αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....

αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: vagtyrp στις 16/06/2011 8:52 μμ.

Λοιπόν ανοίγω ένα καινούργιο τόπικ για το θέμα αυτό και παρακαλώ να περιοριστούμε σε ποσταρίσματα ουσίας. τα υπόλοιπα μπορούμε να τα γράφουμε στα προηγούμενα πόστ και να κάνουμε το χαβαλέ μας όσο θέλουμε.

μόλις μίλησα με ΜΟΤΕΚ και εντός των ημερών θα έρθω σε επαφή τηλεφωνική με δικηγόρο σχετικό με τέτοια ζητήματα και φυσικά θα ενημερώσω για την ημέρα και την ώρα της συνάντησης, εφόσον κανονιστεί, για να υπάρξει η μεγαλύτερη κατά το δυνατό εκπροσώπιση.
ΛΟΙΠΟΝ:
α)θα δημοσιοποιήσω το mail των άγγλων μόλις πάρω τη συγκατάθεσή τους ότι μπορώ να το κάνω
β)το κοινό γράμμα-εξώδικο-mail -όπως θέλετε πείτε το θα αποσταλεί ως μοτεκ, με τις υπογραφές μας φυσικά, εφόσον αποφασιστεί από κοινού να πάμε έτσι
γ)στο δικηγόρο θα στείλω το νεο μαιλ που θα γράψω στους άγγλους, καθώς και ότι προβλήματα αντιμετωπίζουμε κατά καιρούς.
δ) καλό θα ήταν όσοι από εσάς αντιμετωπίσατε πρόβλημα με τα πιστόνια και μόνο, σε τίγρη ή άλλο μοντέλο,ή απειληθήκατε με απώλεια εγγύησης για κάποιο λόγο να ετοιμάσετε ένα πρόχειρο μυνηματάκι με τα στοιχεία σας( υποθέτω ότι το όνομά σας και ο αρ. πλαισίου αρκεί) και να το κρατήσετε αποθηκευμένο μέχρι να το ζητήσει ο δικηγόρος.
ε) φυσικά όποιος θέλει μπορεί να τηλεφωνήσει στην ΜΟΤΕΚ και να ζητήσει την κατερίνα ή το γιάννη και να συννενοηθεί και από μόνος του.

έχω κρατήσει όλα τα πμ που έλαβα και θα επικοινωνούμε αναλόγως.

Αυτά για την ώρα, θα επανέλθω με νεότερα το συντομότερο.

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: redfoot στις 16/06/2011 10:30 μμ.

εντελώς φιλικά Βαγγέλη, τι ακριβώς θα επιδιώξετε βάζοντας δικηγόρο? Να στραφείτε εναντίον ποιων απαιτώντας τι ? Το εξώδικο εξ όσων γνωρίζω είναι η κοινοποίηση της αγωγής που σημαίνει ότι αν πάτε το θέμα στο δικαστήριο α) θα πρεπει να πληρωσετε δικηγόρο και δικαστικά έξοδα β) η υποθεση θα καθυστερήσει , ίδίως αν γίνουν οι συνήθεις αναβολές γ) θα χρειαστείτε μάρτυρες (πλην των εαυτών σας φυσικα) που να βεβαιώνουν το πρόβλημα (με αποδείξεις ). Πριν λοιπον μπείτε σε μία χρονοβόρα , δαπανηρή και ίσως ψυχοφθόρα διαδικασία νομίζω ότι θα πρέπει να σταθμίσετε ψύχραιμα τα υπερ και τα κατα της κίνησης. Ευχομαι αίσιο φινάλε .
the road is made clear when viewed from above..

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: Tigrisss στις 16/06/2011 10:48 μμ.

ρε ινδιανε θα σταματησεις πια?
σε ρωτησε κανενας?

ρε παναγια μου γκρινια γκρινια γκρινια, ξερόλα.
αμα δε θελεις να μη συμμετασχεις

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: redfoot στις 16/06/2011 11 μμ.

ανθρωπε σου μιλησα? Μηπως σε λενε Βαγγελη?
Εκφραζω γνωμη . Αν δεν εχεις κατι ουσιαστικο κι εσυ να προσθεσεις μη μας τα ζαλιζεις να χαρεις τον τιγρη σου.
the road is made clear when viewed from above..

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: Sprinter στις 16/06/2011 11:18 μμ.

