προγραμματα tiger

προγραμματα tiger  

  Από: oreivatis81 στις 03/05/2011 5:30 μμ.

καλησπερα σε ολους,
εχω το 1050 και εχω φορεσει ολοσωμο συστημα εξατμισης remus μαζι με προγραμμα.τα οποια τα περασα μαζι με την εξατμιση σε συνεργειο μιας περιοχης... (εξουσιοδοτημενο)
οταν λοιπον πηγα την μηχανη μου στην αντιπροσωπεια απ οπου κ αγορασα την μηχανη μου βλεποντας ο μαστορας το προγραμμα μου ειπε πως ηταν λαθος,επειδη δε ξερω τις ονομασιες τους απλα θα σας πω πως με το προηγουμενο προγραμμα εσκαγε συνεχως το μηχανακι μου,ενω τωρα απολυτη σιγη.
κ απορω ποιο ειναι το σωστο? δεδομενου κ οτι φευγω ταξιδι στο εξωτερικο εχω αγχωθει,
θα μου πειτε γιατι πηγα σε 2 διαφορετικους? ισως να χετε δικιο..ομως ετσι εγινε κ βρεθηκα τωρα διχασμενος...
θελω τα φωτα σας κ τις 2 σκαλες!!
αν μπορει καποιος να μου πει τι ειναι σωστο για τον κινητηρα που τοσα ακουω κ σκεφτομαι να βγαλω τελειως την εξατμιση κ να ησυχασω!
ευχαριστω.
oreivatis81

Re: προγραμματα tiger  

  Από: Sprinter στις 03/05/2011 5:38 μμ.

δηλαδή τι ακριβώς να σου πούμε? και να ξέραμε τι ταιριάζει με τις ρεμους, που να ξέρουμε τι πρόγραμμα σου έβαλε? Τα σκασίματα δεν είναι ακριβώς το κριτήριο.

Κοντά σε λιμάνι εβαλες την εξάτμιση και το πρόγραμμα?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: προγραμματα tiger  

  Από: oreivatis81 στις 03/05/2011 5:45 μμ.

δεν κατεχω πολλα θελω αν μπορεις εν συντομεια να μου πεις ποσα προγραμματα υπαρχουν κ αν εν τελει ειναι καλυτερα να βγαλω τελειως τισ εξατμισεις. γιατι συνεχως ακουω οτι ξεραινουν τον κινητηρα κτλπ.
oreivatis81

Re: προγραμματα tiger  

  Από: tharis στις 03/05/2011 5:47 μμ.

Sprinter"
Κοντά σε λιμάνι εβαλες την εξάτμιση και το πρόγραμμα?"




Οσο κι αν σου φαινεται περιεργο, αυτη η απαντηση μπορει να ειναι σοβαροτερο κριτηριο για το αν εχεις το σωστο προγραμμα ή οχι..!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: προγραμματα tiger  

  Από: Sprinter στις 03/05/2011 5:51 μμ.

Τα προγράμματα για τις ανοιχτές εξατμίσεις είναι πλουσιότερα. Το ότι έχεις λιγότερα σκασίματα τώρα πιθανόν (πιθανόν λέω) να σημαίνει πως έχει κάπως φτωχό μείγμα.

Πήγαινε σε κάνα σοβαρό συνεργείο να σε τσεκάρει, κι ας μην είναι εξουσιοδοτημένο...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: προγραμματα tiger  

  Από: tharis στις 03/05/2011 5:53 μμ.

Δε χρειαζεται να βγαλεις τπτ .. Υπαρχουν 2-3 προγραμματα (πχ το μαμα, αυτο για τις ελευθερες της Τ, για αλλαγη τελικων και πιθανον για ολοσωμη..) Οποιο και να χεις δε νομιζω να δημιουργεις ιδιαιτερο προβλημα στον κινητηρα σου..

Αν θελεις πηγαινε μια βολτα απ τον Σακη στο πολυγωνο να δειτε ποιο σου περασαν τελευταια και αν ειναι το σωστο..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: προγραμματα tiger  

  Από: johntar στις 03/05/2011 5:55 μμ.

