ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜΠΡΟΣ

ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜΠΡΟΣ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 10:31 πμ.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ TIGER 800.ΤΟ ΕΧΩ 7 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕ 10000 ΧΜ.ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕ ΕΜΠΡΟΣ(ΕΚΑΝΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,ΓΥΡΙΖΕ Η ΜΙΖΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ).ΤΟ ΑΦΗΣΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΠΗΡΕ ΕΜΠΡΟΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΒΗΝΕΙ.ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΣΒΗΣΕ ΑΞΑΦΝΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕ ΕΜΠΡΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΠΑΘΕΙ(ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΠΡΟΧΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΗΡΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΓΥΡΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΟ ΟΝ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ TELEYTAIA:ΑΝΟΙΓΩ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ ΑΜΕΣΩΣ.ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΝΑΓΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΔΕΙΚΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ.ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΑΚΙΑ ΜΙΖΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑΓΗ ΜΙΖΑΣ.ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: tooljim13 στις 11/11/2011 11:46 πμ.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ"ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ TIGER 800.ΤΟ ΕΧΩ 7 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕ 10000 ΧΜ.ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΕΣΒΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕ ΕΜΠΡΟΣ(ΕΚΑΝΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,ΓΥΡΙΖΕ Η ΜΙΖΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ).ΤΟ ΑΦΗΣΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΠΗΡΕ ΕΜΠΡΟΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΒΗΝΕΙ.ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΣΒΗΣΕ ΑΞΑΦΝΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕ ΕΜΠΡΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΠΑΘΕΙ(ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΠΡΟΧΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΗΡΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΓΥΡΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΟ ΟΝ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ TELEYTAIA:ΑΝΟΙΓΩ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ ΑΜΕΣΩΣ.ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΝΑΓΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΔΕΙΚΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ.ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΑΚΙΑ ΜΙΖΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑΓΗ ΜΙΖΑΣ.ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ"


Το οτι καθυστερεί 2-3 δευτερόλεπτα να κάνει τον αυτοέλεγχο που λές δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά το να σου σβήνει ο τίγρης ενώ έχεις αλλάξει και το πρόγραμμα για να απαλλαγείς απ'αυτό το πρόβλημα είναι κάτι που πρέπει να το κοιτάξεις και εσύ αλλα και ο μηχανικός σου παραπάνω..Δεν νομίζω πως αν αλλάξεις καρβουνάκια θα σταματήσει το πρόβλημα.Εχω την εντύπωση πως τα καρβουνάκια χρησιμοποιούνται μόνο στην εκκίνηση αρα δεν παίζουν ρόλο(αν γνωρίζει κάποιος καλύτερα ας με διορθώσει).

Και κάτι άλλο.Όταν λές οτι ΘΑ σου αλλάξουν την μίζα πότε εννοείς;Δε σου κλείσαν μέρα-ώρα;κάτι;Είσαι ευχαριστημένος απο το συνεργείο σου;

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 12:13 μμ.

Δεν μπορώ να πω οτι είμαι και πολυ ευχαριστημένος απο το συνεργείο.Αναφορικα με τον αυτοέλεγχο που είπες δεν είναι το θέμα η καθυστέρηση αλλά το οτι είναι λες και εχω κλειστό το διακόπτη ασφαλείασ για καποια δευτερόλεπτα το οποίο δεν έκανε.ειναι νεκρή η οθόνη.όσο για την μίζα ειπαν θα μου κανουν αλλαγ΄η την τρίτη γιατι παρήγγειλαν το ανταλλακτικό αλλά όχι για το σβήσιμο αλλά γιατι δεν πέρνει εμπροσ μερικεσ φορέσ(κανει σαν να μην εχει μπαταρια,γυριζει η μίζα αλλα πολύ αργα).δεν ξέρω τι να πω.εχω αρχίσει να απογοητεύομαι λιγο.ευχαριστω για το ενδιαφέρον και παλι

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: Native στις 11/11/2011 12:37 μμ.

Μπαταρία, μέτρα και την ταση που φορτίζει, μπορει να έχεις πρόβλημα με τα πηνία.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 12:46 μμ.

Τη μέτρησα τη μπαταρία ειναι οκ.Δεν σου φαίνεται περιέργο οτι αν το αφήσω κανα μισάωρο περνει κανονικά?

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: Native στις 11/11/2011 1:19 μμ.

Την μέτρησες και σε λειτουργια? Βγάζει 13,8-14,4v στις 3000rpm περίπου?
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 1:28 μμ.

Έτσι μου είπαν στο συνεργείο.Την μέτρησαν και μου είπαν οτι η μπαταρία ειναι οκ και οτι εχει προβλημα η μιζα με τα καρβουνάκια και ότι θα παραγγειλουν καινούρια μίζα να βαλουμε και μαλαιστα μέχρι τη τρίτη που θα ερθει η μίζα μου είπαν οτι ειναι πολυ πιθανό να μείνω τελειως.τι να πω.καινουριο μηχανακι και εχει τετοια προβληματα?και το προσέχω σαν τα ματια μου.και κατι αλλο που μου ηρθε τωρα στο μυαλο αλλα μπορει να ειναι ασχετο.πριν βαλω το νεο πρόγραμμα το ελυσαν και προσπαθουσαν να ρυθμισουν τισ πεταλουδεσ πανω απο τουσ κυλινδρουσ και μετα πηραν τηλ στα κεντρικα και τουσ ειπαν για το προγραμμα(αφου ειχαν ρυθμισει και καλατισ πεταλουδεσ και το ειχαν δεσει ηδη το μηχανακι) και μετα την αλλαγη του προγραμματοσ δν εκαναν τιποτα αλλο(υποθετικα δεν θα επρεπε να το γυρισουν στην προηγουμενη ρυθμιση)?

