περι tiger 800 (το κοντο)

περι tiger 800 (το κοντο)  

  Από: Akis Poulis στις 25/01/2013 10:19 μμ.

ηταν ολλα καλα!του εβαλα το ψηλο φτερο απο το XC , ολλο το κιτ (σιτα ψηγειου σχαρα , καλημα αλυσηδας) απο το moto drift (made in greece)ολλα ειναι πολυ καλη ποιοτητα και πολυ καλα τα παιδια!τιμονι απο aprilia tuono 1000 (μεγαλη διαφορα στην οδυγηση)παραγγηλα και τα καβαλετα του xc απο το pierakos moto (ο στεφανος ειναι γαμω τα παιδια)και εφτασα στο σημειο για λασποτηρα στον πυσω τροχο.... εχω το σχειδιο και την παντεντα αλλα θα την postaro οτα το φτιαξω!ΟΛΛΑ ΚΑΛΑ μεχρι που μια ωραια πρωια.... δεν γυρηζε η μιζα ,και εκανε συνεχεια resed...(αν το γραφω καλα) το φορτονω. το παω στον τοπηκο αντιπροσωπο, μου λειει η μιζα παρεδωσε πνευμα... απ οτι εμαθα το εχουν βγαλει το προβλημα αυτο τα tiger ! τες πα .. η εγγυηση ειχε λυξει κανα 1,5 μηνα! η μιζα ηρθε (μαυρη ) μετα απο καμια 10αρια μερες!δεν πλυρωσα μια .... ευχαρηστω θερμα ολλους!!!!!!!!!τωρα την εχω μεσα στο σπιτι γιαλησμενη και σκεπασμενη!

το θεμα μου ειναι . και θελω την βοηθεια σας! θελω να βγαλω τα ζαντολαστηχα που εχει . και να βαλω 17ριδες τροχους 3,5''-5,5'' απο εναν φηλο τον νικο απο το αργος . μου λεει οτι πρεπει να μετρησω τοις αποστασεις απο τοιε δυσκοπλακες (για μπροστα) και να βρω ανα μιχανακι που να εχουθν οι δυσκοπλακες την ιδια αποσταση...ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΕΙΟ? Εχουμε καμια φοτο απο tiger με 17ριδες? με ακτινες εχω δει φοτο ,με χυτες ζαντες? εχουμε υποψην κατι? σας ευχαρηστω!
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2487899598305.143329.1277158332&type=1

Re: περι tiger 800 (το κοντο)  

  Από: Barbadinos στις 26/01/2013 2:17 πμ.

Να την αφήσεις όπως είναι γυαλισμένη και σκεπασμένη μέσα στο σπίτι.

Την περίπτωση να αγοράσεις τρανσφόρμερ την έχεις σκεφτεί;;;
Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις

Re: περι tiger 800 (το κοντο)  

  Από: Cpt. Haddock στις 26/01/2013 9:56 πμ.

Akis Poulis"το θεμα μου ειναι . και θελω την βοηθεια σας! θελω να βγαλω τα ζαντολαστηχα που εχει . και να βαλω 17ριδες τροχους 3,5''-5,5'' απο εναν φηλο τον νικο απο το αργος . μου λεει οτι πρεπει να μετρησω τοις αποστασεις απο τοιε δυσκοπλακες (για μπροστα) και να βρω ανα μιχανακι που να εχουθν οι δυσκοπλακες την ιδια αποσταση...ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΕΙΟ? Εχουμε καμια φοτο απο tiger με 17ριδες? με ακτινες εχω δει φοτο ,με χυτες ζαντες? εχουμε υποψην κατι? σας ευχαρηστω! "


Πρωτον, γιατι να το κανεις αυτο, δευτερον, ψαξε στο google, ολο και κατι θα βρεις σχετικο (και σε ξενα φορουμ).
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: περι tiger 800 (το κοντο)  

  Από: Akis Poulis στις 26/01/2013 10:32 πμ.

σας ευχαρηστω ,για τοις απαντησεις σας!αλλα δυστηχος εχω ενα μικροβιο.......οτι μιχανακι περνω, του αλλαζω τα φωτα!!!! πολυ καλο ειναι και ετσι, στριβει πολυ καλα, αλλα το μικροβιο με τρωει....... εδω https://www.facebook.com/media/set/?set ... 332&type=3 θα δειτε σχεδων ολλες τοις αγαπες μου , που οι περησωτερες εχουν υποστει αλλαγες ,και πατεντες δικες μου.. σε καθε φοτο υπαρχουν σχολια , απο τοις αλλαγες που εχουν υποστει!
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2487899598305.143329.1277158332&type=1

Re: περι tiger 800 (το κοντο)  

  Από: Σπυριδων στις 26/01/2013 1:54 μμ.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις 160αρι πισω λαστιχο.Η ζαντα ειναι οκ γιατι εχει μεγεθος 4.25.Ακομα μπορεις να περιμενεις να ερθει το ktm 1190 το μαρτιο και να δεις αν ταιριαζουν οι ζαντες του.Θα φοραει 3αρα μπροστα με 120αρι 19' και 4.5αρα πισω με 170αρι σε 17' διαστασεις.Να ξερεις,οτι αλλαγη κανεις δεν θα σε καλυπτει η ασφαλεια και αυτο ειναι τεραστιο προβλημα

Re: περι tiger 800 (το κοντο)  

  Από: john doufexis στις 26/01/2013 6:03 μμ.

Δες το προτζεκτ τις LSL

http://www.mrtigerontheroad.com/?p=712

Αν κ μπορουσες αμεσσα να παρεις το 1050
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: περι tiger 800 (το κοντο)  

  Από: Cpt. Haddock στις 26/01/2013 6:30 μμ.

john doufexis"Αν κ μπορουσες αμεσσα να παρεις το 1050"


Και μετα θα μας ρωταγε αν μπορει να βαλει 21'' τροχο μπροστα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: περι tiger 800 (το κοντο)  

  Από: john doufexis στις 26/01/2013 7:19 μμ.

Cpt. Haddock"
john doufexis"Αν κ μπορουσες αμεσσα να παρεις το 1050"


Και μετα θα μας ρωταγε αν μπορει να βαλει 21'' τροχο μπροστα "

αχαχαχαχαχαχαχα ρε συ ετσι ηθελα να καταληξω αλλα λεω ασε μηπως παρεξηγηθω απ το πουθενα !!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!