ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: pap43-d2 στις 27/08/2011 5:37 μμ.

Καλησπέρα! Γυρνώντας την παρασκευή από Μονεβασιά (πολύ ωραία διαδρομή και στροφιλίκια) λίγο πριν τα Μέγαρα μου ειπέ η κοπέλα ότι κάτι της μύριζε, όταν σταμάτησα στην άκρη είδα μια τρύπα στην μπαγκαζιέρα πάνω από την εξάτμιση και έβγαζε καπνούς. Περιττό να σας πω ότι μου κάηκαν μερικά ρούχα...Πως έγινε αυτό? Να βάλω άλλη ή θα έχω πάλι πρόβλημα? Καμιά ιδέα?
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: tharis στις 27/08/2011 5:46 μμ.

Να βαλεις αλλη εξατμιση ..

Προφανως και δεν φταιει η μπαγαζιερα αλλα η θεση της εξατμισης που στελνει ολα τα καυσαερια πανω της.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: TZANNSPY στις 27/08/2011 7:07 μμ.

Στο πήγαινε δεν κατάλαβες τίποτα; Ούτε κάπνα στη βαλίτσα ούτε καμιά μυρωδιά;
Και ξαφνικά στο γυρισμό σου έγινε έτσι;

Εμένα, σε ταξίδι, μου έχει καεί φλάς από XT600E μοντ ΄90, από εξάτμιση SuperTrapp με ανοικτή τάπα, αλλά με είχε προειδοποιήσει αφού μαύριζε με κάπνα μέσα στην πόλη και το καθάριζα μέρα παρά μέρα...
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: Fragiask στις 27/08/2011 7:38 μμ.

Ανάβεις φωτιές ανάβεις κι όλα τα καις ή παίζεις με τη φλόγα εγώ στο πα πως στο τέλος θα καείς.Φλόγες βγάζει το εργαλείο.Πέρα από την πλάκα έχω πάθει το ίδιο πράγμα ακριβώς χώρις την μπαγκαζιέρα και κάηκαν όλα μου τα ρούχα καθώς κι ένα ολοκαίνουργιο κουστούμι.Καταλήγωντας πρέπει να γυρίσεις στην εργοστασιακή εξάτμιση ή να προβείς σε κάποια μετατροπή στην κλίση της εξάτμισης σε κάποιον καλό εξατμισά.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/08/2011 7:51 μμ.

pap43-d2"Καλησπέρα! Γυρνώντας την παρασκευή από Μονεβασιά (πολύ ωραία διαδρομή και στροφιλίκια) λίγο πριν τα Μέγαρα μου ειπέ η κοπέλα ότι κάτι της μύριζε, όταν σταμάτησα στην άκρη είδα μια τρύπα στην μπαγκαζιέρα πάνω από την εξάτμιση και έβγαζε καπνούς. Περιττό να σας πω ότι μου κάηκαν μερικά ρούχα...Πως έγινε αυτό? Να βάλω άλλη ή θα έχω πάλι πρόβλημα? Καμιά ιδέα?"


Εαν βρεις αφλεκτη μπαγκαζιερα, βαλτη....
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: johnygalan στις 27/08/2011 8:28 μμ.

Κρίμα φίλε μου μάλλον πρέπει να την αλλάξεις τη zard, εγώ πάντως με τη remus(χαμηλή) δεν
είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, φορτωμένος και με σαμάρια σε όλα τα ταξίδια.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: chris34 στις 27/08/2011 9:10 μμ.

Μου αρεσει φιλε μου που αναρωτιεσαι πως εγινε αυτο!!!!
Ειναι δυνατον 10 ποντους μακρια η εξατμιση απο την μπαγκαζιερα και να μην παθεις ζημια;
Παλι καλα που δεν λαμπαδιασες ολοκληρος!!
Κοιτα να βαλεις κατι χαμηλα οπως ο φιλος Γιαννης (johnygalan) η ξανα την εργοστασιακη!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: pap43-d2 στις 28/08/2011 2:36 πμ.

Η μηχανή έχει 40.000 κμ τα περισσότερα με την μπαγκαζιέρα πάνω σε ταξίδια και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και εγώ δεν είχαμε κανένα πρόβλημα τισ υπόλοιπες φορές, αυτό είναι που με προβληματίζει... Εξάτμιση δεν θέλω να αλλάξω αν σήκωνα λίγο την βάση θα είχα πρόβλημα με την αεροδυναμική??? Μέσα στην πόλη και όταν είμαι μόνος δεν την φοράω
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: ridik στις 28/08/2011 3:35 πμ.

οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω βαλε χαμηλη π.χ εγω εχω τι MIVV δεν θα εχεις κανενα προβλημα ασε που ειναι ι μοναδικη εξατμιση που πειστευω οτι κανει αντρικο θορηβο...

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΑΤΜΙΣΗ-ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ  

  Από: pap43-d2 στις 02/09/2011 7:45 μμ.

Για τα πρακτικά το πρόβλημα λύθηκε. Ο Σάκης την έδωσε την ιδέα και κατέβασε την εξάτμιση, πάνω από τα φλας. Ας ελπίζουμε ότι δεν θα έχω άλλο πρόβλημα. Εύγε Σάκη!!!
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.