ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR

ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: vakis75 στις 31/03/2009 2:02 μμ.

Προσφατα ειδα σε ενα site πως μπορεις να κανεις την εξατμιση του Tiger σε TOR .
Απο οτι ειδα εχω την εντυπωση οτι ειναι σχετικα ευκολο απλα χρειαζεται μερικα εργαλεια τα οποια εγω δεν διαθετω(και χρονο).
Μηπως γνωριζετε αν αναλαμβανει κανεις να το κανει και το κοστος??
Δεν νομιζω οτι αξιζει να δωσεις 350 ευρω εφοσον στις ιδιες τιμες υπαρχουν after market +- 50 ευρω και ειναι και κατα πολυ ελαφροτερες.οποτε θα ηταν καλη ιδεα να το μετατρεψει καποιος και σε πολυ χαμηλο κοστος.το μονο που χρειαζεται να αγορασεις ειναι ενα διατρητο σωληνα και πριτσινια!(θελει και τα εργαλεια ομως οπως ειπα παραπανω)

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: nfot στις 31/03/2009 5:27 μμ.

Sorry για το εκτος θεματος, αλλα τι ακριβως σημαινει TOR;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: Cpt. Haddock στις 31/03/2009 5:39 μμ.

nf"Sorry για το εκτος θεματος, αλλα τι ακριβως σημαινει TOR;"


Triumph Off-Road.

Και με τον όρο off road ΔΕΝ εννοούμε φυσικά χώμα, αλλα πίστα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: nfot στις 31/03/2009 5:50 μμ.

Ευχαριστω παρα πολυ, το διαβαζα και στο αμερικανικο φορουμ και ειχα την απορια.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: Native στις 05/04/2009 7:56 μμ.

vakis75"Προσφατα ειδα σε ενα site πως μπορεις να κανεις την εξατμιση του Tiger σε TOR .
Απο οτι ειδα εχω την εντυπωση οτι ειναι σχετικα ευκολο απλα χρειαζεται μερικα εργαλεια τα οποια εγω δεν διαθετω(και χρονο).
Μηπως γνωριζετε αν αναλαμβανει κανεις να το κανει και το κοστος??
Δεν νομιζω οτι αξιζει να δωσεις 350 ευρω εφοσον στις ιδιες τιμες υπαρχουν after market +- 50 ευρω και ειναι και κατα πολυ ελαφροτερες.οποτε θα ηταν καλη ιδεα να το μετατρεψει καποιος και σε πολυ χαμηλο κοστος.το μονο που χρειαζεται να αγορασεις ειναι ενα διατρητο σωληνα και πριτσινια!(θελει και τα εργαλεια ομως οπως ειπα παραπανω)"


Καλή η ιδέα σου...πήγαινε παρε απο κανά συνεργείο καμία μαμά(τις έχουνε με το κιλό!) και δοκίμασε. Θα το έκανα κι εγώ αλλα τωρα ποιά είναι αργά Την δικία σου θα σου έλεγα πάντως να μην την χαλάσεις. Ποτέ δεν ξερεις που θα χρειαστει μελλοντικά
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: vakis75 στις 06/04/2009 9:59 πμ.

file Native auto ekana! tin kuriaki pira ta apairitita kai ksekinisa.mou efuge o k..s na vgalo ta diafragmata,telika evgala ta 2 giati to allo ithele tromeri diadikasia.ase pou gia ta 2 paleva kanena 3oro toulaxiston.pantos den mporeite na fantasteite ti douleia exoun kanei kai pos einai mesa!ta kapakia ektos apo pritsinia eixan kai kolla.milame gia tromeri douleia,mou ekane entuposi..
tespa tora leipoun ta pritsinia kai eimai etoimos gia dokimi!
pantos gia na kserete nomizo oti o kathenas mporei na to kanei oso asxetos kai na einai apla thelei polu kopo an den exeis ta aparaitita( me ena goniako troxoudaki pou na xoraei mesa stin eksatmisi einai paneukolo,ego den eixa)

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: Native στις 06/04/2009 4:06 μμ.

Ετσι απο περιέργεια, πες μου αν μπορείς το link που έχει την διαδικασια της μετατροπης να το χαζεψω λιγο
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: Douglas στις 07/04/2009 4:57 πμ.

Native"Ετσι απο περιέργεια, πες μου αν μπορείς το link που έχει την διαδικασια της μετατροπης να το χαζεψω λιγο "
Γεια χαρά.Με ενδιαφέρει κι εμένα αυτή η μετατροπή της μανίσιας εξάτμισης.Φαντάζομαι η διαδικασία θα είναι ίδια και για το speed triple.Μπορείς να δώσεις το site?

Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ TIGER 1050 ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΕ TOR  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/04/2009 10:47 πμ.

http://www.tiger1050.com/index.php?opti ... pic=4619.0

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."