tuneECU σε tiger sport

tuneECU σε tiger sport  

  Από: georgekak στις 29/12/2016 8:34 μμ.

καλησπερα σας. Εχω ενα tiger sport, εχω κατεβασει το tuneECU, εχω ενα obd2 <vag912> αλλα δεν κανει συνδεση, μου γβαζει οτι δεν ανταποκρινεται ο ecu,κ να ελενξω το καλωδιο , Φταιει το καλωδιο, η κανω κατι λαθος?
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 17:00, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: tuneECU σε tiger sport  

  Από: georgekak στις 29/12/2016 8:41 μμ.

georgekak"καλησπερα σας. Εχω ενα tiger sport, εχω καβασει το tuneECU, εχω ενα obd2 <vag912> αλλα δεν κανει συνδεση, μου γβαζει οτι δεν ανταποκρινεται ο ecu,κ να ελενξω το καλωδιο , Φταιει το καλωδιο, η κανω κατι λαθος?"



Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Re: tuneECU σε tiger sport  

  Από: Native στις 03/01/2017 3:40 μμ.

To Sport δεν ξέρω μεχρι ποιο μοντέλο υποστηρίζει το tuneecu, ψαξτο πάντως γιατι η T εχει κλειδώσει τις ECU σε αρκετα μοντέλα και πιθανον να κάνεις και ζημια εαν δεν υποστηρίζεται το μηχανάκι σου. Τσεκαρε απο το tuneecu το VIN number σου.

Εαν λοιπον όλα ειναι οκ, τσεκάρισε τους drivers, να βάλεις τους drivers που έχει στο site του tuneecu και οχι αυτους που πήρες μαζι με το κάλωδιο. To ignition και το kill switch τα ανοίγεις αφού συνδέσεις το καλώδιο? Βάλε και έναν φερρίτη στο καλώδιο, βοηθάει.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: tuneECU σε tiger sport  

  Από: georgekak στις 05/01/2017 9:46 πμ.

Περιμένω καινούργιο καλώδιο, αυτό το είχα από το αυτοκίνητο.
Μέχρι κ το 2014 υποστηρίζει τα tiger sport τι δικό μου 2013 είναι.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Re: tuneECU σε tiger sport  

  Από: georgekak στις 05/01/2017 9:46 πμ.

georgekak"Περιμένω καινούργιο καλώδιο, αυτό το είχα από το αυτοκίνητο.
Μέχρι κ το 2014 υποστηρίζει τα tiger sport τι δικό μου 2013 είναι.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk"

Re: tuneECU σε tiger sport  

  Από: Native στις 05/01/2017 10:19 πμ.

Στο ξαναλέω, το καλώδιο μπορεί να μην φταίει εαν δεν ειναι χαλασμένο, αλλα οι drivers. Πέρνα τους drivers απο το site του tuneecu στο υπολογιστή σου manually πάνω απο τους παλιούς.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: tuneECU σε tiger sport  

  Από: georgekak στις 13/01/2017 8:01 μμ.

Καλησπέρα. Με το καινούργιο καλώδιο κ περασμένα τα drivers μετά από αρκετές προσπάθειες συνδέθηκε. Μετά από 30 περίπου λεπτά με πέταξε κ μετά ξανά τα ίδια. Επίσης μου έβγαλε κ αυτό

Re: tuneECU σε tiger sport  

  Από: Native στις 14/01/2017 2:36 μμ.

στείλε και ενα mail στον developer της εφαρμογης με το προβλημα σου ακριβώς και πιστευω θα σε καθοδηγήσει κατάλληλα. Βεβαια αφου λες οτι λειτουργησε, θεωρω οτι με μια επανεκκινηση θα στρώσει. Βαλε και τον φερριτη, βοηθάει.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...