φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα

φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: leonithastz στις 12/01/2012 11:48 μμ.

γεια σας πριν από κάποια χλμ είχα τελειώσει το στρώσιμο μετά από αλλαγή εμβολοχιτωνειων και εδώ και περίπου 1 εβδομάδα άκουγα κάτι περίεργο, αδιευκρίνιστο, όταν πάταγα τη μίζα και μέχρι να πάρει μπρος ο κινητήρας. προχθές ανακάλυψα ότι αυτό το περίεργο, αδιευκρίνιστο ήταν φύσημα, δηλαδή με το που πάταγα τη μίζα και μέχρι να πάρει μπρος από κάπου έχανε αέρα η έτσι μου φαινόταν. έκπληκτος πήγα στο συνεργείο που έγινε η επισκευή το οποίο πλέον δεν είναι εξουσιοδοτημένο (μιχαλακοπουλου 92) το είπα και το έδειξα στον μάστορα,( ΑΑΑΑ είδα και τον θεο κατι Μακεδόνα ) που μου είπε ότι ο εγκέφαλος κάτι κάνει και δεν θα πρέπει να με ανησυχεί. σήμερα κατεβαίνα από Χολαργό και σκέφτηκα να περάσω από το νέο συνεργείο για να τους δω και να με δουν και να κλείσουμε και κανα ραντεβού για το σέρβις των 15000χλμ φτάνοντας κανα χλμ πριν ξεκινώντας από ένα φανάρι ακούστηκε ένα μπαφ μπουφ και το μηχανάκι μετατράπηκε σε τράτα, έκανε θόρυβο και δεν πήγαινε μέτρο.το πρώτο που μου πέρασε από το μυαλό ήταν ότι τα έπαιξαν τα πιστόνια κατευθείαν, μετά ότι ξηλώθηκε η εξάτμιση από τους λαιμούς αλλά πριν προλάβω να σκεφτώ και πολλά έφτασα στο συνεργείο.το κοίταξαν εκεί τα παιδιά και αφού το ξεγύμνωσαν βρέθηκε σπασμένο το μπούζι του νο1 κυλίνδρου, προφανώς από το καργάρισμα το πολύ. είχαν μείνει οι σπείρες βιδωμένες στην κεφαλή και το υπόλοιπο το κράταγε στα χέρια ο μάστορας τελικά όλα καλά μου βάλανε και 3 νέα μπούζι και ο τίγρης ξαναβρήκε τα φυσιολογικά του. τα παιδια εκει μου φερθηκαν άψογα και τους ευχαριστώ όλους θα τα ξαναπουμε σε 500χλμ
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: petros paloukidis στις 13/01/2012 1:55 πμ.

τετοια να ακουμε....
ο τολμων νικα!

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 13/01/2012 9:41 πμ.

petros paloukidis"τετοια να ακουμε.... "


Nαι τέτοια να ακούμε...τέλος καλό όλα καλά....

Αν είχαν πάθει ζημιά τα σπειρώματα της κεφαλής τι?Όλα καλά απλά λύσιμο μωρέ τον κινητήρα όλο πάλι και χωρίς μηχανη καμμια βδομάδα......Υπάρχει κάτι που όλα τα αξιοπιστα και κάλα συνεργεία το έχουν εδώ και χρόνια στην κατοχή και υποληψή τους και λέγεται ροπόκλειδο.

Δέν λέω καλή η αντιμετώπιση πρός τον πελάτη αλλά κανονικά θα έπρεπε να προσέχουν για να έχουν.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: leonithastz στις 13/01/2012 11:05 πμ.

διευκρίνηση το νεο εξουσιοδοτημένο της μιχαλακοπουλου167 με εξυπηρέτησε και έφτιαξε το τίγρη και τους ξανά ευχαριστώ και χαιρετώ και τη bonie. το πρώην εξουσιοδοτημενο της μιχαλακοπουλου92 δημιούργησε την κατάσταση γιατί 1ον εκεί επισκευάστηκε ο κινητήρας και 2ον τους το πήγα και τους το έδειξα αλλά μου είπαν κάτι αερολογειες τέλος πάντων όλα καλά αφού το πρόβλημα λύθηκε
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: tharis στις 13/01/2012 11:54 πμ.