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: Costas στις 11/11/2011 1:33 μμ.

Mporei na einai i miza kai na min pairnei mprosta otan einai zesto, enw otan to afineis ligo na krywnei kai na pairnei. To eixe pathei kai emena to Daytona otan eixe provlima me ti miza.

(Sorry for Greeklish)

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: Native στις 11/11/2011 1:45 μμ.

Αν οι πεταλούδες ειναι σωστα ρυθμισμένες δεν θέλουν πάλι ρυθμιση. Το πρόγραμμα δεν εχει σχέση, την χαρτογράφηση ρυθμίζει.

Το προβλημα οπως το περιγράφεις, δηλαδη που αργει να σου κανει check engine κτλ δεν εχει καμια σχέση με την μίζα. Εκτος κι αν εννοεις οτι οι ενδείξεις πέφτουν οταν πατας το κουμπι την μίζας. Ρε μπας και του έκανες κανα καλο πλύσιμο και μουλιασε?
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:52, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 2:12 μμ.

Μπα δεν το εχω πλυνει εντονα τελευταια.δεν λεω οτι εχει σχεση η μιζα
Με αυτο που αργει να κανει αυτοδιαγνωση.απλα το ανεφερα οτι εχω παρατηρησει κ αυτο τελευταια

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: PAGANIAS στις 11/11/2011 2:38 μμ.

καλησπερα..φιλε τσεκαρετο γενικα γιατι απο την εμπειρια μου απο το 1050 οι τυποι τησ ετερειασ και τα
συνεργεια ειναι κουκουρουκου ..στο 1050 που εσβηνε ρυθμηζαν πεταλουδεσ ολοι τουσ για να το λυσουν
και τελικα ηταν θεμα βαλβιδασ τουλαχιστον στο δικο μου.
στο μεταξυ το σβησιμο στα κεντρικα το ηξεραν αλλα στα εξουσιοδοτιμενα τουσ δεν το ελεγαν πωσ θα λυθει..
επισησ οι διαφοροι που εγραφαν εδω με υφοσ αρχιμαχανικων moto gp ασ μαθουν οτο για το σβησιμο.δεν ηταν οι πεταλουδεσ .τουλαχιστον οχι σε ολα...τωρα στο δικο σου δεν ξερω φιλε αλλα παιζει και να προσπαθουν να βρουν την λυση
στα μηχανακια του κοσμου..γενικοτερα καλωσ ηλθεσ στην triumph..
μιλαω παντα για παρτυ μου γιατι μπορει κοσμοσ να μην εχει κανενα προβλημα ουτε με τα μηχανακια ουτε με
την αντι/α.

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: Aris. στις 11/11/2011 4:34 μμ.

Κοιτα αμα σου σβησει ακυρα , ή αμα δεν μπορεσει για καποιους λογους να σκασει (ας πουμε λογω μιζας, πολυ πιθανο, ή λογω αδυναμης μπαταριας) μετα μπερδευεται καπως ο εγκεφαλος να το πω... ειδικος δεν ειμαι... και αργει καμμια 30αρια δευτ. περιπου στην επομενη προσπαθεια.
Το εχω παρατηρησει και εγω.
Επισεις παρομιες μλκιες με καθυστεριση checkengine, ωστε να μου επιτρεψει ο εγκεφαλος να βαρεσω μιζια, ειχα πριν κανα 2 εβδομαδες που η μπαταρια μου ναι μεν εδιχνε 12.7V αλλα τα αμπερ της ηταν χαλια.. Με μια καλη φορτιση εστρωσε.

Ασε τον μαστορα σου , να σου αλλαξει τα πηνια , αφου σου ειπε οτι εχουν προβλημα.
Χαζος δεν ειναι... και στην τελικη , το χαλασμενο εξαρτημα γυριζει πισω στην Τραιουμφ για επαληθευση της βλαβης του.
Απλα ζητα του, να σου κανει και μια STANDAR ( οχι QUICK) φορτιση της μπαταριας. (12-15ωρες) Κακο δεν κανει.
Αν θυμαμε καλως , ολοι οι Τ εξουσιοδωτημενοι, εχουν επαγγελματικο φορτιστη της Triumph.
Μπορει να σου ειπαν οτι ειναι ενταξει χωρις να ελεγξουν τα αμπερ της. (το πιο πιθανο).

Υ.Γ. Αν γυριζεις διακοπτη και δεν αναβουν αμεσως οι ενδειξεις-leds κτλ κτλ , παιζει να εχει προβλημα και ο διακοπτης...
(ειχα αλλαξει κεντρικο διακοπτη λιγους μηνες μετα την αγορα της δικιας μου μηχανης και αν δεν κανω λαθος χρησιμοποιουμε τον ιδιο)
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ TIGER 800 ΑΞΑΦΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΕΜ  

  Από: ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ στις 11/11/2011 6:15 μμ.

Παιδια σας ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον.θα σας ενημερωσω απο τριτη που θα εχω νεα.Ευχαριστω και παλι