κόκκινο λαμπάκι σε tiger 885

κόκκινο λαμπάκι σε tiger 885  

  Από: rallis75 στις 23/05/2017 10 πμ.

Γεια σας παιδιά, πρόσφατα απέκτησα μια tiger 885 injection. ¨Οταν κινούμαι μέσα στην πόλη, και η μηχανη ζορίζεται λίγο, συνήθως μου ανάβει το λαμπάκι με την ένδειξη των λαδιών το οποίο σβήνει όταν η μηχανή φεύγει απ την πολύ κίνηση! Δεν την έχω πολύ καιρό, και έχει κάνει γενικό σέρβις μεγάλο πριν 200 χλμ. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου λέει ότι αυτο είναι συνήθες στις tiger όταν είναι σε κίνηση μέσα στην΄πόλη. Θα ήθελα και την δική σας γνώμη!
Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Re: κόκκινο λαμπάκι σε tiger 885  

  Από: vpafi στις 23/05/2017 1:26 μμ.

Δεν ξέρω αδελφέ το σου είπε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης για με σα στην πόλη, αλλά εμένα δεν μου έχει ανάψει ποτέ το λαμπάκι. Παραφλου, λάδια, όλα οκ;
Το βεντιλατερ δουλεύει;
Όταν πιάνει θερμοκρασίες πρέπει η σωλήνα η λαστιχένια στα αριστερά σου κάτω από το ντεπόζιτο να την ζουλας και να είναι σκληρή αλλιώς δεν γυρνάει τα νερά. Κάποια βαλβίδα στην ψύξη;
Αν είσαι Αθηνα Κάνε μια βόλτα από τον Κόντη.

Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Re: κόκκινο λαμπάκι σε tiger 885  

  Από: rallis75 στις 23/05/2017 2:41 μμ.

vpafi"Δεν ξέρω αδελφέ το σου είπε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης για με σα στην πόλη, αλλά εμένα δεν μου έχει ανάψει ποτέ το λαμπάκι. Παραφλου, λάδια, όλα οκ;
Το βεντιλατερ δουλεύει;
Όταν πιάνει θερμοκρασίες πρέπει η σωλήνα η λαστιχένια στα αριστερά σου κάτω από το ντεπόζιτο να την ζουλας και να είναι σκληρή αλλιώς δεν γυρνάει τα νερά. Κάποια βαλβίδα στην ψύξη;
Αν είσαι Αθηνα Κάνε μια βόλτα από τον Κόντη.

Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk"

Ναι, και λαδι και παραφλου ειναι οκ,και το βεντιλατερ δουλευει, με την σωληνα δεν το εχω τσεκαρει ακομα αλλα θα το κανω. Το περιεργο ειναι οτι δεν ανεβαζει θερμοκρασια, απλως αναβει το λαμπακι.Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 17:00, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: κόκκινο λαμπάκι σε tiger 885  

  Από: vpafi στις 23/05/2017 2:42 μμ.

Να είσαι καλά φίλε μου.

Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk