Νέο πρόγραμμα TIGER 1050

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Native στις 02/09/2011 10:17 πμ.

Τι έχει ο δείκτης βενζίνης? Οχί, δεν έχει καμια σχέση το πρόγραμμα με τον δεικτη βενζίνης.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: vagelis στις 02/09/2011 11:26 πμ.

a123xxsp"Επίσης ένα update κάποια στιγμή που είχε βγει για να διορθώνει μικρολεπτομέρειες του δείκτη βενζίνης θα εμπεριεχόταν μέσα σε κάποιο από αυτά ή είναι άλλου είδους update?"


O δεικτης βενζινης μας ειναι λιγο τεμπελης!!!!!!!
Η μοτοσικλετα δεν ειναι επικινδυνη...επικινδυνη την κανουμε εμεις....

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Panos264 στις 05/09/2011 11:32 πμ.

Καλημέρα σε όλους. Μόλις έκανα το service των 20000 km. Χωρίς καμία ενημέρωση ο αντιπρόσωπος μου άλλαξε πρόγραμμα. "θα πηγαίνει καλύτερα και θα καίει λιγότερο". Δεν παίζει αυτό αλλά καυγα δεν έκανα, εξάλλου δεν το "πίνω" το μηχανάκι.
όταν έμαθα τα προβλήματα με το καύσιμο, πήρα τηλ για να μάθω περισσότερα. η απάντηση ήταν "...ναι το μηχανάκι έχασε περίπου 10% της ιπποδύναμης, δηλ είναι γύρω στα 105 άλογα τώρα."
Είπα και πριν, το μηχανάκι δεν το πίνω αλλά είναι μεγάλη μα...!@#$%^&...κια το θέμα το οποίο γίνεται χειρότερο όταν δεν έχεις και την σωστή αντιμετώπιση. ΠΕΣ ΤΟ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ..... ΤΟ και ΤΟ.
ΤΕΣΠΑ, ερώτηση:Αν βάζω 100στάρα τα αλογάκια μου μπορώ να τα πάρω πίσω;;;; γιατί εγώ με αυτα τα δεδομένα έδωσα τα λεφτουδάκια μου για την αγορά της.

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Native στις 05/09/2011 2:14 μμ.

Οχι φίλε, δεν θα πάρεις κανένα άλογο πίσω με την 100αρα, αλλα και αυτα που λενε οτι χάνεις 10 άλογα δεν είναι αλήθεια, τουλαχιστον στην μεγιστη ιπποδύναμη. Η μεγαλύτερη διαφορα που θα δεις είναι στις χαμηλές στροφες οπου το μηχανακι ειναι πιο "ψοφιο" (εκεί παίζει να χάνεις αρκετά). Ψηλά θα έλεγα οτι δεν θα καταλάβεις τιποτα. Ειναι ζήτημα να χάσεις 2 άλογα. Δυναμομετρημένα...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: redfoot στις 05/09/2011 3:20 μμ.

επειδη τυγχανει να συζητω με κατοχους Tiger την ιδια πληροφορηση εχω κι εγω. Οσοι το εκαναν παραπονιουνται για τις χαμηλες. Προχθες ενας απο αυτους ανεφερε οτι εχασε 4 αλογα μετρημενα . Το αν και κατα ποσο ευσταθει το νουμερο ας πουν οσοι γνωριζουν επακριβως.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: guraki στις 05/09/2011 3:28 μμ.

Εμενα στο δυναμομετρο μου εδειξε 100 αλογα και πριν ειχε δειξει 110 τροχο παντα...

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: redfoot στις 05/09/2011 3:36 μμ.

10 μειον ?
the road is made clear when viewed from above..

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Native στις 05/09/2011 4:38 μμ.

Προφανως ανάλογα και το σεταρισμα που έχει το κάθε μηχανάκι (φιλτρο-εξατμιση κτλ) και φυσικα απο ποιο προγραμμα σε πήγαν σε ποιο...

Ασε που τα δυναμομετρα έχουν αρκετα κέφια αλλα και σκοτουρες αναλογα την μέρα
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: tharis στις 05/09/2011 6:26 μμ.

Panos264"
ΤΕΣΠΑ, ερώτηση:Αν βάζω 100στάρα τα αλογάκια μου μπορώ να τα πάρω πίσω;;;; γιατί εγώ με αυτα τα δεδομένα έδωσα τα λεφτουδάκια μου για την αγορά της."


Ναι μπορεις να βαζεις 100αρα και να βαλεις το παλιο προγραμμα.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: guraki στις 06/09/2011 8:05 μμ.

Εχτες πάντως διανεμήθηκε καινούριο πακέτο προγραμμάτων στα εξουσιοδοτημενα!Ρώτησα για διάφορες αλλα ακόμα δεν ήξεραν λεπτομέρειες...

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 06/09/2011 9:37 μμ.

guraki"Εχτες πάντως διανεμήθηκε καινούριο πακέτο προγραμμάτων στα εξουσιοδοτημενα!Ρώτησα για διάφορες αλλα ακόμα δεν ήξεραν λεπτομέρειες..."


Και σιγά μη μάθουν ποτέ. 'Καλύτερα τα καινούργια κολλητέ, θα πάει καλύτερα το μηχανάκι και θα καίει λιγότερο'
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Billy στις 07/09/2011 10:45 πμ.

Δηλαδή για να καταλάβω και εγώ,που είμαι ψιλοάσχετος με το θέμα.
Για το speed μου,το νέο πρόγραμμα είναι ίδιο με αυτό που βάζουν στο tiger τώρα ή παίζει άλλο πρόγραμα για τα speed;
Έχει αλλάξει πρόγραμμα,κανένας κάτοχος speed;

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 07/09/2011 10:46 πμ.

Ειναι άλλο αλλά 'ανάλογο' και εξαρτάται τι μοντέλο έχεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: guraki στις 07/09/2011 2:59 μμ.

Μολις εβαλα το "καινουριο" 91αρι προγραμμα.Λιγοτερα σκασιματα απο το παλιο 91 και πολυ καλυτερη αποκριση απο τις 2000 στροφες.Στο παλιο αν θυμαμαι καλα ηθελε κοντα 3000 για να αρπαξει...Μικρη σχετικα διαφορα απο το 95αρι που φοραγα.Αυτα ολα σε μια βολτα 20 κμ...Παιζει να ειναι και η ιδεα μου φυσικα αλλα θα το δουλεψω καμια εβδομαδα και θα πω με σιγουρια.Πρωτες εντυπωσεις παντως θετικες!

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Native στις 07/09/2011 3:08 μμ.

@gyraki

Μήπως έμαθες τον κωδικο του?
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...