Δυστυχώς θα αναγκαστώ να συμφωνήσω σε γενικές γραμμές με τον ρεντφουτ ε΄δω (βέβαια το εξώδικο ΔΕΝ είναι η κοινοποίηση της αγωγής, είναι πρόσκληση πρίν προβεί κάποιος σε νομικά μέτρα). Με πόνο καρδίας το λέω αλλά πρέπει να είμαι ειλικρινής. Τι ακριβώς είσαι αποφασισμένος να διεκδικήσεις νομικά για να αρχίσεις τα εξώδικα? Το μόνο που μπορώ να φαντασθώ είναι η απομείωση της μεταπωλητικής αξίας της μηχανής.

Θα πρότινα να μείνετε στην πίεση μέσω της δημοσιότητας και της μαζικότητας και να τα αφήσετε τα νομικοειδή.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: redfoot στις 16/06/2011 11:56 μμ.

η στιγμη ειναι ιστορική !εστω κ "δυστυχως" συμφωνησαμε . Αυτοτσιμπιέμαι για να δω αν ονειρευομαι

[url=http://yoursmiles.org/t-drink.php?page=2:sh6ajl44]
the road is made clear when viewed from above..

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: Sprinter στις 17/06/2011 12:03 πμ.

Επίσης θα μπορούσε κανείς να διεκδικήσει την σαφή δέσμευση πως η εταιρεία θα αντικαθιστά ες αεί χωρίς συζήτηση τα προβληματικά πιστόνια. Πρακτική που ισχύει έως τώρα αλλά δεν έχει επισημοποιηθεί. Φλού μου ακούγονται νομικώς αυτά χωρίς να είμαι ειδικός. Εμμένω στη σύστασή μου, τουλάχιστον σε πρώτη φάση.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: vagtyrp στις 17/06/2011 8:09 πμ.

παίδες όταν λέω ότι πιθανώς θα χρησιμοποιηθει δικηγόρος δεν εννοώ οτι θα τρέχουμε στα δικαστήρια.ο δικηγόρος και κατ επέκταση η μοτεκ σαν ένωση καταναλωτών θα βοηθήσει στη σωστή σύνταξη κάποιου τέτοιου κειμένου ή απλά θα δώσει κατευθυντήριες γραμμές όπως εχει κάνει πολλές φορές στο παρελθόν και έχει λύσει τα θέματα εκτός δικαστηρίων, φυσικά.
εγώ απλά θα ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΥΘΩ ΕΝΤΟΝΩΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΓΛΟΥΣ αφού εδώ δεν με πείθουν για τίποτα, το οποίο είναι δικαίωμα καθενός.

εννοείται ότι ο σκοπός είναι να κοινοποιηθεί το γενικότερο πρόβλημα κατά το δυνατό μαζικά ώστε να κουνηθούνε λίγο οι άγγλοι και να κάνουν κάτι.

αδιαφορώ πλήρως για τη μεταπωλητική αξία της μηχανής μου, την πήρα για να την λιώσω και να την αλλάξω και με μία ίδια αν μου αρέσει ακόμα!του χρόνου τέτοια εποχή αν δεν έχει σπάσει ξανά θα έχω 100000χλμ οπότε θα τη διαλύσω και θα πουλήσω ανταλλακτικά! περισσότερα θα βγάλω έτσι....

...εκτός βέβαια αν οι άγγλοι και μόνο αυτοί με πείσουν να την κρατήσω και άλλο...

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: redfoot στις 17/06/2011 9:21 πμ.

ααααα, πες ετσι να καταλαβουμε . Εξωδικαστική διευθέτηση? Τωρα αλλαζει το πράγμα.
ο στόχος γίνεται εφικτός. Αν ημασταν Αγγλία θα λεγα ότι η επιτυχία είναι βεβαιη αλλα και απο τη Μικρή αγορα της Ελλάδας μπορούμε εξισου να τα καταφερουμε με σωστή οργάνωση συντονισμό και επιμονή στις διεκδικήσεις. Η αδράνεια σίγουρα δεν οδηγεί πουθενα.
Προτίθεμαι να βοηθήσω εαν χρειαστεί ως προς τις κατευθυντήριες γραμμές και τη σύνταξη του κειμένου που αναφερεις , εχω 3 δικηγόρους συγγενείς και μια ντουζίνα φίλους οποτε αν καπου στην πορεία το επιθυμείτε τους εξηγω την υποθεση και προχωραμε αναλόγως. Και παλι μπραβο για την πρωτοβουλία. Παμε γερα!
the road is made clear when viewed from above..

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: Sprinter στις 17/06/2011 1:19 μμ.

