Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002

Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: Tigrakos στις 14/03/2017 9:43 πμ.

Καλημερα και καλος σας βρηκα!!!

Καθως πλησιαζει ο καιρος αποφασησα να αγορασω ενα μηχανακι ετσι για την αλητεια που λενε χεχεχε
η αληθεια ειναι πως εδω και καμια δυετια μου εχει καρφωθει ο ΤΙΓΡΗΣ, μετα απο πολυ ψαξιμο, συγκρισεις και προσωπικης διαμαχης δεν καταλληγω σε κατι αλλο και το τιγρακι ειναι μονοδρομος πλεον!!

Για να μην σας τα φουσκωνω (τα μπαλονια) εχω σταμπαρει ενα τιγρακι και αυτες τις μερες θα παω να το δω,
τι θα πρεπει να προσεξω στο συγκεκριμενο μηχανακι περα απο τα βασικα, (τιμονια φθορες στα λαστιχα κτλ) ειναι το 955i 2002 μοντελο,

Ειναι σωστη η επιλογη μου να παρω ενα τετοιο μηχανακι?
Συγχωρεστε με για τις τοσες μου αποριες, ευχαριστω προκαταβολικα!!! Καλημερες μας!!

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: Tigrakos στις 14/03/2017 1 μμ.

κανεις βρε παιδια?

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: jou στις 14/03/2017 7:08 μμ.

δεν έχεις να προσέξεις τίποτε παραπάνω απ' ότι θα προσεχες σε ένα άλλο οποιοδήποτε μηχανάκι.
Βλέπεις τα βασικά, κοιτας βιβλία σέρβις κλείνεις μάτια κάνεις τον σταυρό σου και εύχεσαι να πάνε όλα καλά.

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: mario στις 14/03/2017 9 μμ.

Συμβουλέψου ένα μηχανικό της επιστημοσύνης σου δείτε μαζί το μηχανάκι και εφόσον σε ενημερώσει που πονάει και τι μαζέματα θέλει αποφασίζεις την αγορά του η όχι...πάντως σαν μοντέλο το 955 δεν έχει βγάλει σοβαρά προβλήματα εάν σου κάνει, εάν κουμπώνεις πάνω του γιατί όχι....

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: vpafi στις 14/03/2017 9:16 μμ.

Μην μασάς. Αν είσαι Αθήνα Κάντε ένα ραντεβού στον Κόντη να του ρίξει ένα βλέφαρο. Πόσα χλμ έχει;
Αν και δεν μασάει...εγώ έχω το 885i 2001 με 61000 χλμ. και είναι σαν καινούργιο.

From Inside C4 White Airbus

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: Tigrakos στις 15/03/2017 8:50 πμ.

Καλημερα σας και παλι,
Ευχαριστω πολυ, το μηχανακι εχει 50.000 χιλιομετρα απο οσο γνωριζω, και εννοειτε αν χρειαζετε λαστιχα αλυιδες και γενικα ενα σερβακι απο αναλοσημα θα του τα κανω κατευθειαν μολις το παρω.
Εχω καταλαβει κι εγω, (εκει ειναι που ηθελα την συμβουλη σας) οτι γενικα πρεπει να ειναι απροβληματιστα μηχανακια, οσο και αν εψαξα και το φορουμ εδω αλλα και σε αλλες σελιδες δεν ειδα πολλους να μιλανε για ζημιες.
Μια απο αυτες τις μερες θα παω να το δω και απο κοντα και θα ας πω εντυπωσεις, Ευχαριστω και παλι και καλη συνεχεια ε οτι κανετε

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: jp7rgv στις 18/03/2017 9:55 μμ.

Προτίμησε το τελευταίο 955 με τον αναβαθμισμενο κινητήρα.
Άλλα και το πιο παλιό μια χαρά αξιόπιστο είναι.
Πήγαινε το στον Κοντη και αν σου δώσει το οκ παρτο με κλειστά μάτια!
Best value for your money μοτοσυκλέτα Δεν πρόκειται να βρεις...

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: aposporis στις 12/07/2017 2:21 μμ.

Καλησπέρα.
Ψάχνω για μοτοσυκλέτα και ένας γνωστός πουλάει το tiger 955i του.
Αλλά το έχει στο γκαράζ 4 χρόνια τώρα και δεν μπορώ να του κάνω test ride, έχει αδειάσει η μπαταρία και το σωληνάκι της βενζίνης τρέχει.
Υπάρχει δυνατότητα να τη δω από κοντά κάπου στην Αθήνα; Αν μπορούσα να την οδηγήσω κι όλας θα ήταν ιδανικό!

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: Tigrakos στις 14/12/2017 9:21 μμ.

