Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...

Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: rAnger στις 13/09/2010 4:24 μμ.

...Αν και δεν τον εχω κλάψει ακόμα τον Παναή αλλά με βλέπω να τον κλαιω μαλλον...

Θα έλεγα όσοι είμαστε με πάνω από 25000 χλμ και έχουμε ακούσει παράξενα πράγματα από τον κινητήρα, ή έχουμε ήδη κάνει την εγχείριση, να μαζευτούμε, για να συγκρίνουμε...
Έτσι για στατιστικούς λόγους, όχι τπτ άλλο..

Αν ο admin κρίνει ότι είναι εκτός θέματος ας το μεταφέρει παρακαλώ, όπως επίσης και αν είναι εφικτό ας κάνουμε ένα poll, δεν ξέρω αν μπορώ να το φτιάξω εγώ.

Θέμα
"ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 25000km με τον 1050 ΚΑΙ..."
1) Δεν έχω ακούσει το παραμικρό, όλα είναι ρολόι
2) Έχω ακούσει ύποπτους θορύβους, μεταλλικούς και τέτοια θα το ψάξω περισσότερο
3) Έχω ακούσει τους θορύβους και έχει διαπιστωθεί η βλάβη αλλά δεν έχει φτιαχτεί ακόμα
4) Τα έφτιαξα κιόλας

Εγώ είμαι στο 2 πάντως και δυστυχώς δεν φαίνεται να είναι η βενζίνη!!
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/09/2010 4:51 μμ.

Ειμαι μεταξύ 1 & 2

Το λέω γιατι αφ' ενός κοντεύω τα 50,000 χλμ και ακομα δουλεύει , αφ' ετερου δεν παίρνω και όρκο οτι δεν ακουγεται τιποτα (δεν έχω τόσο εξασκημένο αυτί)

Η εγγύηση λήγει το Δεκέμβριο, οποτε τον Οκτώβριο που θα συμπληρώσω τα 50, θα ανέβει στο ικρίωμα για έλεγχο ωστε να προλάβω.

Και βλέπουμε
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: vagtyrp στις 13/09/2010 5:21 μμ.

εγώ ανήκω στο 1. 42500χλμ και δεν έχω ακούσει το παραμικρό, και ούτε κάποιοι άλλοι πιο έμπειροι από μένα που το οδήγησαν άκουσαν, αλλά μάλλον δεν θα μάθω περισσότερα μιας και το σημερινό μου test drive στο sprint gt μου πήρε τα μυαλά......

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: Sprinter στις 13/09/2010 5:46 μμ.

Ναι αλλά μια κουβέντα δε λές για τις εμπειρίες σου ρε Βάγγο... Από τις άλλες τις μαούνες που κοίταζες μάλλον καλύτερο είναι δαύτο. Για ανοιξε κανα θρεντ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: Sprinter στις 13/09/2010 5:49 μμ.

Cpt. Haddock"Ειμαι μεταξύ 1 & 2

Το λέω γιατι αφ' ενός κοντεύω τα 50,000 χλμ και ακομα δουλεύει , αφ' ετερου δεν παίρνω και όρκο οτι δεν ακουγεται τιποτα (δεν έχω τόσο εξασκημένο αυτί)

Η εγγύηση λήγει το Δεκέμβριο, οποτε τον Οκτώβριο που θα συμπληρώσω τα 50, θα ανέβει στο ικρίωμα για έλεγχο ωστε να προλάβω.

Και βλέπουμε"


Καλα θα κάνεις να το κοιτάξεις (ελπίζω να μη σου στοιχίσει παρα πολλά τα κοίταγμα) αλλα απίθανο μου φαίνεται να εχει φτάσει σχεδόν 50.000 με προβληματικά πιστόνια και να μην έχει βγάλει τη ζημιά.... Από την άλλη, τα 240 δε τα φτάνεις οπότε
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/09/2010 6 μμ.

Sprinter"
Cpt. Haddock"Ειμαι μεταξύ 1 & 2

Το λέω γιατι αφ' ενός κοντεύω τα 50,000 χλμ και ακομα δουλεύει , αφ' ετερου δεν παίρνω και όρκο οτι δεν ακουγεται τιποτα (δεν έχω τόσο εξασκημένο αυτί)

Η εγγύηση λήγει το Δεκέμβριο, οποτε τον Οκτώβριο που θα συμπληρώσω τα 50, θα ανέβει στο ικρίωμα για έλεγχο ωστε να προλάβω.

Και βλέπουμε"


Καλα θα κάνεις να το κοιτάξεις (ελπίζω να μη σου στοιχίσει παρα πολλά τα κοίταγμα) αλλα απίθανο μου φαίνεται να εχει φτάσει σχεδόν 50.000 με προβληματικά πιστόνια και να μην έχει βγάλει τη ζημιά.... Από την άλλη, τα 240 δε τα φτάνεις οπότε "


ρε δε γ@μιεσαι κι εσυ και τα 240 σου
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: Sprinter στις 13/09/2010 6:05 μμ.

Μα τι τρόποι είναι αυτοί?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: strani στις 13/09/2010 6:10 μμ.

και εγω στο 1 ειμαι και θα συνεχισω να ειμαι.......

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: mixalakis στις 13/09/2010 6:48 μμ.

Εγώ είμαι στα 45.000 χλμ. και εκτός εγγύησης εδώ και ένα χρόνο και είμαι στο 1 με ελάχιστο από 2.
Δηλαδή έχω ακούσει λίγα πιράκια όταν είναι κρύος ο κινητήρας και ανοίγω από χαμηλά.

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: Sprinter στις 13/09/2010 7:48 μμ.

Βρε πειράκια δε σημαίνει σωνει και καλά πρόβλημα με τα πιστόνια, πρός Θεού.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: tharis στις 13/09/2010 7:57 μμ.

Τελικα ολοι στο 1 βρισκονται με .. "ανησυχιες" .. .. για το 2 ..

Ας ποσταρει τουλαχιστον και κανενας "πικραμενος" για συμπαρασταση .. !!

. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: psilo_paidi στις 13/09/2010 8:30 μμ.

εγώ ειμαι 4αρι
11.000 xlm και τα 3 πιστονια οφ
2008 μοντ

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: Dennis G. στις 13/09/2010 10:33 μμ.

Εγώ ήμουν εκτός συναγωνισμού...................

οπότε λέω να τα αφήσω καλύτερα

εεε????????????? τι λέτε ????????????

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: vagtyrp στις 13/09/2010 10:44 μμ.

παρακαλώ να προστεθεί η κατηγορία .....10 για τον διονύση μόνο................

Re: Για να μαζευτουμε οι πικραμενοι...  

  Από: mixalakis στις 13/09/2010 10:56 μμ.

Sprinter"Βρε πειράκια δε σημαίνει σωνει και καλά πρόβλημα με τα πιστόνια, πρός Θεού."


Εδώ μιλάμε μόνο για πιστόνια;
Εγώ είπα απλά τους θορύβους που έχω ακούσει, δεν είπα ότι έχω πρόβλημα με τα πιστόνια.