ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: nikolasgo στις 23/01/2010 5:31 μμ.

TO DAYTONA 675 PROJECT MOY EXEI TA EΞΗΣ

STM SLIPPER CLUTCH
ARROW 3 IN 1 TITANIUM
ARROW REARSETS REVERSE SHIFT
QUICKSHIFTER
RACING HARNESS
RACING ECU
TRACS CALIBRATING SOFTWARE
FULL BODY CARBON PARTS
LSL CRASH PADS EVERYWHERE
ARMOUR BODIES RACING BODY KIT
PAINT IN BE1 RACING COLOURS GARRY MC COYS
FRONT BRAKE FLUID RESERVOIR

ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΝΔΕΔΙΓΜΕΝΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ?


ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ.....

ΝΙΚΟΣ
Ψυχιατρικη προσεγγιση...

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: ATN PANOS στις 23/01/2010 5:43 μμ.

εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων εδω μεσα,που ασχολουνται με το αθλημα,
ολοι εμεις οι υπολοιποι δεν νομιζω,οτι ειμαστε οι καταληλοι να σου απαντησουμε!!
αν δεν ξερεις εσυ,που ειναι δικο σου το μηχανακι,θα ξερω εγω
που ουτε καν το εχω οδηγησει?

τοσα πραγματα εχεις βαλει!!
ας μας ρωταγες απο την αρχη
ειναι σαν να ρωταω εγω τι φαγητο να φτιαξω αυριο.

σοβαρα τωρα!!
βρες καποιον με μεγαλη πειρα σε αγωνες και βελτιωσεις
και ρωτα τον τι ειναι καλυτερο για το μηχανακι σου!

καλη συνεχεια!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: Sprinter στις 23/01/2010 9:06 μμ.

Εγω θα πρότινα να μη του βάλεις τίποτα μέχρι να φτάσεις στο οδηγικό επίπεδο να καταλάβεις μόνος σου τι περίπου χρειάζεται. Μόνο και μόνο που ρωτάς έτσι που ρωτάς, για μένα σημαίνει πώς το μηχανάκι ειναι πρός το παρόν καλύτερο από σένα.

Εκτός κι αν απλώς ψάχνεις δικαιολογία να ξοδέψεις τα λεφτά σου οπότε βάλε ότι ειναι περισότερο 'bling'.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: nikolasgo στις 23/01/2010 9:08 μμ.

ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ ΣΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΜΙΑΣ SUPERSPORT ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ. ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ...
Ψυχιατρικη προσεγγιση...

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: nikolasgo στις 23/01/2010 9:10 μμ.

Sprinter"Εγω θα πρότινα να μη του βάλεις τίποτα μέχρι να φτάσεις στο οδηγικό επίπεδο να καταλάβεις μόνος σου τι περίπου χρειάζεται. Μόνο και μόνο που ρωτάς έτσι που ρωτάς, για μένα σημαίνει πώς το μηχανάκι ειναι πρός το παρόν καλύτερο από σένα.

Εκτός κι αν απλώς ψάχνεις δικαιολογία να ξοδέψεις τα λεφτά σου οπότε βάλε ότι ειναι περισότερο 'bling'."

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΖΩ ΜΑΘΑΙΝΩ...
Ψυχιατρικη προσεγγιση...

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: Sprinter στις 23/01/2010 9:12 μμ.

nikolasg"
Sprinter"Εγω θα πρότινα να μη του βάλεις τίποτα μέχρι να φτάσεις στο οδηγικό επίπεδο να καταλάβεις μόνος σου τι περίπου χρειάζεται. Μόνο και μόνο που ρωτάς έτσι που ρωτάς, για μένα σημαίνει πώς το μηχανάκι ειναι πρός το παρόν καλύτερο από σένα.

Εκτός κι αν απλώς ψάχνεις δικαιολογία να ξοδέψεις τα λεφτά σου οπότε βάλε ότι ειναι περισότερο 'bling'."

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΖΩ ΜΑΘΑΙΝΩ..."



Για το πρώτο διαφωνώ επί της αρχής, οσο για το δεύτερο, αυτό σου προτίνω και εγώ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: Aris. στις 23/01/2010 9:26 μμ.

