Εξάτμιση SCORPION για TIGER

Εξάτμιση SCORPION για TIGER  

  Από: gpal στις 22/06/2010 6:47 μμ.

Γεια σας παιδιά,

Μετά από έρευνα στο YOUTUBE !!! όπου άκουσα τους ήχους διαφόρων εξατμίσεων ελευθέρας όπως ARROW, ZAR, REMUS κλπ μου άρεσε πολύ ο ήχος της SCORPION( Triumph Tiger 1050 Carbon Scorpion Exhaust without Baffles) , μπάσος και όχι μπελαλίδικος.
Αν κάποιος ξέρει να με πληροφορήσει αν αξίζουν τα λεφτά τους κλπ, ευχαριστώ.
Eπίσης εάν γίνει η αλλαγή στην χαρτογράφηση για τους επιπλέον 10 ίππους με την κατανάλωση τι παίζει??? Εάν και θα μου πείτε μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος

Γιώργος

Re: Εξάτμιση SCORPION για TIGER  

  Από: Aris. στις 22/06/2010 7:03 μμ.

Δεν θα παρατηρησεις καμμια ιδιαιτερη διαφορα στην καταναλωση , οπως επισεις δε θα παρατηρησεις και καμμια ιδιαιτερη διαφορα στην ιπποδυναμη. Τα 10αλογα βγαινουν στο στομα .
Στον τροχο υπολογιζε -αν οχι και μειωση- κανα αλογο στα χαμηλα και 5-6αλογα στα ψηλα...
Τωρα... αμα το ψαξεις περισσοτερο και βαλεις ολοσωμη(κανει φτερα ο καταλυτης), με ενα καλο σεταρισμα με pc3 , pc4 και μερικες ωριτσες σε δυναμομετρο ,θα δεις περισσοτερα και σε μεγαλυτερο ευρος στροφων.
Ορεξη να'χεις και χρημα
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Εξάτμιση SCORPION για TIGER  

  Από: dimchrist στις 23/06/2010 11:11 πμ.

gpal"Μετά από έρευνα στο YOUTUBE !!! ...μου άρεσε πολύ ο ήχος της SCORPION..."

Ρε Γιώργη αφού έκανες έρευνα στο youtube γιατί δεν έκανες και στο φόρουμ???
Έχει ξανασυζητηθεί εδώ:
viewtopic.php?f=30&t=834&st=0&sk=t&sd=a&hilit=scorpion
Πολύ καλή επιλογή.

Όσο για την κατανάλωση ισχύει ότι και για τις υπόλοιπες εξατμίσεις. Η αύξηση είναι σχετικά μικρή.
Α και κάτι ακόμα... 10 άλογα δεν παίρνεις ούτε με ολόσωμη εκτός και αν ξαναξεκινήσουμε τη συζήτηση με τα snorkel...
Αν θες να ασχοληθείς και να κάνεις κάτι επιπλέον βάλε ένα Tuneboy μαζί με τελικό.
http://www.tuneboy.com.au/
Κάνε ένα search στο φόρουμ θα βρεις αρκετές πληροφορίες.
Ο Native έχει βάλει στον Τίγρη και μπορεί να σου πει επιπλέον πληροφορίες.

Triple Way

Re: Εξάτμιση SCORPION για TIGER  

  Από: gpal στις 24/06/2010 1:25 πμ.


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.
Είναι αλήθεια ότι στο φόρουμ υπάρχει πολύ καλό ιστορικό για τις απορίες μας