Μούσκασε κάτω

Μούσκασε κάτω  

  Από: gpal στις 03/08/2010 11:41 μμ.

Γειά σας παίδες,

Σήμερα τ' απόγευμα στο γκαράζ, έτοιμος να πάω μπάνιο, κάνω μανούβρα με τη μηχανή (TIGER 1050) και μου γλυστράει το αριστερό πόδι, γέρνει η μηχανή δεν μπορώ να την κρατήσω και αυτό ήταν, ξάπλα κάτω.
Ευτυχώς έχω βάλει τα προστατευτικά της Givi κάνανε δουλειά, μόνο το σίδερο αυτό γδάρθηκε και ανεπαίσθητα ο αριστερός καθρέπτης και το λεβιέ του συμπλέκτη. Μου φαίνεται ότι στράβωσε λίγο γιατί έχει περισσότερη κλίση από το λεβιέ του μπροστά φρένου.
Δίδαγμα, προσοχή στα υποδήματα όταν καβαλάμε μηχανή ακόμη και για μικρές διαδρομές. Και όσοι δεν έχουν οπωσδήποτε να βάλουν προστατευτικά κάγκελα.

Re: Μούσκασε κάτω  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 04/08/2010 9:08 πμ.

Ευτυχως την γλυτωσες με πταισματα....αφου δεν χτυπησες και εσυ παλι καλα να λες! Περαστικα στην μηχανη σου και ποτε ξανα να μην ξανακουμπησει κατω!:right

ps:Για πες μας εχεις τα ψηλα καγκελα (μεχρι το τεποζιτο σχεδον) η αυτα που πιανουν πιο χαμηλα? (μεχρι το μοτερ)
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Μούσκασε κάτω  

  Από: Native στις 04/08/2010 11:48 πμ.

Givi = χαμηλά

Hepco= ψηλά

Θέλει προσοχή και ποτε με σαγιονάρα πανω στην μηχανή...(έχω δει και τυπο με hayabusa με σαγιονάρα....αίσχος!!!)
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Μούσκασε κάτω  

  Από: mixalakis στις 04/08/2010 11:54 πμ.

Δεν είναι τίποτα αυτά.

Και εμένα μου είχε πέσει σταματημένη όταν την είχα μόλις 2 μήνες!

Είχα και χούφτες, όμως, οπότε δεν έπαθε τίποτα η μανέτα.

Re: Μούσκασε κάτω  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 04/08/2010 12:32 μμ.

Native"Givi = χαμηλά

Hepco= ψηλά

Θέλει προσοχή και ποτε με σαγιονάρα πανω στην μηχανή...(έχω δει και τυπο με hayabusa με σαγιονάρα....αίσχος!!!) "


Thanks man!
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Μούσκασε κάτω  

  Από: gpal στις 04/08/2010 6:29 μμ.

Όπως πολύ σωστά Νative είπε givi χαμηλά και HEPCO ψηλά.
Τhanks για τα καλά λόγια

Re: Μούσκασε κάτω  

  Από: johnygalan στις 04/08/2010 7:18 μμ.

gpal" Και όσοι δεν έχουν οπωσδήποτε να βάλουν προστατευτικά κάγκελα."

Προτιμώ μανιτάρια
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"