Aπ οτι καταλαβα το μπουζι εσπασε.. δεν επαθε καποια ζημια η κεφαλη σωστα ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: HelenKoR στις 13/01/2012 12:58 μμ.

Τέλος καλό, όλα καλά!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: leonithastz στις 13/01/2012 3:24 μμ.

haris"Aπ οτι καταλαβα το μπουζι εσπασε.. δεν επαθε καποια ζημια η κεφαλη σωστα ?"

σωστά σωστά το θέμα είναι για μια ακόμα φορά η κοροϊδία από το συγκεκριμένο μαγαζί αλλα και παλι ξανα λεω τελος καλο ολα ?? καλα
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: PTiger800 στις 13/01/2012 3:37 μμ.

Άρα λοιπόν το 92 ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ.
Η μαλακία είναι ότι επειδή από το παλιό 77 είχα πάρει το μηχανάκι έκανα service στο 92. Μέχρι τώρα τους είχα σε υπόληψη, παρόλο που είχα και κάποιες αμφιβολίες - υπόνοιες....
Τέλος πάντων, απ' ότι ακούω 167 και πάλι 167.
Εξαιρετικά σημαντικό είναι λοιπόν το topic με τα συνεργεία. Feedback παιδιά γιατί χανόμαστε.
Απ' ότι φαίνεται κυκλοφορεί πολλή σαβούρα στην πιάτσα.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: leonithastz στις 13/01/2012 3:54 μμ.

PTiger800"Άρα λοιπόν το 92 ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ.
Η μαλακία είναι ότι επειδή από το παλιό 77 είχα πάρει το μηχανάκι έκανα service στο 92. Μέχρι τώρα τους είχα σε υπόληψη, παρόλο που είχα και κάποιες αμφιβολίες - υπόνοιες....
Τέλος πάντων, απ' ότι ακούω 167 και πάλι 167.
Εξαιρετικά σημαντικό είναι λοιπόν το topic με τα συνεργεία. Feedback παιδιά γιατί χανόμαστε.
Απ' ότι φαίνεται κυκλοφορεί πολλή σαβούρα στην πιάτσα."

εγώ το ξέγραψα κανονικότατα, βέβαια δεν μπορώ να πω σε κανέναν τι να κάνει. απλώς τον τίγρη μου τουλάχιστον για όσο έχει εγγύηση θα τον πηγαίνω στο 167
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:52, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: HelenKoR στις 13/01/2012 3:55 μμ.

PTiger800"[...] Feedback παιδιά γιατί χανόμαστε.
"


Feedback, λεξη κλειδι!
Αν θέλουμε να δουμε φως στο τουνελ και βελτιωση στο συστημα. Αν οχι...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: PTiger800 στις 13/01/2012 3:59 μμ.

leonithastz"απλώς τον τίγρη μου τουλάχιστον για όσο έχει εγγύηση θα τον πηγαίνω στο 167"


και 'γω για εκεί με βλέπω.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: greenthing στις 14/01/2012 8:19 μμ.

Για να κοπει το μπουζι υπαρχουν 2 δεινα.

1 καποιος σου εβαλε μαιμου μπουζακι στην καλη σου(εχωδει αρκετα να κοβονται και να καταστρεφουν και τα σπειρωματα.)

2 καποιος εκανε @@ στο μηχανακι σου...


Τα συμπερασματα δικα σου

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: triplelover στις 19/01/2012 11:36 μμ.

Παλι καλα Λεωνιδα, αντε τελος καλο ολα καλα. Περασα και εγω σημερα απ το νεο καταστημα και γνωρισα απο κοντα bonnie Και Κωστα. Τα παιδια μου αφησαν τις καλυτερες εντυπωσεις και μιας και τον αλλο μηνα ειναι και του δικου μου του μωρου το προγραμματισμενο service λεω να το παω εκει.

Re: φυσαει αερας κατα το μιζαρισμα  

  Από: leonithastz στις 20/01/2012 4:16 πμ.

εκεει εκεει φιλε
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις