Κραδασμοί

Κραδασμοί  

  Από: antoine στις 01/08/2008 11:08 πμ.

Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα χτες ένα μεταχειρισμένο Tiger (02.2008) με ABS και το έφερα από Πάτρα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε παρατηρήσει γενικά τίποτα κραδασμούς στα πλαϊνά μαρσπιέ που ακουμπάνε τα πόδια σας. Όχι κάτι το φοβερό αλλά είναι στιγμές που νιώθω σαν να γδέρνονται μέταλλα (πολύ τραγική περιγραφή!!!). Ίσως να είναι και το κεντρικό σταντ ή τα μανιτάρια που φοράει πάνω, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι κάτι τέτοιο ή συντονισμός κάποιου εξαρτήματος εκεί γύρω που μεταδίδει τον κραδασμό στα μαρσπιέ ή κάτι άλλο. Ευελπιστώ (!!!) ότι είναι το πρώτο!

Χτες βέβαια ταξίδευα με 7-8 μποφόρ οπότε δεν μπορούσα να έχω ασφαλή άποψη..!

Έχει κανείς σας νιώσει-δει κάτι παρόμοιο;;; Επαναλαμβάνω δεν είναι κάτι το φοβερό, απλά επειδή είμαι ψείρας για τον φόβο των Ιουδαίων ήθελα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Re: Κραδασμοί  

  Από: JOSBI στις 01/08/2008 12:33 μμ.

antoine"Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα χτες ένα μεταχειρισμένο Tiger (02.2008) με ABS και το έφερα από Πάτρα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε παρατηρήσει γενικά τίποτα κραδασμούς στα πλαϊνά μαρσπιέ που ακουμπάνε τα πόδια σας. Όχι κάτι το φοβερό αλλά είναι στιγμές που νιώθω σαν να γδέρνονται μέταλλα (πολύ τραγική περιγραφή!!!). Ίσως να είναι και το κεντρικό σταντ ή τα μανιτάρια που φοράει πάνω, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι κάτι τέτοιο ή συντονισμός κάποιου εξαρτήματος εκεί γύρω που μεταδίδει τον κραδασμό στα μαρσπιέ ή κάτι άλλο. Ευελπιστώ (!!!) ότι είναι το πρώτο!

Χτες βέβαια ταξίδευα με 7-8 μποφόρ οπότε δεν μπορούσα να έχω ασφαλή άποψη..!

Έχει κανείς σας νιώσει-δει κάτι παρόμοιο;;; Επαναλαμβάνω δεν είναι κάτι το φοβερό, απλά επειδή είμαι ψείρας για τον φόβο των Ιουδαίων ήθελα να ρωτήσω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!"





KANE ENAN ELENXO TIS ALYSIDAS! AN EXEI KOMPAKIA!!
VALE FOR EVER

Re: Κραδασμοί  

  Από: mixalakis στις 01/08/2008 2:27 μμ.

Και εγώ για την αλυσίδα θα σου έλεγα.

Γενικά στο tiger όταν είναι χαλαρή η αλυσίδα κάνει έναν θόρυβο.
Όταν την είχα πρωτοπάρει και εγώ νόμιζα ότι κάτι είχε.
Θέλει να δίνεις λίγο γκάζι για να είναι τεντωμένη, αλλιώς κάνει θόρυβο.

Re: Κραδασμοί  

  Από: antoine στις 01/08/2008 2:42 μμ.

οκέικ... θα το κοιτάξω μιας και μέσα στη βδομάδα θα τη καθαρίσω-λαδώσω οπότε θα δω τι παίζει.

ευχαριστωωωωωωωωώ!

Re: Κραδασμοί  

  Από: JOSBI στις 01/08/2008 2:49 μμ.

antoine"οκέικ... θα το κοιτάξω μιας και μέσα στη βδομάδα θα τη καθαρίσω-λαδώσω οπότε θα δω τι παίζει.

ευχαριστωωωωωωωωώ!"


VALE FOR EVER

Re: Κραδασμοί  

  Από: jimalex στις 02/08/2008 2:57 μμ.

Αλυσιδα ειναι antoine. Εμενα το εκανε στα πρωτα χιλιομετρα μεχρι να στρωση επειδη ηταν καινουργια και ειχα την ιδια αισθηση (στον αριστερο μαρσπιε πιο εντονα) οπως το νιωθεις και σει τωρα. Τωρα ουτε που την ακουω.
The Locksmith of the Forum.