Καλησπερα μισο χρονο μετα!
Εχω και καλα νεα και κακα λοιπον με την αγορα tiger
ξεκιναω απο τα καλα! Τελικα πηρα ενα Tiger 955i (Αυτο που εψαχνα δλδ) Απο αθηνα, μοντελο 02 (αν θυμαμαι καλα)
με 80.000 χιλιόμετρα, αρκετά προσεγμένο θα μπορούσα να πω, ( λάστιχα καινούρια, αλυσιδογραναζα αρκετά καλά, σέλα φτιαγμένη με αντιολισθητικο καλυμμα και λιγο φουσκωμένη, χωρις σκουριες σε σκελετο ακτινες κτλ και ομορφο γυαλιστερό αγρατζουνιστο ασημί χρώμα ) το μηχανάκι το έφτιαχνε ο Σακης Κοντης τον οποιο γνωρισα και προσωπικά (και εχω μονο τα καλυτερα να πω απο αυτον τον ανθρωπο), Σε γενικες γραμμες το μηχανακι ηταν πεσμενο και βαμμενο και γι αυτο το ωραιο χρωμα αλλα ο Σακης ειπε οτι δεν ειχε στραβωσει κατι απο το πεσιμο και γενικα το μηχανακι ηταν απροβληματιστο, συχνα λαδακι αλλαγμα και δεν θα εχω κανενα προβλημα! ενα τιμιο σε σχεση τιμης και καταστασης, οποτε και το πηρα!!!!
εκανα την ιδια στιγμη ενα trip μεχρι ναυπλιο και γυρο περιοχες (500χιλιομετρα με το καλως σε βρηκα) και το εφερα κρητη.
οποτε και το ελυσα και του εκανα ενα καλο καλο πλυσιμο και τσεκαρισμα σε σκελετους καλωδια κτλ, (γαμημενη ψυχασθενια) ολα καλα σε σκελετο καλωδια κτλ. Γενικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος με το μηχανακι,
Μονο τακακια πισω χρειαστηκε και μια επισκευη στην πισω δαγκανα γτ κολλουσαν τα εμβολα.
Το κακο τελικα αποφασησα να μην το γραψω, περασμενα ξεχασμανα! παμε παρακατω, δεν ξερω πως ανεβαζω φωτογραφιες για να σας το δειξω!

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: Tigris3 στις 15/12/2017 12:39 πμ.

Όλα τα μεταχειρισμένα πάνω κάτω κάτι κρύβουν, λιγότερο ή περισσότερο "επίπονο". Το σημαντικό είναι ότι πλέον ξέρεις τι έχεις στα χέρια σου (μετά το λύσιμο/πλύσιμο) και θα το φέρεις εκεί που θες εσύ να είναι για τα δικά σου δεδομένα και standards.
Να το χαίρεσαι λοιπόν, να στε πλέον και οι δύο αγρατζούνιστοι και να κάνεις πολλά πολλά ταξιδιάρικα χιλιόμετρα!

Εννοείται ότι περιμένουμε το ανάλογο οπτικό υλικό (να πάρουμε λίγο μάτι και εμείς ε!...)

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: Tigrakos στις 15/12/2017 8:54 πμ.

[/size][/size]
Tigris3"Όλα τα μεταχειρισμένα πάνω κάτω κάτι κρύβουν, λιγότερο ή περισσότερο "επίπονο". Το σημαντικό είναι ότι πλέον ξέρεις τι έχεις στα χέρια σου (μετά το λύσιμο/πλύσιμο) και θα το φέρεις εκεί που θες εσύ να είναι για τα δικά σου δεδομένα και standards.
Να το χαίρεσαι λοιπόν, να στε πλέον και οι δύο αγρατζούνιστοι και να κάνεις πολλά πολλά ταξιδιάρικα χιλιόμετρα!

Εννοείται ότι περιμένουμε το ανάλογο οπτικό υλικό (να πάρουμε λίγο μάτι και εμείς ε!...) "


Καλημερα καλημερα!!! Ναιιι εχεις δικιο πως μετα το πλυσιμο και μετα απο 1500 χιλιομετρα που του χω κανει (το εχω καμια 20ρια μερες) μπορω να πω οτι εκανα μια τιμια αγορά
εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος απο τα παντα πανω του! Μπραβο στον προηγουμενο ιδιοκτητη που τοο ειχε σε αυτην την καταταση!
Μηπως ξερεις πως μπορω να ανεβασω φωτογραφια?

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: dimchrist στις 15/12/2017 12:06 μμ.

Tigrakos"Μηπως ξερεις πως μπορω να ανεβασω φωτογραφια?"


Δες το παρακάτω link:
viewtopic.php?f=28&t=594


Triple Way

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: Tigrakos στις 16/12/2017 11:04 πμ.

Εν ωρα πλυσίματος! :P

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: Tigrakos στις 16/12/2017 11:12 πμ.

δεν εχω βγαλει τελικα και πολυ ανθωπινες αλλα θα ανεβασω κι αλλες

Re: Βοηθεια με την αγορα Tiger 955i 2002  

  Από: grgasteus στις 16/12/2017 2:06 μμ.

Πάρε και ένα overlay και κάνε πλαστικά και ντεπόζιτο και θα με θυμηθείς...
Καλά χιλιόμετρα να έχεις και πάντα όρθιος

Sent from my SM-G610F using Tapatalk
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...