ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: suummeerr07 στις 21/11/2011 7:16 μμ.

Λοιπον εχουμε και λεμε...το μηχανακι ειχε μεινει απο μπαταρια λογω του κορυφαιου συναγερμου
DATATOOL(δεν θελω αντιρρησεις) ολα καλα με χεχρι εδω.Το γεφυρωσα λοιπον πηρε και ολα μια χαρα!φορτισε και η
μπαταρια του και μολισ εβρισκα χρονο και λεφτα θα την αλλαζα.Δεν προλαβα ποτε.κατεβηκα μια μερα να το
βαλω μπροστα..γυρισε η μιζα κανονικα αλλα δεν εσκασε.Την δευτερη γυρισε και μετα εκανε ενα θορυβο σαν να μασησε τα δοντακια της μιζασ!το κουνησα λιγο και καταλαβα οτι ειχε γινει ζημια!Ανοιξα και το καπακι και μετα βεβαιωθηκα!ειχαν
φαγωθει τα δοντια απο τον αξονα κοντα στο μοτερ του μικρου!τι μπορει να φταει αρχικη ερωτηση και θα χρειαστει αλλαγμα ολη η μιζα η μονο ο αξονας??

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: PAGANIAS στις 21/11/2011 7:44 μμ.

FILE ΚΑΛησπερα δεν θελω να σε τρομαξω αλλα σκουρα τα πραγματα.στο δικο μου με 40000 χιλιαδεσ 3 μιζεσ μαζι με την μαμισια.οι 2 πρωτεσ στα 2 χρονια και τη τριτη την πληρωσα ευτηχωσ λογω γνωστου 500 μαζι με κομπλερ και τα σχετικα
απο 1200 που εχει....
γενικοτερα πασχουν και σε αυτο ..τουλαχιστον το δικο μου...για εμενα το μονο που φταιει ειναι μαπα ποιοτητα μιζασ .γενικοτερα ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΑΣ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ..ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ γιατι
σιγουρα υπαρχουν καο παιδια που ειναι οκ με την ετεραια.....υπαρχουν???

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: suummeerr07 στις 21/11/2011 8:14 μμ.

μιλισα και λιγο με σακη και μοθ ειπε οτι πρεπει να το δει αλλα μαλλον δεν θα χρειαστει ολοκληρη τη μιζα..
του πουστη ενα σιδερο ειναι ολο πρεπει να τα αλαξω???

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: vassat στις 21/11/2011 10:56 μμ.

suummeerr07"...τι μπορει να φταει αρχικη ερωτηση ..."

H Triumph...
Πλέον παρκάρω σε κατηφόρες ώστε να το βάζω μπροστά τσουλιτά...
/ ΒΣ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: kostas1975 στις 22/11/2011 1:53 μμ.

καλησπερα!μηπως στην προσπαθεια σου απο πεσμενη μπαταρια του εκανες πολλες μιζιες?γενικα δεν θελει πολυ ζορι..αμα δεις και θελει μπαταρια μην το πολυζοριζεις..2-3 φορες μιζαρε,αλλιως πηγαινε αγορασε μπαταρια να εισαι οκ!

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: vassat στις 22/11/2011 3:51 μμ.

kostas1975"καλησπερα!μηπως στην προσπαθεια σου απο πεσμενη μπαταρια του εκανες πολλες μιζιες?γενικα δεν θελει πολυ ζορι..αμα δεις και θελει μπαταρια μην το πολυζοριζεις..2-3 φορες μιζαρε,αλλιως πηγαινε αγορασε μπαταρια να εισαι οκ!"


Σωστό και αυτό, αλλά και πάλι δεν δικαιολογείται τόσο γρήγορα.
/ ΒΣ

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: alexandros.s στις 22/11/2011 4:11 μμ.

μαγκα κλαφτα!!ομοιοπαθης και εγω!το προβλημα δεν ειναι σε 2-3 αδειες μιζιες,οτι καταστρεφεται το γραναζι της μιζας.το προβλημα αυτο το εχει,επειδη η μπαταρια δεν εχει την απαιτουμενη δυναμη να γυρισει το γραναζι.επειδη αδειαζει γρηγορα(λογο πολλων ηλεκτρονικων-ηλεκτρικων) και οχι μονο.

προφανως αυτο το προβλημα το ειχες καιρο,και σιγουρα θα ειχε αλλαξει ο ηχος της εκινησης,απο οταν το πηρες(κατι σαν πιο μεταλικος ηχος,σαν να τριβονται μεταλα) εκτος και αν το πηρες μεταχειρισμενο,και ηδη ειχες το προβλημα,και σου φανηκε σαν φυσιολογικος ηχος τρικυλινδρου.ετσι την πατησα εγω.εχω γραψει αντιστοιχο ποστ εδω μεσα.

στο δια τ'αυτα,σε εμενα 2 διαφορετικοι αντ/ποι μου εβγαλαν κουστουμι γραναζι μιζας-μιζα και κομπλερ,κοστος μαζι με τα εργατικα περιπου στο χιλιαρικο. αυτος ο αξονας που βλεπεις ειναι fix με την μιζα και δεν βγαινει,απο την αλλη πλευρα το μεγαλυτερο γραναζι που ενωνεται με το μικρο,σιγουρα θα εχει και αυτο θεμα,αρα πας για ολο το σετ μιζας.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: leonithastz στις 12/12/2011 8:11 μμ.

παιδια εχω τον τιγρη ενα μιση χρονο. το καλοκαιρι λογω δουλειας εμεινε η μηχανη πανω απο μηνα ακουνητη και μετα ειχα και γω θεμα. πηγα σε εξουσιοδοτημενο, μετα απο ταξιδακι που θα επρεπε να εχει φορτισει ,και μου ειπαν οτι ειναι λογικο μετα απο τοσο καιρο να θελω μπαταρια, (οχι εγω το μηχανακι) και ακουσα και την τιμη 100ευ βελαξα.τα παιδια στο συνεργειο με εξυπηρετησαν αψογα με δανικη μπαταρια και μου φορτησαν τη δικη μου, ακομα αντεχει πανε 3 μηνες χτες πηγα σε δικο μου μηχανικο 20 χρονια φιλο και του εδειξα την μπαταρια για να μου πει τιμη .Ξερετε τι μου ειπε,,,,,,οτι αυτη την μπαταρια ΥΧΤ12...δεν την τοποθετεις ξαπλομενη μονο ορθια και με επεισε να κοιταξω οταν θα χρειαστει για gel και τιποτα αλλο εφοσον δεν μπωρω να την βαλω ορθια μηπως για αυτο δεν κρατανε οι μπαταριες και τα παιζουν
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: leonithastz στις 12/12/2011 8:16 μμ.

και μαζι τα παιζουν και οι μιζες
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΖΑ ΣΕ 1050 TIGER  

  Από: suummeerr07 στις 14/12/2011 5:11 μμ.

με αποκαρδιωσατε πληρωσ τωρα...ενασ φιλοσ ειχε ενα ολοιδιο με το δικο μου και αφου επαθε
το δικο μου την κομπλα καταλαβα τιν διαφορα.το αξονακι ειναι φιξ μαζι με την μιζα??
ελεγα με το φτωχο μου το μυαλο για κανα τορναδορο αλλα μαλον τα λαλαρια μου θα παρω.
ντεφι να γινει ετσι και αλλιως δεν την παιρνω εδω και κανα 5 μηνο...προβληματα μεσης!
εχετε τπτ να προτεινεται εκτος απο συλληπητηρια παντα!