Μίζα

Μίζα  

  Από: Jordan thoi στις 29/03/2016 9:47 πμ.

Καλημέρα ήθελα να κάνω μια Ερώτηση μήπως και ξέρει κανείς να με βοηθήσει !!!! Τεριαζει μίζα από suzuki burgman 650 στο tiger 800 xc , και αν Ναι τι χρειάζεται να αλλάξω

Re: Μίζα  

  Από: grgasteus στις 29/03/2016 8:58 μμ.

Εγώ δεν γνωρίζω
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Μίζα  

  Από: voyager1970 στις 30/03/2016 2:29 πμ.

Jordan thoi"Καλημέρα ήθελα να κάνω μια Ερώτηση μήπως και ξέρει κανείς να με βοηθήσει !!!! Τεριαζει μίζα από suzuki burgman 650 στο tiger 800 xc , και αν Ναι τι χρειάζεται να αλλάξω"


Φίλε Ιορδάνη

Δες τα σχετικά Θέματα:
1) Board index ‹ Μοτοσυκλέτες ‹ Τεχνικά θέματα ‹ Tiger 800 & 800xc ‹ Αλλαγή μίζας
2) Board index ‹ Μοτοσυκλέτες ‹ Τεχνικά θέματα ‹ Tiger 800 & 800xc ‹ Πρόβλημα μίζας σε Tiger 800XC

Όπως έχω αναφέρει σε post μου στα παραπάνω θέματα, την ίδια μίζα φοράει το Suzuki Burgman. ΑΛΛΑ… με ένα δόντι λιγότερο στον άξονα μετάδοσης. Όμως και σε αυτό το μοντέλο η μίζα του είναι ζημιάρα!

Μέχρι στιγμής η ΜΟΝΑΔΙΚΗ προσωρινή λύση με καλά αποτελέσματα είναι η αλλαγή στα καρβουνάκια αλλά και στον συλλέκτη αυτού. Σoυ προτείνω να διαβάσεις το σχετικό θέμα:
- Board index ‹ Μοτοσυκλέτες ‹ Τεχνικά θέματα ‹ Tiger 800 & 800xc ‹ Επισκευή του μοτέρ μίζας!

Αυτήν την δουλειά θα είναι προτιμότερο να το κάνει κάποιος με σχετική εμπειρία σε τέτοιου είδους εργασίες…. αλλιώς….!

Re: Μίζα  

  Από: Jordan thoi στις 30/03/2016 7:32 πμ.

Ευχαριστώ πολύ

Re: Μίζα  

  Από: Vakis στις 29/11/2016 12:09 μμ.

Jordan thoi"Ευχαριστώ πολύ"

Το καλητερο να την παρεις μαζι στην suzuki kαι να το τσεκαρεις

Re: Μίζα  

  Από: Jordan thoi στις 29/11/2016 8:22 μμ.

Έχει λυθεί το δικό μου πρόβλημα απλός έχω βγάλει την μίζα μου την καθάρισα από την καρβουνια και εδώ και 7 μήνες δουλεύει αψογα

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk