Αναβαθμησεις στον Τιγρη..

Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: cool_alexis στις 26/11/2008 8:23 μμ.

Καλησπερα σε ολους, μετα απο ενα πεσιμετακι που ειχα ,με λιγα χλμ ευτυχως, αποφασισα μιας και θα λυθει το μπροστινο και θα αλλαξω και ενα τιμονι να κανω και μερικες αγορες μιας και θα μπει η μηχανη στον Σακη για λιγες μερες.. Ηθελα μερικες προτασεις σε μερικα ανταλακτικα οπως.. Κατ'αρχας τιμονι.. σιγουρα χρωματος χρυσου! Εχει κανεις καμια προταση? Δεν ξερω αν πρεπει νααλλαξω καβαλετα αλλα αν αξιζει γιατι οχι? Δεν ειμαι τοσο καλος στο Google και γενικα στο ψαξιμο οποτε οποιοδηποτε link η μαγαζι εδω Αθηνα θα ηταν τελεια.. Στην συνεχεια θα ηθελα να αλλαξω λαστιχα, σκεφτομαι τα Bt-16 που αν λεω καλα πρεπει να εχουν γυρω στα 380..Σε εξατμιση μου αρεσει πολυ η Remus Powercone αλλα δεν μπορω να μαθω ποσο περιπου εχει.. βρηκα μερικα sites αλλα εχουν μονο κωδικους και τιμες, καμια φωτο να δω αν ειναι αυτη που θελω.. Λογικα μαζι με την εξατμιση θα χρειαστω και ενα φιλτρο αερα που απ'οτι διαβαζω κατι σε Dna μαλλον γυρω στα 60 ευρα.Για να ολοκληρωθει το θεμα ιποδυναμη θα χρειαστω και ενα προγραμμα λογικα..αυτο που παω να το βαλω? Για το θεμα της επεκτασης των καθρεπτων παιζει κατι εδω Ελλαδα? Σιγουρα Θα αγορασω και ενα σετ προστατευτικων ψυγειου.Για τα φωτα τωρα ειμαι σε διλλημα.. Xenon η τα απλα αλλα συνδεδεμενα μονιμα? Οσον αφορα τις ζαντες θα ηθελα να ριξω ενα βαψιμο μαλλον χρυσες, εχει κανεις καμια ιδεα ποιος αναλαμβανει τετοια δουλεια? Ευχαριστω προκαταβολικα..

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: icet στις 27/11/2008 10:30 πμ.

Θα σου απαντήσω σε αυτά που ξέρω.
Τα ΒΤ-016 τα έχω βάλει και είναι πάρα πολύ καλά αλλά επειδή είναι πολύ μαλακά δεν ξέρω πόσο θα αντέξουν.

Το πρόγραμμα θα στο βάλει ο Σάκης δωρεάν .
Για τα φώτα έχω βάλει xenon αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από τη "ζωντάνια" τους (είναι κινέζικα φτηνά)
Σε ένα TDM που είχα πριν είχα βάλει από τη ΧΕΝΟΝ HELLAS και είχα δει τεράστια διαφορά.
---biip biip---

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 27/11/2008 2:42 μμ.

για τα προστατευτικα ψυγειου μπες στο ποστ ομαδικη παραγγελια να δεις και το φτερο για το πισω λαστιχο για τα BT-016 που σκεφτεσαι καλα αλλα μαλακα εγω εβαλα τα METZELER M3 ειμαι ευχαριστημενος ειδικα στην βροχη.
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: cool_alexis στις 27/11/2008 9:28 μμ.

Κατι σε Dunlop..? Sportsmax Qualifier ας πουμε?

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: vakis75 στις 28/11/2008 8:57 πμ.

Pirelli Diablo Corsa 3.telos

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: JOSBI στις 28/11/2008 2:19 μμ.

vakis75"Pirelli Diablo Corsa 3.telos"


Μακραν το καλυτερο!!!!
VALE FOR EVER

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: cool_alexis στις 04/12/2008 3:59 μμ.

Λοιπον εβαλα τελικα xenon απο την Xenonhellas,εχει ενα μαγαζι στην Νικαια, με 240 ευρα αλλα με τοποθετηση δικια μου.. θελουν 40 ευρω για κατι που γινεται σε μιση ωρα περιπου..Η μχανη ειναι αυτη την στιγμη στον Σακη για λυσιμο μπροστινου,αλλαγη τιμονιου(χρυσο χρωμα),Εξατμιση zard χαμηλη,φιλτρο και προγραμμα,βαψιμο ζαντες σε χρυσο χρωμα οπως και λαστιχα Dunlop Sport Qualifier RR.. ελπιζω Δευτερα με Τριτη να ειναι ετοιμη..!!!

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: Cpt. Haddock στις 04/12/2008 4:58 μμ.

cool_alexis"Εξατμιση zard χαμηλη...."


Θα χρειαστεί να αλλάξεις θέση στα πίσω φλας... Ειναι ακριβώς στην έξοδο των καυσαερίων της χαμηλής Zard

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: cool_alexis στις 04/12/2008 5:09 μμ.

Γινεται ευκολα αυτο? Υπαρχει δλδ κατι ετοιμο η παμε με πατεντα? Αν δεν τους κανει και πολυ ζημια θα τα αφησω ετσι μου φενεται..

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: Cpt. Haddock στις 05/12/2008 9:35 πμ.

cool_alexis"Γινεται ευκολα αυτο? Υπαρχει δλδ κατι ετοιμο η παμε με πατεντα? Αν δεν τους κανει και πολυ ζημια θα τα αφησω ετσι μου φενεται.."


Δεν ξέρω αν γίνεται εύκολα, μίλα με το Σάκη. Παντως, αφ' ενός το βλέπεις και μόνος σου οτι ειναι στην ίδια ευθεία, οποτε σε πολύωρη λειτουργάι εκτός πόλης θα έχεις θέμα, αφ' ετέρου το προτείνει και η εταιρία που φέρνει τις Zard στην Αγγλία..

[quote:lo8ca61d]In DOWN (low level) version you must give a new position to indicators. See photos below for before & after inicators' change. [/quote:lo8ca61d]

Δες εδώ: http://speedycom.co.uk/shop/product.php ... 537&page=1

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: Tigrisss στις 05/12/2008 12:37 μμ.

βαλε αν μπορεις καμια φωτο να το δουμε με χρυσες ζαντες!! θελω να το κανω κ γω!!
προτεινω και χρυσες κοτνες μανετες titax, παπασταυρου καλλιροης 30, 190 ευρω και οι 2!

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: cool_alexis στις 13/12/2008 4:15 μμ.

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: cool_alexis στις 14/12/2008 11:03 μμ.

Η μηχανη βγηκε επιτελους απο το συνεργειο..αντε γιατι αρχιζα να συνηθιζω με το παπι ... Στον τιγρη μου τελικα εκανα τα εξης: Απο λαστιχα εβαλα τα Dunlop Qualifier Sportmax RR, εβαψα τις ζαντες χρυσες,αλλαξα φρενα πισω,μανετα φρενου,φιλτρο αερος προγραμμα και εξατμιση την Zard την χαμηλη..Η φωτο που εχω βαλει ειναι με το που το "δεσαμε" με τον Σακη (Παρασκευη 9 το βραδυ) και λιγο πριν το παρει βολτα για να το τσεκαρει.. Λογω βροχων δεν εχω προλαβει να κανω ενα "καλο" τεστ αλλα λιγο που κυκλοφορησα εχω να πω οτι η Zard ξεταπωτη δεν κανει πολυ θορυβο και τα λαστιχα ειναι τελεια.. Ειλικρινα μεταμορφωσαν ολη την μηχανη.. Ελπιζω αυτες τις μερες να κανει καλο καιρο και να εχω την ευκαιρια να τα τεσταρω πιο οριακα..

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: cool_alexis στις 14/12/2008 11:08 μμ.

Επισης αγορασα ενα σετακι xenon (πορειας,μεσαια,μεγαλη) απο την xenonhellas και τα τοποθετησα μοναχοντας οπως και εκοψα τον πολυ μεγαλο και αχρηστο λασποτηρα.. αυτο που μενει ειναι να βρω 2 ωραιες γωνιες να βαλω την πινακιδα..

Re: Αναβαθμησεις στον Τιγρη..  

  Από: cool_alexis στις 15/12/2008 7:59 μμ.

κοπηκε ο λασπωτηρας...