προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona

προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: george_raider στις 23/03/2010 8:19 πμ.

Καλημερα σας εχω τρομερο προβλημα με το 675 μου. Το αγορασα μεταχειρισμενο προσφατα και με το που το πηρα απο την επησημη αντιπροσωποια Triumph της κ------τας μου ειπαν οτι απλα ειχε προβλημα με την μπαταρια του και μεχρι να ερθει η καινουργια θα μπορουσα με μια καλη φορτηση να την βγαλω με την υπαρχουσα (να σημειωσω οτι της μηχανης η αγορα εγινε κας - μετρητα ) οκ λεω δεν τρεχει τιποτα θα την κανω βολτα και ετσι θα φορτισει... αμμμμ ελα που δεν κανω 300 μετρα και η μηχανη ξαφνικα πανω σε κηνηση εσβησε και τερμα.... Το αποτελεσμα ειταν να την παω πισω και να μου πουνε οτι εκαψε εγκεφαλο λογω μπαταριας (δεν γαμιεται λεω και περιμενω την νεα μπαταρια και τον καινουργιο εγκεφαλο... καποια στιγμη ειρθαν τα πραγματα . Μου λενε ολα καλα οκ παω χαρουμενος να την παρω (η μηχανη ειχε βγει απο την εγγυηση 5 μερες) να ναι καλα οι ανθρωποι μου την βαλανε στην εγγυηση και δεν πληρωσα τιποτα.. Ετσι λοιπων την πηρα και για καμια βδομαδα εκανα βολτες μεσα στην πολη για τσιγαρα που λεμε λογω οχι και του τοσο καλου καιρου μεχρι που ηρθε η ιδανικη μερα... Και ετσι ηρθε η μερα που θα την εβγαζα μια πραγματικη βολτα με ενα R1 και cbr - 600 την παρεα μου. Ε να λοιπων που μετα απο 60 χιλιομετρα περιπου σταματησαμε για ενα τσιγαρο και το 675 δεν ξαναπηρε μπρος ..... την αλλη μερα την φορτωσα και την ξαναπαω πισω παλι εγκεφαλος καμενος η μπαταρια ( μιας εβδομαδος περιπου original 120 EURO )σκασμενη απο υπερφορτωση λογω ανορθωτη η απο πηνια ετσι τουλαχιστων μου ειπαν.. και εγω παλι χωρις μηχανη.... Η μηχανη πηγε Αθηνα στα κεντρικα και ειμαι τωρα 2 μηνες χωρις μηχανη και τρεμει η καρδια μη και τειχων μου ζητησουν λεφτα γιατι δεν πεζει μια γιατι τα εδωσα ολα οτι ειχα και δεν ειχα για να τους τα σκασω με την μια .. ξεχασα να σας πω οτι ειχαν παλιοτερα ξανααλλαξει ανορθωτη στην μηχανη....Τωρα ειμαι στην αναμονη και περιμενω νεα πως και πως αλλα το θεμα ειναι μεχρι ποτε? Εντελει αυτο ειναι το επησιμο service της ΤRIUMPH ? τρεις βδομαδες στην Αθηνα και ακομα καμια απαντηση ... τι να πω και απο οτι καταλαβενεται δεν μιλαω γιατι φοβαμαι μην με χρεωσουν αλλα αν τειχων με χρεωσουν με βλεπω χωρις μηχανη και στα δικαστηρια ....ο Θεος βοηθος μερες που ναι ... αν εχετε ακουσει κατι παρομοιο παρακαλω ενημερωστε με
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 5 φορές συνολικά.

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: Sprinter στις 23/03/2010 8:47 πμ.

Εσύ ρε φιλε, αμα διαβάσεις το παραπάνω (αν αντέξεις δηλαδή) σα να το έγραψε άλλος, θα βγάλεις άκρη?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: dimchrist στις 23/03/2010 9:40 πμ.

Ούτε και εγώ δε βγάζω άκρη...

Triple Way

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: Aris. στις 23/03/2010 12:25 μμ.

Κολπακια με ηλεκτρικα , κυριως στα daytona , μπορω να πω πως εχουν προκυψει ...

Αν καταλαβα καλα το πηρες μεταχειρισμενο απο αντιπροσωπια Triumph ετσι ?

Με μια πρωτη "ματια" λεω πως διαλεξες λαχειο ...

Δεν παιζει φαση να πληρωσεις ουτε cent.
Αφου περαστικε εξ'αρχης στην εγγυηση θα περαστει ξανα ... με τον ευκολο ή με τον δυσκολο τροπο

Συμβουλη μου ειναι να ενδιαφερθεις και να τους γινεις στενος κορσες .
Οσο τους αφηνεις χαλαρους , τοσο λενε "ενταξ' μωρε , δε γαμιεται..."

Αμα δεν πιεσεις-φωναξεις-κυνηγισεις-απαιτησεις- τιποτα δεν προχωραει στις μερες μας... ποσο μαλλον οταν ειναι να "παρεις"...

Στο "δωσε" μονο, ειναι ολα ευκολα !


Καλη επιτυχια
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: ATN PANOS στις 23/03/2010 3:32 μμ.

