τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα %$πίστονα ....

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: tharis στις 07/12/2010 1:13 μμ.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν ειναι βλαβη λογω πιθανοτητων αλλα λογω κακης σχεδιασης ή υλικου των πιστονιων ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: Native στις 07/12/2010 2:02 μμ.

guraki"Ο,τι να ναι αδερφε...Εγω για πιθανοτητες μιλαω.Κανενας κινητηρας δεν πρεπει να σπαει...Αυτο ειναι το αυτονοητο!"

Κι εγω βαση της δικιας σου λογικης μιλησα....οπότε αυτο που λες ειναι άτοπο...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: jimmakos1050 στις 07/12/2010 4:03 μμ.

Το θεμα για μενα ειναι οτι δεν εχει βγει η εταιρεια και να πει καναμε λαθος και οσοι το παθουν ανεξαρτητως χλμ και χρονολογιας τους καλυπτουμε.Μας εχουν γ@μησει την ψυχολογια.Το καβαλαω και το χω στο πισω μερος του μυαλου μου.Δηλαδη να το πουλησω και να παρω κατι αλλο αφου αυτο μου αρεσει ρπμ!!!
Πειτε με βλακα ηλιθιο δεν με νοιαζει αλλα εχω ξενερωσει μονο στην ιδεα οτι σε 6 μηνες η εγγυηση μου ληγει και μπορει να τρεχω με προβλημα.Και στην τελικη δεν με νοιαζει απο που πηγαζει το προβλημα πιστονια ελλατωματικα ή οτι αλλο παιζει.Γιατι να πληρωνουμε ακριβα την κ@υλα μας?
Δεν ξερω αν μπορουμε να κανουμε κατι σαν φορουμ εδω ή μεσω καποιου αλλου φορεα να βγαλουμε ακρη ωστε να χουμε μια καλυψη και στα εκτος εγγυησης μηχανακια γιατι το προβλημα εινα υπαρκτο και δεν νομιζω οτι μπορει να αμφισβητηθει απο την Τ.Μπορει αυτο που λεω να μην ειναι εφικτο αλλα καποιοι που ασχολουνται με τετοια θεματα να μπορουν να μας ενημερωσουν

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/12/2010 4:26 μμ.

Να πας να το ελεγξεις πριν ληξει η εγγυηση
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: jimmakos1050 στις 07/12/2010 4:46 μμ.

Ναι οκ το παω και ειναι ενταξει και μετα απο 20000χλμ (6 μηνες μετα την εγγυηση,βαλε οτι θες)το βγαζει.Μετα???
Γι αυτο το λογο λεω οτι ειναι ξενερωμα.Δεν νομιζω οτι αγορασε κανεις την μηχανη αυτη για 40000 χλμ και μετα να παρει πιστονια στο χερι.

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: tharis στις 07/12/2010 5:50 μμ.

Μπορειτε οσοι εχετε Tiger να στειλετε απο ενα email στην Τ σχετικα με το συγκεκριμενο θεμα και να ρωτησετε κατα ποσο θα σας καλυψει σε ενδεχομενη βλαβη εκτος εγγυησης. (Απο οτι εχει αποδειχθει η εταιρια απαντα στα email και ενδιαφερεται για τη γνωμη των πελατων της..) Αν το θεμα παρει ετσι μεγαλυτερες διαστασεις ισως ασχοληθουν περισσοτερο με το προβλημα ..

ΥΓ οπως επισης μπορειτε να ρωτησετε και κατα ποσο υπαρχουν ελλατωματικα πιστονια και αν τα καινουργια που ερχονται λυνουν οριστικα το προβλημα ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: jimdom στις 07/12/2010 6:01 μμ.

haris" Απο οτι εχει αποδειχθει η εταιρια απαντα στα email και ενδιαφερεται για τη γνωμη των πελατων της
"



βλεπε nfot...


Μιλαμε για πολλα γελια σημερα


Η απαντηση θα ειναι η εξης

Μιλαμε για υψηλων επιδοσεων κινητηρα(σιγα το ΒMW 1000 RR) οποτε καλο θα ειναι να κανετε μια βολτα να δειτε αν καιει λαδακι το μηχανακι σας πριν ξεκινησετε για οπουδηποτε


Τωρα λιγο σοβαρα το tiger απο τις πιο ακριβες μηχανες του εμποριου....αυτο απο μονο του λεει πολλα

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: tharis στις 07/12/2010 6:10 μμ.

