Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: doohan στις 12/07/2010 6:54 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 12/07/2010 6:56 μμ.

doohan"βρε Γεροντα?Νιωθεις καλα?"


Αν αναφέρεστε σε εμένα κ. Ντούχαν, πολύ καλά, το αυτό επιθυμώ και δι' υμάς. Ευχαριστώ πάντως πολύ για το ενδιαφέρον. Με συγκινήσατε και είμαι και σε επικίνδυνη ηλικία.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: mixalakis στις 12/07/2010 7:27 μμ.

Κάποια από αυτά τα προβλήματα είναι γνωστά και δεν θεωρώ κανένα σοβαρό.

Εσύ φίλε μου τι μηχανάκι είχες πριν τον τίγρη; Τι σου είχε παρουσιάσει; Εγώ είχα fazer και είχα αλλάξει 3 φορές TPS και ήθελε ρουλεμάν τιμονιού κάθε 13.000, γιατί μάζευε νερά ο λαιμός και σκούριαζαν! Επίσης άλλαξα 2 φορές τεντωτήρα καδένας. Θα έπρεπε να πω "απαράδεκτο";
Μηχανάκια είναι, δεν είναι αυτοκίνητα. Όταν βγάζεις 115 άλογα από 1050 κ.ε. μακάρι αυτά να είναι μόνο τα προβλήματα.

Παλιότερα είχα ένα KLE 500 που του είχα κάνει 102.000χλμ! Αυτό ήταν πραγματικό σκυλί, αλλά και εκείνο είχε συχνά θέμα με τα καρμπυρατέρ και τον ατέρμονα του τροχού, ενώ είχα προβλήματα και με τον ανορθωτή.

Πραγματικά θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει μηχανάκι που δεν έχει χρειαστεί ποτέ κάτι παραπάνω από τα προγραμματισμένα σέρβις.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: ATN PANOS στις 12/07/2010 7:32 μμ.

mixalakis"

Πραγματικά θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει μηχανάκι που δεν έχει χρειαστεί ποτέ κάτι παραπάνω από τα προγραμματισμένα σέρβις."



τα παπακια ισως
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: chris34 στις 12/07/2010 7:54 μμ.

gorgix"
θα το ξαναγοραζαμε μετα απο ολα αυτα που γνωριζουμε?

Απλες απαντησεις

Ευχαριστω τον admin."


Ολα αυτα που γνωριζουμε ειναι μεμονομενα περιστατικα για καθε τυπο μηχανης!!
Εγω θα το ξαναγοραζα και ξανα και ξανα διοτι δεν εχω το παραμικρο προβλημα και το εχω 2,5 χρονια!!
Εγω το πηρα πρωτος,εγω το εστρωσα και εγω του πινω το αιμα χωρις να διαμαρτυρεται καθολου!!
Ετσι λοιπον καλε μου φιλε gorgix μην μας βαζεις ολους στο ιδιο καζανι.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: doohan στις 12/07/2010 8:31 μμ.

............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 12/07/2010 8:38 μμ.

Αγαπητέ κ. Ντούχαν,

Ευχαριστώ για την πρόσκλησή σας. Οπως θα ξέρετε το μηχανάκι μου είναι περικυκλωμένο από τάφρον αδιάβατη και αν δεν δεήσει ο συμπαθής τεχνικός κατασκευών εξ οπλισμένου σκυροδέματος να καλουπώσει για να τελειώνουμε κάποτε, εκεί το βλέπω όλο το μήνα και βάλε.

Σας ευχαριστώ και πάλι για την ανησυχία σας για την υγεία μου, αλλά όπως σας είπα και προηγουμένως χαίρω άκρας υγείας και εχω χωνέψει το μεσημεριανό μου (εν αντιθέσει με τον κ. Αρη).

Θα σας παρακαλούσα όμως να μη με αποκαλείτε γέροντα γιατί όχι μόνο αυτό δεν συνάδει με τις στατιστικές περί προσδοκίμου ζωής, αλλά ακόμα και ο μακαρίτης λαικός βάρδος έχει πεί πώς απλώς είμαι ενας νέος της εποχής.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: chris34 στις 12/07/2010 8:56 μμ.

doohan"
chris34"θα το ξαναγοραζαμε μετα απο ολα αυτα που γνωριζουμε?
"


! "


Ρε Πετρο δεν το εγραψα εγω αυτο!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: doohan στις 12/07/2010 9:01 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/07/2010 9:34 πμ.

Sprinter"[...]3. Οποιος με ξαναβρίσει θα έχει να αντιμετωπίσει νομικά μέτρα."


"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Sprinter στις 13/07/2010 9:51 πμ.

Θα μπορούσατε να μας εξηγήσετε και εμάς το αστείο κ. Πλοίαρχε Βακαλάε? Είναι ωραίο να ξεκινάμε την ημέρα μας γελώντας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/07/2010 10:13 πμ.

Sprinter"Θα μπορούσατε να μας εξηγήσετε και εμάς το αστείο κ. Πλοίαρχε Βακαλάε? Είναι ωραίο να ξεκινάμε την ημέρα μας γελώντας."


Κύριον Νικόλαον Αρ
Λόφος Γλιάτη
Λιμήν Μόδιστρου
Ενταύθα

Το ιλαρον θα ειναι η δίκη που θα ακολουθησει τα νομικά μέτρα που θα λάβετε. Ζητώ ασμένως όπως κοινοποιήσετε ημάς την δικάσιμον ουτως ωστε να παρευρεθούμε δια να "σπάσωμεν πλάκα" που λέει και ο λαός.

Μέγα υλικον δια χρονικογράφους, ευθυμογράφους και πληθος άλλων οίτινες εν ηλεκτρονικές αγορές (φόρουμ βαρβαριστί) συναθροίζονται. Η ψυχή του αείμνηστου Δημητρίου Ψαθα θα αναγαλιάσει απο ευχαρίστηση.

Έρρωσθω!
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: spyro στις 13/07/2010 10:39 πμ.

Αστα Ηλία, έχει δίκιο ο Μελιτζανής. Μου κίνησε την περιέργεια και ρώτησα δικηγόρο και επιβεβαίωσε το γεγονός οτι μπορείς να ακολουθήσεις τη δικαστική οδο για εξύβριση προσώπου με την προϋπόθεση οτι μπορούν να ταυτοποιηθούν και οι 2 και επίσης οτι θα έχεις υπομονη ώστε να επικυρωθούν τα ηλεκτρονικά στοιχεία, πράγμα που παίρνει πάρα πολυ καιρό.

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: Cpt. Haddock στις 13/07/2010 10:49 πμ.

spyr"Αστα Ηλία, έχει δίκιο ο Μελιτζανής. Μου κίνησε την περιέργεια και ρώτησα δικηγόρο και επιβεβαίωσε το γεγονός οτι μπορείς να ακολουθήσεις τη δικαστική οδο για εξύβριση προσώπου με την προϋπόθεση οτι μπορούν να ταυτοποιηθούν και οι 2 και επίσης οτι θα έχεις υπομονη ώστε να επικυρωθούν τα ηλεκτρονικά στοιχεία, πράγμα που παίρνει πάρα πολυ καιρό."



Εγω δεν είπα οτι έχει άδικο. Απλα θα έχει πολύ γέλιο η δίκη
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Τiger 1050 , διαρροες κ βλαβες  

  Από: spyro στις 13/07/2010 11:12 πμ.

Cpt. Haddock"


Εγω δεν είπα οτι έχει άδικο. Απλα θα έχει πολύ γέλιο η δίκη "


όντως, θα είχε πολυ γέλιο, δεν θα το χανα ούτε εγώ