Περαία μου Περαία μου με τον Σαρωνικό σου που έχεις για καμάρι τον Καλαμοβρακα σου!!!!!!!!!
Δεν σου είπε να το σκίσεις το μηχανάκι????
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: προγραμματα tiger  

  Από: oreivatis81 στις 03/05/2011 6 μμ.

haris"Δε χρειαζεται να βγαλεις τπτ .. Υπαρχουν 2-3 προγραμματα (πχ το μαμα, αυτο για τις ελευθερες της Τ, για αλλαγη τελικων και πιθανον για ολοσωμη..) Οποιο και να χεις δε νομιζω να δημιουργεις ιδιαιτερο προβλημα στον κινητηρα σου..

Αν θελεις πηγαινε μια βολτα απ τον Σακη στο πολυγωνο να δειτε ποιο σου περασαν τελευταια και αν ειναι το σωστο.."

που ακριβως βρισκεται? για ολοσωμη ειναι το προβλημα μου ειπαν γιατι δεν δινει η triumph τετοιο προγραμμα..μονο για αφαιρεση καταλυτη κ τελικο..
oreivatis81

Re: προγραμματα tiger  

  Από: oreivatis81 στις 03/05/2011 6:01 μμ.

johntar"Περαία μου Περαία μου με τον Σαρωνικό σου που έχεις για καμάρι τον Καλαμοβρακα σου!!!!!!!!!
Δεν σου είπε να το σκίσεις το μηχανάκι???? "

...ακριβως ετσι...
oreivatis81

Re: προγραμματα tiger  

  Από: tharis στις 03/05/2011 6:13 μμ.

reivatis81"που ακριβως βρισκεται? για ολοσωμη ειναι το προβλημα μου ειπαν γιατι δεν δινει η triumph τετοιο προγραμμα..μονο για αφαιρεση καταλυτη κ τελικο.."


Αφαιρεση καταλυτη κ τελικο τι ειναι? δεν ειναι ολοσωμη ?!

Ουτε εγω ξερω που βρισκεται.. Γραψε "Σακης" στην αναζητηση και ολο και κατι θα βρεις ..

edit: υπαρχει και στα συνεργεια..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: προγραμματα tiger  

  Από: Native στις 03/05/2011 7:44 μμ.

Εχει ξαναειπωθεί, το μηχανακι σου τωρα δεν σκαει γιατι σου βάλανε πρόγραμμα με ενεργό το SAI. Το άλλο που φορούσες ηταν με κλειστο το SAI, ενω στην πραγματικότητα δεν το είχες ταπώσει....γιάυτο έσκαγε. Να πας να σου βαλουν το καινουργιο 20408 που αντικατέστησε το 20164 και θα είσαι μια χαρα. Η έλα σε μενα να σου βάλω το κανονικο (αυτο δηλαδη που σου εβαλε στον πειραιά) και να ενεργοποιησω το SAI
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: προγραμματα tiger  

  Από: nafpaktios στις 03/05/2011 11:56 μμ.

reivatis81"καλησπερα σε ολους,
εχω το 1050 και εχω φορεσει ολοσωμο συστημα εξατμισης remus μαζι με προγραμμα.τα οποια τα περασα μαζι με την εξατμιση σε συνεργειο μιας περιοχης... (εξουσιοδοτημενο)
οταν λοιπον πηγα την μηχανη μου στην αντιπροσωπεια απ οπου κ αγορασα την μηχανη μου βλεποντας ο μαστορας το προγραμμα μου ειπε πως ηταν λαθος,επειδη δε ξερω τις ονομασιες τους απλα θα σας πω πως με το προηγουμενο προγραμμα εσκαγε συνεχως το μηχανακι μου,ενω τωρα απολυτη σιγη.
κ απορω ποιο ειναι το σωστο? δεδομενου κ οτι φευγω ταξιδι στο εξωτερικο εχω αγχωθει,
θα μου πειτε γιατι πηγα σε 2 διαφορετικους? ισως να χετε δικιο..ομως ετσι εγινε κ βρεθηκα τωρα διχασμενος...
θελω τα φωτα σας κ τις 2 σκαλες!!
αν μπορει καποιος να μου πει τι ειναι σωστο για τον κινητηρα που τοσα ακουω κ σκεφτομαι να βγαλω τελειως την εξατμιση κ να ησυχασω!
ευχαριστω."

Φιλε ακριβως τα ιδια εκανε κι εμενα εκλεινα το γκαζι και γινοταν πολεμος!Remus διπλη ολοσωμη φοραω και υποπτευομαι οτι στο ιδιο καταστημα τις εχουμε βαλει και οι δυο!Ο Σακης μου ελυσε το προβλημα τοποθετοντας το σωστο προγραμμα!
If it works don't fix it!!!