Δημητρη μη το γελας ...! Σημασια δεν εχει τι απαντησαν στον nfot, αλλα το οτι του απαντησαν !! Αυτοι το πηραν το μηνυμα τους ... και στην περιπτωση του Tiger δε μιλαμε για μεμονομενο περιστατικο .. !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: nfot στις 07/12/2010 6:56 μμ.

haris"Δημητρη μη το γελας ...! Σημασια δεν εχει τι απαντησαν στον nfot, αλλα το οτι του απαντησαν !! Αυτοι το πηραν το μηνυμα τους ... και στην περιπτωση του Tiger δε μιλαμε για μεμονομενο περιστατικο .. !!"


Εχει ΠΟΛΥ σημασια τι μου απαντησαν. Εναι σα να λες, οτι οταν κανεις σεχ, σημασια δεν εχει να σου αρεσει, αλλα απλα να κανεις, γιατι ειναι βιολογικη αναγκη.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: tharis στις 07/12/2010 7:48 μμ.

nf"
haris"Δημητρη μη το γελας ...! Σημασια δεν εχει τι απαντησαν στον nfot, αλλα το οτι του απαντησαν !! Αυτοι το πηραν το μηνυμα τους ... και στην περιπτωση του Tiger δε μιλαμε για μεμονομενο περιστατικο .. !!"


Εχει ΠΟΛΥ σημασια τι μου απαντησαν. Εναι σα να λες, οτι οταν κανεις σεχ, σημασια δεν εχει να σου αρεσει, αλλα απλα να κανεις, γιατι ειναι βιολογικη αναγκη."


Νικο δε το εννοουσα ακριβως ετσι. Μακαρι να σου ειχαν πει οτι παραδεχονται το ενδεχομενο προβλημα και οτι θα σε καλυψουν, αλλα μαλλον δεν μπορουν να προσφερουν τετοια εξυπητρτηση και αντ αυτου το δικαιολογησαν με τον τροπο τους (πιστικος ή οχι ειναι αλλο θεμα..).

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι το προβλημα σου ακουστηκε στην εταιρια (θα μπορουσαν να σε ειχαν γραψει και στα π@παρια τους) και θελω να πιστευω πως σε περιπτωση ενως συγκεκριμενου προβληματος οπου θα δεχθουν 100-200 email απο δυσαρεστημενους πελατες θα λαβουν καποια επιπλεον μετρα.

Φυσικα σκεψεις κανω κι εγω, μπορει να μη δωσουν και σημασια .. (κακο του κεφαλιου τους ..)
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: johnygalan στις 07/12/2010 8:31 μμ.

haris"Αν το θεμα παρει ετσι μεγαλυτερες διαστασεις ισως ασχοληθουν περισσοτερο με το προβλημα ..
"


Δεν έχεις άδικο
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: Cpt. Haddock στις 08/12/2010 11:10 πμ.

jimmakos1050"Ναι οκ το παω και ειναι ενταξει και μετα απο 20000χλμ (6 μηνες μετα την εγγυηση,βαλε οτι θες)το βγαζει.Μετα???
Γι αυτο το λογο λεω οτι ειναι ξενερωμα.Δεν νομιζω οτι αγορασε κανεις την μηχανη αυτη για 40000 χλμ και μετα να παρει πιστονια στο χερι."


Ρε φιλε, απλα σου λεω οτι οσο ειναι στην εγγυηση πηγαινε έλεγξέ το για να μειώσεις τις πιθανότητες, αλλωστε σε όλες σχεδον τις περιπτώσεις το πρόβλημα εμφανίζεται σχετικα νωρίς.

Τωρα εαν θες να την αφησεις να ληξει και μετα να πληρώνεις, δικό σου θεμα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: Native στις 08/12/2010 3:17 μμ.

Προβλέψεις για πιστόνια και κάθε τύπου βλάβης, εδω....

Επίσης κυκλοφορεί και το cd της παρηγορίας....

http://3.bp.blogspot.com/_sJQtTze7mv0/R ... %CF%82.jpg

Με τις υγείες μας...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 08/12/2010 3:36 μμ.

Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: mixalakis στις 08/12/2010 5:35 μμ.

nf"

Εχει ΠΟΛΥ σημασια τι μου απαντησαν. Εναι σα να λες, οτι οταν κανεις σεχ, σημασια δεν εχει να σου αρεσει, αλλα απλα να κανεις, γιατι ειναι βιολογικη αναγκη."


Κάνε και ας μην σου αρέσει...
Σιγά σιγά θα αρχίσεις να το απολαμβάνεις...