Τι εξωδικαστική διευθέτηση ρε σείς? Για να διευθετήσεις κάτι εξωδικαστικά πρέπει αυτό το κάτι να έχει πιθανότητα να σταθεί δικαστικά. Και ξαναερωτώ: Τι είναι αυτό το κάτι? Αν ας πούμε η Τ αρνούνταν την εγγύηση ή έστω αρνούνταν να αποκαταστήσει τις πιστονοβλάβες εκτός εγγύησης θα είχε έννοια η διεκδίκηση δικαστικώς, εξωδικαστικώς ή εσωεξωδικαστικώς. Αλλά τώρα τι ακριβώς διεκδικείτε?

Αλλo το πιέζω για καλύτερη εξυπηρέτηση, ενημέρωση ή εταιρική συμπεριφορά σαν πελάτης και καταναλωτής και άλλο δικαστικές ή εξωδικαστικές διευθετήσεις που προυποθέτουν νόμιμες απαιτήσεις και διεκδικήσεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: redfoot στις 17/06/2011 1:37 μμ.

υποθέτω ότι το σημαντικότερο αίτημα είναι αυτό που ανεφερες, η γραπτη δεσμευση της εταιρείας ότι τουλαχιστον θα αντικαθιστα τα πιστόνια ανευ σχολίων και περιεργων τερτιπιών των αντιπροσώπων που μπορεί να προσπαθουν να ριξουν το φταιξιμο στον πελατη ή δεν ξερω εγω τι αλλο μπορει να σκαρφιστουν. Με αυτο τον τροπο φανταζομαι οτι ψυχολογικά τουλαχιστον οι κατοχοι των 1050 θα ειναι πιο ηρεμοι. Επίσης ίσως βοηθησει εμμεσα στη μεταπωλητικη αξια, τουλαχιστον να μην πεσει δραματικα αν ο υποψηφιοε σγοραστης εχει τη γραπτη διβεβαιωση της εταιρείας πως αν προκυψει προβλημα θα αντικατασταθει εστω και εκτος εγγυησης
the road is made clear when viewed from above..

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: jimmakos1050 στις 18/06/2011 12:38 πμ.

Πιστευω οτι η κινηση που γινεται απο τον Βαγγελη και εφοσον μαζεψει αρκετο κοσμο θα εχει καποια ανταποκριση.Τουλαχιστον θα μπορεσουμε,υποθετω να μαθουμε ποια ειναι η σταση των Αγγλων στο θεμα αυτο.Το να αφηνουμε να υπαρχει μια γενικη ασαφεια σε σχεση με την επισκευη της ζημιας-κοστος-χρονο και εγγυηση μετα δεν μου λεει κατι σε μενα.Ας κανουμε κατι,γιατι οσοι περισσοτεροι ειμαστε και εκφραζοντας σωστα το προβληματισμο τοσο καλυτερα αποτελεσματα θα χουμε.Εξαλλου οποιος θελει ας συμμετεχει και οποιος δεν θελει απλα ας μην το κανει.

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: mixalakis στις 18/06/2011 12:46 μμ.

Μπράβο Βαγγέλη για το κουράγιο σου να κυνηγάς το θέμα.

Επί της ουσίας, αυτό που εγώ θεωρώ σημαντικότερο είναι να μάθουμε επιτέλους την επίσημη θέση των Άγγλων για το ζήτημα.

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: Sprinter στις 18/06/2011 1:51 μμ.

mixalakis"Μπράβο Βαγγέλη για το κουράγιο σου να κυνηγάς το θέμα.

Επί της ουσίας, αυτό που εγώ θεωρώ σημαντικότερο είναι να μάθουμε επιτέλους την επίσημη θέση των Άγγλων για το ζήτημα."


Αν εννοείς να παραδεχτούνε γραπτώς κι επισήμως πως υπάρχει πρόβλημα, αμφιβάλλω αν ποτέ θα το κάνουνε.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: αντιπροσώπευση της triumph-πιστόνια σε τίγρηδες....  

  Από: patapios στις 18/06/2011 2:20 μμ.

Εμενα ενα χαρτι που θα εγγυαται την ανεξαρτητου χιλιομετρων - χρονών - συνεργειου , επισκευη βλαβης πιστονιων χωρις καμια δικια μου επιβαρυνση μου ειναι υπερ αρκετο.


Ετσι με το κεφαλι ησυχο χαλαρα ξαναεπερνα 1050 κ ας εσπαγε καθε 30.000χλμ


edit: Παλι καλα που κρατησαμε το θεμα "καθαρο"
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.