Σπασμένο κάγκελο πλαϊνής βαλίτσας

Σπασμένο κάγκελο πλαϊνής βαλίτσας  

  Από: mveliss στις 04/09/2013 3:53 μμ.

Χθες το απόγευμα τελειώνοντας από τη δουλειά κατεβαίνω στο γκαράζ να πάρω τη μηχανή και αντικρύζω ένα κομμάτι από το κάγκελο της αριστερής βαλίτσας να κρέμεται.









Η πιο εύκολη λύση και - συγχρόνως - πιο δαπανηρή είναι η αντικατάσταση των κάγκελων. Από την άλλη η επισκευή τους σημαίνει ξεμοντάρισμα από τη μοτοσυκλέτα, γιατί δε θέλω να ρισκάρω να πεταχτεί κανένα πυρακτωμένο ρίνισμα κατά τη διάρκεια της εργασίας ή να γίνει κανένα βραχυκύκλωμα από ηλεκτροκόλληση, κόλλημα (και πιθανόν βάψιμο) και τέλος μοντάρισμα πάνω στη μηχανή.

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο και τι λέτε πως είναι το καλύτερο?

Re: Σπασμένο κάγκελο πλαϊνής βαλίτσας  

  Από: galileos στις 04/09/2013 4:04 μμ.

Επειδή είναι κάγκελο για τις βαλίτσες πολύ πιθανόν αν κολληθεί και ξαναχρησιμοποιηθεί να μην αντέξει σε κραδασμούς και βάρος καλό θα είναι να αγοράσεις καινούριο, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αλήθεια πως έσπασε? Εμένα θα με ανησυχούσε περοσσότερο αυτό ...
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Σπασμένο κάγκελο πλαϊνής βαλίτσας  

  Από: mveliss στις 04/09/2013 4:15 μμ.

Κι εγώ απορώ για αυτό. Τη μηχανή την πήρα στα χέρια μου στις 17/06 (μεταχειρισμένη). Εντός Αθηνών εννοείται γυρνούσα χωρίς βαλίτσες.
Τις βαλίτσες τις φόρεσα που πήγα στο χωριό (αυτοκινητόδρομος και επαρχιακό δίκτυο). Επίσης, οι βαλίτσες στο ταξίδι αυτό ήταν μισογεμάτες, για μην πω μισοάδειες! Τέλος, η μηχανή εννοείται πως δεν μου έχει πέσει, ώστε να πεις ότι επιβαρύνθηκε το κάγκελο από πτώση.