ΔΙΑΡΡΟΗ-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΠΑΡΑΦΛΟΥ. ΒΛΑΒΗ?

ΔΙΑΡΡΟΗ-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΠΑΡΑΦΛΟΥ. ΒΛΑΒΗ?  

  Από: simeon-7- στις 08/11/2017 10:06 μμ.

Έχω κατανάλωση-διαρροή παραφλού και δεν έχω βρεί πού το πάει.Το άλλαξα πριν 15 μέρες,πήρε μέσα 1,8 λίτρο(το κανονικό δηλαδή,απ όσο λένε)και σήμερα κοίταξα ότι η στάθμη ήταν πάλι τέρμα κάτω στο τεποζιτάκι και συμπλήρωσα 250ml ακόμα παραφλού για να ξαναέρθει η στάθμη στο max.Σκέφτηκα για κάποιο ρήγμα στην κεφαλή η για καμένη φλάτζα. Άνοιξα την τάπα από τα λάδια και πάνω πάνω από όσο μπορώ να δω μέσα στα λάδια.έχει πολύ λίγα άσπρα στίγματα.λες και τα περνάει μέσα δηλαδή τα παραφλού. Τα λάδια έχουνε 3000 χιλιόμετρα.απ όσο ξέρω τα Tiger δεν καίνε φλάτζα και δεν σπάνε κεφαλή.Επίσης το μηχανάκι δεν στάζει από πουθενά κάτι.Επίσης με τόσο κρύο που κάνει μου φαίνεται περίεργο να πηγαίνω συνέχεια με 6 γραμμές θερμοκρασία και βεντιλατέρ ανοιχτό.Σβήνει μόνο όταν πάω πάνω από 60-70 χιλιόμετρα πορείας.... τα φώτα σας παρακαλώ!!!

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΠΑΡΑΦΛΟΥ. ΒΛΑΒΗ?  

  Από: mario στις 09/11/2017 12:50 μμ.

μάλλον τα στεγανά στα χιτώνια πρέπει να σου έχουν παραδώσει πνεύμα ....όπως και να είναι συμβουλέψου μηχανικό απέφυγε της χρήση της μηχανής άσκοπα μέχρι να πας συνεργείο γιατί η σωστή διάγνωση και η σωστή επισκευή σώζουν ....