Καταραμένη ακρίβεια

Καταραμένη ακρίβεια  

  Από: motolover@@ στις 01/10/2015 5:05 μμ.

Χθες πήγα στην Triumph στον Πειραιά όπου μετά από 2 1/2 βδομάδες αναμονή για το ανταλλακτικό, αντικατέστησαν τον εγκέφαλο της μηχανής διότι παρότι μόλις ενός έτους η μηχανή είχε φτάσει σε σημείο να μην παίρνει καν μπρος αν και ο πινακας οργάνων άναβε κανονικά.
Μάλιστα ο ιδιοκτήτης του συνεργείου μου είπε οτι ο αντίστοιχος της Καλλιρόης έπρεπε να με ειδοποιήσει από μονος του για να πάω να το αντικαταστήσω, καθώς έτσι φαινόταν στο ιντερνετ βάζοντας τον αριθμό πλαισίου μου. Επίσης τώρα που θα δουν οι Άγγλοι ότι δεν την έφτιαξε ο πωλητής μου θα τον κράξουν γι΄αυτό. Α και είπε ότι δεν του χει ξανατύχει να παρουσιάσει πρόβλημα ο εγκέφαλος σε όσα εχει πουλήσει ως τωρα. Τυχερός κι εδώ...
Ας το ξεπεράσω όμως αυτό και ας πάω στο επίμαχο θέμα. Το ανταλλακτικό αυτό κοστίζει 1.500 ευρώ και δεν πλήρωσα τίποτα διότι έχω ακόμα εγγύηση. Και αναρωτιέμαι τι θα έκανα αν δεν είχα την εγγύηση. Μάλλον δε θα την έφτιαχνα ποτέ. Ευχή και κατάρα τα ηλεκτρονικά συστήματα...

Re: Καταραμένη ακρίβεια  

  Από: PTiger800 στις 01/10/2015 5:59 μμ.

Σου είπε ότι :
1) Υπήρχε ανάκληση για τον αριθμό πλαισίου σου
2) Δεν έχει ξανασυναντήσει το πρόβλημα
Μόνο σε εμένα φαίνεται αντιφατικό αυτό; Δηλαδή για ένα άγνωστο πρόβλημα ανάκληση; Κάτι δεν καταλαβαίνω;

[quote="motolover@@":3kyiekk0]ο ιδιοκτήτης του συνεργείου μου είπε οτι ο αντίστοιχος της Καλλιρόης έπρεπε να με ειδοποιήσει από μονος του για να πάω να το αντικαταστήσω[/quote:3kyiekk0]
Ρωτάω γενικά στο Forum...Υπάρχει κανένας εδω μέσα (οποιοδήποτε μοντέλο, οποιαδήποτε εταιρεία), που να τον πήραν τηλέφωνο για οποιαδήποτε ανάκληση;
Δε λέω να πήγε για service και να του είπαν ότι έχει και μία ανάκληση (που και γι αυτό αμφιβάλω αν έχει γίνει ποτέ), αλλά να τον πήραν τηλέφωνο επί τούτου. Υπάρχει κάποιος που να του έχει συμβεί;
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Καταραμένη ακρίβεια  

  Από: motolover@@ στις 01/10/2015 10:26 μμ.

Για την ακρίβεια μου είπε ότι υπήρχε "καμπάνια". Ρωτάω αν αυτό σημαίνει ανάκληση και μου λέει όχι, αλλά κι εγώ ανάκληση καταλαβαίνω. Τι να πω...

Re: Καταραμένη ακρίβεια  

  Από: Polymhxanos στις 04/10/2015 7:11 μμ.

Bulletin τα λέει η T. στις ενημερώσεις της, το μετέφρασε σε ''καμπάνια'' ο υπάλληλος, και καλά έκανε.

Δεν είναι ακριβώς ανάκληση, με την έννοια ότι δεν σε ψάχνουν να σε βρουν να σου αλλάξουν το ανταλλακτικό ακόμα και να μην έχεις πρόβλημα. Είναι καμπάνια, με την έννοια ότι δίνεται ενημέρωση-εντολή από τα κεντρικά στους αντιπροσώπους, αν σας έρθει χαλασμένο το τάδε ανταλλακτικό, ή ακόμα και για σέρβις να έρθει το μοτό, αναλαμβάνουμε το κόστος και το αλλάζετε δωρεάν για τον πελάτη.

Δεν είναι πολύ διαφορετικό το ένα από το άλλο, είναι όμως διαφορετικό.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html