Ξανα δικια μου

Ξανα δικια μου  

  Από: nfot στις 08/12/2010 7:36 μμ.

Ισως καποιοι θυμαστε, οτι κατα τη συναντηση στη Λαρισα, γυρισα σπιτι μου με αυτοκινητο, ενω το D675 μου εμεινε στο εκει συνεργειο, αφου δεν επαιρνε με τιποτα μπροστα.
Η διαγνωση εδειξε 2 απο τα 3 πηνια του δυναμο, καμμενα. Μπηκε στην εγγυηση φυσικα και με την ευκαιρια εγινε και μια ανακληση στον επιλογεα ταχυτητων.
Το καινουριο δυναμο, εκανε περιπου 2 εβδομαδες να φτασει στο συνεργειο, σε αντιθεση με τα ανταλλακτικα της ανακλησης, τα οποια ηταν σχεδον αμεσα διαθεσιμα.
Προσθεστε και μια εβδομαδα, γιατι μετακομισαν, βαλτε και κανα 2 μερες για την εργασια, καταληγουμε αισιως στις 3,5 εβδομαδες ...
Σημερα το μεσημερι λοιπον, πεταχτηκα μεχρι τη Λαρισα να το παραλαβω, μαζι με εναν φιλο, ο οποιος θα οδηγουσε το αυτοκινητο μου, στην επιστροφη.
Οταν το καβαλησα, καταλαβα ποσο μου ελειψε. Οταν δουλεψα λιγο το κιβωτιο, πραγματικα το ενοιωσα καινουριο. Πολυ πιο γλυκο. Οταν ανοιξαμε με τον φιλο μου, στην εθνικη, επιβεβαιωσα οτι το "ταπεινο" 675, καθαριζε το 306 ιππων καρο μου, για πλακα, ακομη και σε ανοιγμα στα 200+ με 6η. Yeah baby, yeah

Τωρα μενει να δω, ποσο θα αντεξει η μπαταρια, η οποια εχει ηδη ξεφορτισει 2 φορες.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: dimchrist στις 08/12/2010 8:34 μμ.

Τέλος καλό όλα καλά!
Τα πηνία και οι ανορθωτές είναι ένα θέμα στα 675. Ευτυχώς ξεμπέρδεψες.
Καλές βόλτες να'χεις.
Για την ανάκληση στον επιλογέα στο κιβώτιο δεν ήξερα κάτι.
Για πες για ποια μοντέλα είναι και για πιο λόγο έγινε?

Triple Way

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: Native στις 08/12/2010 8:46 μμ.

Βασικα το δυναμο έχει καμια 20αρα πηνια αλλα εχει να κανει, απλα το λεω εγκυκλοπεδικα...σημασια εχει οτι την πηρες και την χαιρεσαι

Καλα και ασφαλή χιλίομετρα φιλαράκι
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: kyrkyriakos στις 08/12/2010 8:51 μμ.

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: bonnie στις 08/12/2010 9:11 μμ.

oλα παλι καλα λοιπον!!
κ ποτε ξανα..

..μηπως να την αλλαζες την μπαταρια πριν σε αφησει απροσμενα κ ξενερωσεις?
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: nfot στις 08/12/2010 9:13 μμ.

dimchris"Τέλος καλό όλα καλά!
Τα πηνία και οι ανορθωτές είναι ένα θέμα στα 675. Ευτυχώς ξεμπέρδεψες.
Καλές βόλτες να'χεις.
Για την ανάκληση στον επιλογέα στο κιβώτιο δεν ήξερα κάτι.
Για πες για ποια μοντέλα είναι και για πιο λόγο έγινε?"


Δεν ρωτησα παραπανω αλλα ακουσα που αναφερθηκε οτι περιλαμβανει ενα αριθμο πλαισιων. Αν καταλαβα σωστα, ηταν προβληματικη παρτιδα ανταλλακτικου.

Native"Βασικα το δυναμο έχει καμια 20αρα πηνια αλλα εχει να κανει, απλα το λεω εγκυκλοπεδικα...σημασια εχει οτι την πηρες και την χαιρεσαι

Καλα και ασφαλή χιλίομετρα φιλαράκι "


Το πιο πιθανο ειναι να εχεις δικιο. Το "2 απο τα 3" ειναι δικια μου φραση και οχι του συνεργειου.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: jimdom στις 08/12/2010 9:34 μμ.

καλοταξιδο Νικο

Τα λαδια τα κοιταξες πριν ξεκινησεις το ταξιδι της επιστροφης?

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: nfot στις 08/12/2010 10:10 μμ.

jimdom"καλοταξιδο Νικο

Τα λαδια τα κοιταξες πριν ξεκινησεις το ταξιδι της επιστροφης? "


Μμμμμμ, εξυπναδες
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: ATN PANOS στις 08/12/2010 10:25 μμ.

καλα χιλιομετρα νικολα!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: tharis στις 08/12/2010 11:27 μμ.

nf" Οταν ανοιξαμε με τον φιλο μου, στην εθνικη, επιβεβαιωσα οτι το "ταπεινο" 675, καθαριζε το 306 ιππων καρο μου, για πλακα, ακομη και σε ανοιγμα στα 200+ με 6η. Yeah baby, yeah
"


Τοσο αργος ειναι ο μπεμπης ... ?

Αντε να περασει κι ο χειμωνας να παμε παλι καμια βολτα γτ εχουν μεινει τα χιλιομετρα στασιμα ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: Γιωργος στις 09/12/2010 3:16 μμ.

Νικολάκι..... μεγειά σου βρε

Re: Ξανα δικια μου  

  Από: nfot στις 09/12/2010 5:34 μμ.

ΑΝ λυνοντανε και το θεματακι με την καταναλωση λαδιου, θα ηταν οντως για "μεγεια". Αλλα δυστυχως δεν ...
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.