητα αν θέλει να απαντήσει, δεν βλέπω το πρόβλημα, ούτε κάνας νόμος το βλέπει.

Γράψε εδώ, μπας και βοηθήσεις και κάναν άλλο, και ταυτόχρονα δίνοντας τη δυνατότητα στον πιθανώς θιγόμενο να απαντήσει ή να ξεκαθαρίσει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: fethry στις 30/04/2009 11:29 πμ.

είναι εδώ για ν'απαντήσει?
επειδή δεν έχουν ακουστεί άσχημα λόγια για το συγκεκριμένο, δε θα ήθελα να προϊδεάσω κάποιον υποψήφιο πελάτη εξ'αιτίας μιας στιγμής απροσεξίας-βλακείας-αμέλειας...
απλά για μένα δεν υπάρχει πια...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: Sprinter στις 30/04/2009 11:37 πμ.

fethry"είναι εδώ για ν'απαντήσει?
επειδή δεν έχουν ακουστεί άσχημα λόγια για το συγκεκριμένο, δε θα ήθελα να προϊδεάσω κάποιον υποψήφιο πελάτη εξ'αιτίας μιας στιγμής απροσεξίας-βλακείας-αμέλειας...
απλά για μένα δεν υπάρχει πια... "


Οποιος θέλει γράφεται και απαντάει...

Τα άλλα σεβαστά αν έτσι νιώθεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Street Triple και σερβις.  

  Από: mixalakis στις 30/04/2009 3:52 μμ.

fethry"είναι εδώ για ν'απαντήσει?
επειδή δεν έχουν ακουστεί άσχημα λόγια για το συγκεκριμένο, δε θα ήθελα να προϊδεάσω κάποιον υποψήφιο πελάτη εξ'αιτίας μιας στιγμής απροσεξίας-βλακείας-αμέλειας...
απλά για μένα δεν υπάρχει πια... "


Διάβασα το πμ που μου έστειλες και σ'ευχαριστώ.
Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να μην πεις την προσωπική σου ιστορία δημοσίως.
Δεν κάνεις καταγγελία. Λες αυτό που σου συνέβει και οι υπόλοιποι κρίνουν αν έχεις δίκιο ή όχι.

Ένα από τα πιο σημαντικά πλεονεκτήματα όλων των φόρουμ και ειδικά αυτού εδώ είναι να μοιράζονται τα μέλη τους τις εμπειρίες τους και να μην χρειάζεται να την πατάνε και οι ίδιοι!!