ουτε και εγω καταλαβα ακριβως..
με εφαγε κ η ορθογραφια σου,αλλα νομιζω αν το εχεις παρει καινουργιο
θα αλλαχτει οτι χρειαζετε στη εγγυηση.
καλο βεβαια ειναι να παρεις και εσυ κανενα τηλεφωνο
στα κεντρικα,και να σε ενημερωσουν!!!

το μονο σιγουρο ειναι οτι εισαι αρκετα ατυχος.
εγω προς το παρων δεν ειχα τετοιου ειδους προβληματα

καλυ τυχη και κρατα μας ενημερους
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: Aris. στις 23/03/2010 3:44 μμ.

Εγω παντως μια χαρα τον καταλαβα τον ανθρωπο ... απλα τα ειπε καπως "ολα μαζι με μια ανασα"
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: Sprinter στις 23/03/2010 4:18 μμ.

ATN PANOS"....
με εφαγε κ η ορθογραφια σου,
......

εγω προς το παρων δεν ειχα τετοιου ειδους προβληματα

καλυ τυχη και κρατα μας ενημερους"



Βρε Πάνο

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: Aris. στις 23/03/2010 4:57 μμ.




Sorry για τον γελοντα αλλα εχουμε πολυ .... ψωμι !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: nfot στις 23/03/2010 8:08 μμ.

Aris."Εγω παντως μια χαρα τον καταλαβα τον ανθρωπο ... απλα τα ειπε καπως "ολα μαζι με μια ανασα" "


Ακριβως. Με λιγη καλη θεληση, βγαινει ανετα νοημα.

Μεταχειρω, μετρητα την πηρε.

Κυνηγησε το λιγο το θεμα. Πιεσε τους λιγο. Μην τους αφηνεις χαλαρους, οπως ακριβως προτεινε και ο Αρης.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: george_raider στις 27/03/2010 12:06 μμ.

Aris."Κολπακια με ηλεκτρικα , κυριως στα daytona , μπορω να πω πως εχουν προκυψει ...

Αν καταλαβα καλα το πηρες μεταχειρισμενο απο αντιπροσωπια Triumph ετσι ?

Με μια πρωτη "ματια" λεω πως διαλεξες λαχειο ...

Δεν παιζει φαση να πληρωσεις ουτε cent.
Αφου περαστικε εξ'αρχης στην εγγυηση θα περαστει ξανα ... με τον ευκολο ή με τον δυσκολο τροπο

Συμβουλη μου ειναι να ενδιαφερθεις και να τους γινεις στενος κορσες .
Οσο τους αφηνεις χαλαρους , τοσο λενε "ενταξ' μωρε , δε γαμιεται..."

Αμα δεν πιεσεις-φωναξεις-κυνηγισεις-απαιτησεις- τιποτα δεν προχωραει στις μερες μας... ποσο μαλλον οταν ειναι να "παρεις"...

Στο "δωσε" μονο, ειναι ολα ευκολα !


Καλη επιτυχια "

Σε ευχαριστω πολυ Αρη. Ναι την πηρα μεταχειρησμενη την μηχανη Και ακομα δεν την εχω παρει πισω. Απο δευτερα θα παρω τα κεντρικα να πιεσω και βλεπουμε....

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: george_raider στις 27/03/2010 12:38 μμ.

Ακριβως. Με λιγη καλη θεληση, βγαινει ανετα νοημα.

Μεταχειρω, μετρητα την πηρε.

Κυνηγησε το λιγο το θεμα. Πιεσε τους λιγο. Μην τους αφηνεις χαλαρους, οπως ακριβως προτεινε και ο Αρης.[/quote]
Σε ευχαριστω nfot

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: Aris. στις 07/05/2010 8:34 μμ.

Κανενα νεο ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: george_raider στις 25/05/2010 10:43 πμ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΓΩ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η TRIUMPH..... ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΕΡΝΩ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ TRIUMPH ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩ ΤΗΝ ΑΝΤ/ΠΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΗ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΦΛΟΜΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΠΑΤΖΑ......

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: Sprinter στις 25/05/2010 10:56 πμ.

Μα τι μηχανάκι έχεις τέλος πάντων? Πολύ καιρό αναρωτιέμαι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: προβλημα με τον εγκεφαλο του 675 triple daytona  

  Από: dimchrist στις 25/05/2010 11:27 πμ.

Νίκο Daytona 675 και πρέπει να είναι η δεύτερη φουρνιά, δηλαδή μετά τα μέσα του '07, που είχε heat shield στον ανορθωτή. Τελικά μάλλον δεν κάνει κάτι αυτό γιατί έχω δει και άλλους νετ να συνεχίζει να τους το εμφανίζει.
Κρίμα στο παλικάρι.
Έχουν ξαναεμφανιστεί τέτοια κρούσματα στα ηλεκτρονικά (κυρίως ανορθωτης/πηνία) αλλά τις περισσότερες φορές δεν κάναν πάνω από 2μηνο να έρθουν. Τώρα βλέπω ότι περιμένει κοντά 4 μήνες... τι να πω.

Υπομονή και κουράγιο.

υγ. αλήθεια τι σου λένε μετά από τόσο καιρό? αύριο-μεθαύριο έρχονται???

Triple Way