Μπαταρια Daytona 09+

Μπαταρια Daytona 09+  

  Από: nfot στις 28/06/2013 6:42 μμ.

Με εκπληξη, χτες το απογευμα, μετα απο ακινησια 2-3 εβδομαδων, το D μου πηρε κανονικα μπροστα. Οχι και παρα πολυ ορεξατο, αλλα σχεδον αμεσως μολις πατησα τη μιζα.
Μιλαμε για τη μαμα μπαταρια, 4+ ετων πλεον, με 21.000 χλμ και μεγαλα διαστηματα ακινησιας. Μονο φετος το χειμωνα αποσυνδεθηκε απο το D και την πηρα σπιτι οπου και την εβαζα, συχνα, στον φορτιστη του LIDL.

Να πω την αληθεια, με εξεπληξε θετικα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Μπαταρια Daytona 09+  

  Από: batinaki στις 29/06/2013 11:55 πμ.

Γιατί όχι?!?! Αν δουλεύουν τα ηλεκρολογικά της μηχανής σωστά είναι φυσιολογικό πιστεύω.
Τώρα, δεν ξέρω κατά πόσο η αποφόρτηση της και η πλήρης φόρτιση της πάλι μέσω του φορτιστή είναι
το ιδεατό, σε αντιστοιχία με την συχνή χρήση, όπου δεν προλαβαίνει να ξεφορτήσει και για όσο διάστημα
κινείσαι ''γεμίζει''. Ίσως να είναι και καλύτερο, δεν ξέρω, άλλα εφόσον κάνεις τη δουλεία σου εσύ και έτσι..
ποιος νοιάζεται?!?!
Αλίμονο σε αυτούς που περιμένουν να σταματήσουν πατώντας φρένο..!!!!
[quote="Theozed":3c1qbi2i]
Δεν υπάρχει ρε συ γενιά πριν ή μετά τον batinaki!
Τον έφτιαξε ο Μέγιστος Θεός και πέταξε το καλούπι στο Mount Doom!
Τ-Ε-Λ-Ο-Σ[/quote:3c1qbi2i]

Re: Μπαταρια Daytona 09+  

  Από: nfot στις 29/06/2013 12:30 μμ.

Εχει ξεφορτισει κανα δυο φορες, σιγουρα.
Μια οταν εμεινε απο πηνια, στην εκδρομη στον Ολυμπο που ειχαμε κανει και νομιζω ακομη μια φορα απο τη χειμωνιατικη ακινησια.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Μπαταρια Daytona 09+  

  Από: tharis στις 01/07/2013 9:10 πμ.

Εμενα πηρε μετα απο 5 μηνες .. στις 2 βδομαδες θα κολωσει ??

Κι εγω τη μαμα εχω ακομα και παιρνει με μιση μιζια!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..