-25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπεια

-25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπεια  

  Από: lucifsg στις 05/08/2015 2:16 πμ.

Παιδες εχω το προβλημα του να μη παιρνει μπροστα το μηχανακι μετα απο μια καλη βολτα και κυριως δουλευοντας το ψηλα (6000+ για κανα 5λεπτο διαδρομη) εδω και κανα 2 χρονια ... Σε αυτα τα 2 χρονια,
-εχω αλλαξει 6 μπαταριες , η τελευταια που φοραω ειναι με τα ενισχυμενα αμπερ εκινησης
-εχω αλλαξει μιζα *με εγγυηση
-κομπλερ μιζας (φοραω το καινουριο πλεον με τις 5 βιδες) *με εγγυηση
-το καλωδιο που παει απο τη μπαταρια στη μιζα (με τη θεωρια του οτι εχει καει και οταν ζεσταινεται ανεβαζει ομικη αντισταση και δε περναει ρευμα)
-ρευματα τσεκαρισμενα ειναι ενταξει ολα
-εχω καθαρισει μπεκ ψεκασμου ρυθμισει/καθαρισει πεταλουδες
-εχω αλλαξει εκεντροφορο μη τυχον και διαστελοταν και δε γυρναγε οπως πρεπει
-εχω περασει απο επισημα και ανεπισημα συνεργεια και εχω κανει οτι του κατεβαινει του καθενα στο κεφαλι
αλλα λυση δεν εχω βρει.

Σημερα πηγα στην ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αντιπροσωπεια του Πειραια για να ακουσω το επικο "ξερουμε τι εχει αλλα δε λεμε, αμα θες επειδη εχεις ταλαιπωρηθει ομως εμεις στο φτιαχνουμε δωρεαν , δηλαδη θα δωσεις 30 ευρω , 30-40, εχεις και σκληρο σασμαν θελει και αυτο ενα 50αρικο , ενα 100αρι και καθαρισες ... και λιγα ειναι , Βαγγελη πες ποσα παιρνουμε κανονικα..."
Εδωσα 30 και μου καθαρισαν τη μιζα (...) μετα απο επικο καυγα γιατι τους χαλασα τα σχεδια να μου βγαλουν το μηχανακι για πεταμα και να μου παρουν κανα 300αρι...

Σε αυτο το προβληματακι ηρθε να προστεθει και οτι -χωρις να καταλαβω ποτε- εχασα και 25km τελικης με το μηχανακι να βλεπει τα 215-18 σε κατηφορα ... Επισης το νιωθω ψωφιο , δεν ειναι η μηχανη που ηταν παλια. Δε σηκωνεται με τιποτα εκτος πρωτης , δε δινει οπως εδινε σε εκινησεις και δεν εχει και τη τελικη που θα επρεπε να εχει.

Φοραει remus powercone τελικο , δεν εχει σνορκελ , κν φιλτρο , 549 προγραμμα. Εβαλα με το Σακη το μαμα τελικο δοκιμαστικα σημερα και το μαμα προγραμμα , μπας και ... αλλα τιποτα...

Σε αυτο το σημειο μπορω να πω οτι εκλιπαρω για οποιαδηποτε βοηθεια ...

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: Genesis στις 05/08/2015 6:28 πμ.

φιλε μου καλημερα. με συγχωρεις γι αυτο που θα πω ειναι κριμα που δεν μπορεις να χαρεις τη μοτοσικλετα σου καθολου τα 2 αυτα χρονια αλλα εγω στη θεση σου θα την εδινα να παει στο δι,,,λο μονο και μονο επειδη σου βγαζει τοσα προβληματα. δυστυχως αν ενα μηχανακι δεν σε θελει απο την αρχη μονο θεματα θα εχεις. προσωπικα δεν θα ξαναεπερνα triumph για το λογο οτι μονο προβληματα εχουν τελικα οχι οτι εχω και εγω αλλα ειμαι παντα στην ιδεα οτι κατι θα τυχει καποια στιγμη. οσες αμηχανες ειχα εκτος triumph ποτε μα ποτε δεν ειχαν το παραμικρο ασχετα πολλοι που λενε για αντλιες κλπ. μας τα εχει κανει τσουρεκια η Τ μια με τη μιζα μια με τα πηνια μια με τα πιστονια τα παντα ολο κατι θα εχει που θα δινεις ενα σκασμο λεφτα.

μηπως ο χαρτης που εχεις ειναι χωρις το sai και φταει και αυτο? οταν λες δεν εχει σνορκελ το εχεις βγαλει εντελως? βαλε και αλλες λεπτομεριες εκτος απο τα προβληαμτα για το τι εχεις κανει μπας και βρουμε κατι γενικος μπορει να ειναι πολλοι παραγοντες! σορρυ και παλι αν ειμαι αποτομος και δεν σε κατακρινω!

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: grgasteus στις 05/08/2015 7:54 πμ.

Δηλαδή ο Σάκης δεν έχει βρει τι έχει το μηχανάκι σου ; Δεν βλέπω να λες κάπου τι μηχανάκι έχεις.
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: lucifsg στις 06/08/2015 3:06 πμ.

grgasteus"Δηλαδή ο Σάκης δεν έχει βρει τι έχει το μηχανάκι σου ; Δεν βλέπω να λες κάπου τι μηχανάκι έχεις."


Οχι αδερφε δυστυχως. Tiger 1050 (οπως λεγεται και η κατηγορια του topic που εχω κανει το post )

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: grgasteus στις 06/08/2015 8:39 πμ.

Καλά, δεν δοκιμασανε κάτι ; μπουζοκαλωδια ας πούμε, ή να βάλουν το μαμά πρόγραμμα ή μπουζι κάτι που να αλλάξει συμπεριφορά.
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: lucifsg στις 06/08/2015 3:17 μμ.

grgasteus"Καλά, δεν δοκιμασανε κάτι ; μπουζοκαλωδια ας πούμε, ή να βάλουν το μαμά πρόγραμμα ή μπουζι κάτι που να αλλάξει συμπεριφορά."



δοκιμασαν τα παντα ....

το ελυσα το προβλημα αλλα δε μπορω να ποσταρω , ειναι μεγαλο το κειμενο που γραφω τι γινεται ???

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: lucifsg στις 06/08/2015 3:20 μμ.

Το προβλημα λυθηκε ! Ηταν η τρομπα βενζινης που εχανε πιεση οσο ανεβαζες το γκαζι. Ειπα να παω και εγω στο Κολια που ειχαν γραψει τα παιδια, ειχα δοκιμασει τα παντα τι ειχα να χασω ....

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: grgasteus στις 06/08/2015 3:44 μμ.

Ωραίος
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: sprint900 στις 07/08/2015 11:57 πμ.

lucifsg"Το προβλημα λυθηκε ! Ηταν η τρομπα βενζινης που εχανε πιεση οσο ανεβαζες το γκαζι. Ειπα να παω και εγω στο Κολια που ειχαν γραψει τα παιδια, ειχα δοκιμασει τα παντα τι ειχα να χασω ...."


Ευχάριστο το ότι βρήκες άκρη φίλε , "Γηράσκω αεί διδασκόμενος" η αντλία αν δεν της βάλεις πιεσόμετρο να δεις την πίεση , κάνει κάτι τέτοια τρελά , αλλά είναι τόσες πολλές οι αιτίες που πολλές φορές και βαρβάτοι μηχανικοί κολλάνε σε κάτι προβλήματα . . .

Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: -25km τελικη, δε παιρνει μπροστα και μια μαπα αντιπροσωπ  

  Από: Costas στις 07/08/2015 12:05 μμ.

Ωραία!