Ε ειναι αμαρτια ...να μην του βαλεις ενα Ohlinsακι ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: dimchrist στις 23/01/2010 9:40 μμ.

Δε μας λες το ποιο βασικό...
Ποια θα είναι η χρήση του?
Θα τρέξει στο πανελλήνιο?

Triple Way

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: nikolasgo στις 23/01/2010 10:54 μμ.

dimchris"Δε μας λες το ποιο βασικό...
Ποια θα είναι η χρήση του?
Θα τρέξει στο πανελλήνιο?"

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ 1Η ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟΥ 2009 ΟΠΟΥ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΠΗΓΑΙΝΑ 1.59., ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΓΥΡΙΣΑ 1.35.800. ΕΑΝ ΒΕΛΤΙΩΘΩ ΕΞΙΣΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ 2011 ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΓΩΝΙΖΩΜΕΝΟΥΣ ΜΑΛΛΟΝ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ OHLINS ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ
Ψυχιατρικη προσεγγιση...

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: nfot στις 24/01/2010 12:26 πμ.

Οι αναρτησεις και τα λαστιχα ειναι απο τα πιο σημαντικα.
Αρα ενα πακετακι πισω - μπροστα Ohlins, νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη.
Αν υπαρχει κι αλλη εταιρεια που να δινει τετοιο πακετο, κοιταξε τη. Ισως να σου ταιριαζει καλυτερα.
Και ακομη πιο σημαντικο ειναι η ρυθμιση της αναρτησης με βαση το οδηγικο σου στυλ.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: dimchrist στις 24/01/2010 10:39 πμ.

nikolasg" ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΓΥΡΙΣΑ 1.35.800. "

Πάντως τα δύσκολα είναι από εδώ και πέρα... μακάρι τα πας εξίσου καλά.
Γνώμη είναι να αλλάξεις αναρτήσεις. Το '09 675 έχει βέβαια αναβαθμισμένες αναρτήσεις όπως και φρένα αλλά και πάλι με μία επώνιμη aftermarket ανάρτηση τα πράγματα θα είναι ακόμα καλύτερα.
Τα Ohlins είναι σταθερή αξία. Όμως στην αμερική (ΑΜΑ) χρησιμοποιούνε Penske (καναδέζικα δεν εισάγονται Ελλάδα) και στο WSS Bitubo. Το Matris ομολογουμένως είναι πανέμορφο. Έτρεχε και στο πανελλήνιο ένα 675 με αυτό. http://sportriding.gr/forum/showthread.php?t=1808
Με WP έτρεχε ο Ευθυμίου ο οποίος είχε μείνει εξίσου ικανοποιημένος.
Όποιο και να βάλεις πίσω super θα είναι, το βασικό είναι να μπορείς ή να βρεις κάποιον να στο ρυμθίζει σωστά. Γιατί και να το βάλεις αν δε μπορείς να το ρυθμίσεις σωστά δώρο άδωρο θα είναι.
Όσο για το επόμενο βήμα φυσικά θα είναι αυτό:
http://www.carpimoto.it/content/prod/l_ ... 75_09_.htm

Triple Way

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: nikolasgo στις 24/01/2010 3:42 μμ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ INFO
Ψυχιατρικη προσεγγιση...

Re: ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?  

  Από: dimchrist στις 24/01/2010 5:58 μμ.

Το πιο σημαντικό πάντως είναι να μπορέσεις να ρυθμίσεις την ανάρτησή σου με βάση τις ανάγκες σου και το οδηγικό σου στυλ όπως λέει και ο nfot.
Μία διόρθωση η Penske είναι Αμερικάνικη (Πενσυλβάνια). Την μπέρδεψα με την Elka (αυτή είναι η Καναδέζικη) για την οποία στο http://www.triumph675.net/forum έχει αρκετά καλά σχόλια σαν μία value for money επιλογή.

Υ.Γ. Προσπάθησε να μη γράφεις με κεφαλαία. Φαίνεται σαν να φωνάζεις.

Triple Way