kibotio taxytiton

kibotio taxytiton  

  Από: oreivatis81 στις 27/05/2010 11:50 μμ.

geia sas paidia,exo parei to tiger k exo kanei to proto service.
ostoso oi taxytites den katevainoun oles mazi opos katevainan sto tdm pou eixa prin.prepei diladi na vgazeis apo 6 se 5 na afineis na proxoraei ligo k ksana.. einai provlima i etsi einai sta triumf genikotera??
an kapoios gnorizei ton eyxaristo ek ton proteron
oreivatis81

Re: kibotio taxytiton  

  Από: ATN PANOS στις 27/05/2010 11:55 μμ.

θα σε παρακαλαουσαμε να γραφεις στα ελληνικα
τα οποια ειναι σαφως πιο ευκολοδιαβαστα

για την απορια σου δες εδω που ειναι σχεδον το ιδιο προβλημα

viewtopic.php?f=3&t=2326

επισης αν ψαξεις λιγο στο φορουμ θα βρεις αρκετες ερωτησεις αλλα και
λυσεις για το προβλημα σου!!

καλα χιλιομετρα!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: kibotio taxytiton  

  Από: Aris. στις 28/05/2010 12:46 πμ.

Να σε ρωτησω ....

Πας με 6η και 120χαω και πλησιαζεις στο κοκκινο φαναρι . Πατας και κρατας πατημενο τον συμπλεκτη ενω φρεναρεις και οταν σταματησεις τελειως , αρχιζεις και κατεβαζεις ταχυτητες σταματημενος ?
Το TDM που ειχες δηλαδη το εκανε αυτο ? Σταματημενος να βαλεις απο 1η μεχρι και 6η και τουμπαλιν χωρις να κουνησεις εστω λιγο την μηχανη? Χωρις να παιξεις εστω λιγο με τον συμπλεκτη ?
Ουτε με το τετραταχυτο 90αρι Honda GLX δεν το εχω καταφερει αυτο , αλλα ουτε με Υamaha townmate
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: kibotio taxytiton  

  Από: ges7 στις 28/05/2010 11:50 μμ.

ATN PANOS"θα σε παρακαλαουσαμε να γραφεις στα ελληνικα
τα οποια ειναι σαφως πιο ευκολοδιαβαστα

για την απορια σου δες εδω που ειναι σχεδον το ιδιο προβλημα

viewtopic.php?f=3&t=2326

επισης αν ψαξεις λιγο στο φορουμ θα βρεις αρκετες ερωτησεις αλλα και
λυσεις για το προβλημα σου!!

καλα χιλιομετρα!"



Pano kalosorise to pedi.. pes kamia kalispera min to pernis apo ta moutra amesos..ti exoun ta greekglish mia xara ine..vale ke kana tono otan grafis elinika... και αυτό το ύφος.. 'τα ξέρουμε όλα'.. ήμαρτον ... ηρεμήστε λίγο
Daytona 955, 06

Re: kibotio taxytiton  

  Από: makis30 στις 29/05/2010 12:16 πμ.

φιλε ges7 μην σκαλωνεις για να μπορει να εχεi καποια απαντηση σε αυτα που γραφει καποιος πρεπει να τα διαβαζουμε πρωτα και για να μην μας βγαινουν τα ματια πρεπει να γραφει ελληνικα δεν του ειπε τιποτα ο πανος,

Re: kibotio taxytiton  

  Από: johnygalan στις 29/05/2010 12:43 πμ.

makis30"φιλε ges7 μην σκαλωνεις για να μπορει να εχεi καποια απαντηση σε αυτα που γραφει καποιος πρεπει να τα διαβαζουμε πρωτα και για να μην μας βγαινουν τα ματια πρεπει να γραφει ελληνικα δεν του ειπε τιποτα ο πανος, "

+1050

Φίλε ges7 το ύφος του Πάνου δεν έχει τίποτα αυτά που λέει είναι σωστά
και εννοείται οτι πρέπει να γράφουμε μόνο με ΕΛΛΗΝΙΚΑ!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: kibotio taxytiton  

  Από: chris34 στις 29/05/2010 8:14 πμ.

Φιλε ges7 τα ελληνοαγγλικα δεν εχουν τιποτα απλα επειδη ειναι πιο δυσκολοδιαβαστα ο αλλος δυσκολα θα ασχοληθει να τα διαβασει και να σου δωσει απαντηση στο προβλημα σου!!
Οσο για τον Πανο που του "την λες" ειναι ενα απο τα ατομα εδω μεσα που δινει λυσεις για τα προβληματα που εχουμε κατα καιρους και σε καμια περιπτωση δεν τα δημιουργει.
Να'σαι καλα και παντα ασφαλη χιλιομετρα να εχεις!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: kibotio taxytiton  

  Από: Sprinter στις 29/05/2010 9:09 πμ.

ges7

Δε γουστάρουμε greeklish σ' αυτό το φόρουμ, re man. Γούστο μας καπέλο μας. Η προσαρμόζεσαι re man, η θα σε γράφουμε στα απ' αυτά μας κάθε φορά που ποστάρεις, οπως ήδη το έχω κάνει εγώ. Αν εσύ μια φορά βαριέσαι να γράφεις, εμείς δυό φορές βαριόμαστε να σε διαβάζουμε.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: kibotio taxytiton  

  Από: Sprinter στις 29/05/2010 9:43 πμ.

reivatis81"geia sas paidia,exo parei to tiger k exo kanei to proto service.
ostoso oi taxytites den katevainoun oles mazi opos katevainan sto tdm pou eixa prin.prepei diladi na vgazeis apo 6 se 5 na afineis na proxoraei ligo k ksana.. einai provlima i etsi einai sta triumf genikotera??
an kapoios gnorizei ton eyxaristo ek ton proteron "


Κάνοντας μια παραχώρηση για τα φραγκολεβαντίνικα γιατί είσαι καινούργιος, πραγματικά δεν καταλαβαίνω και εγώ τι κάνεις και πώς οδηγείς. Κανένα κιβώτιο μηχανής (συμβατικό) δεν είναι σχεδιασμένο να κάνει εύκολα αυτό που λές, και δε χρειάζεται κι όλας... Τώρα αν στο ταδε μηχανάκι έτυχε να γίνεται κάποιες φορές πιο εύκολα από το δείνα αυτό δεν έχει σημασία. Το κιβώτιο σου ειναι άστρωτο, κανονικά θα στρώσει και θα μαλακώσει κάπως ματά τα 10-15000 αλλά μπορεί και όχι. Η θερμοκρασία των λαδιών επίσης επηρεάζει τη συμπεριφορά του σε αυτό που λές, αλλά σε κάθε περίπτωση ταλαιπωρείς το κιβώτιο προσπαθώντας να αλλάξεις ταχύτητες σταματημένος.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: kibotio taxytiton  

  Από: ges7 στις 29/05/2010 11:17 πμ.

Sprinter"ges7

Δε γουστάρουμε greeklish σ' αυτό το φόρουμ, re man. Γούστο μας καπέλο μας. Η προσαρμόζεσαι re man, η θα σε γράφουμε στα απ' αυτά μας κάθε φορά που ποστάρεις, οπως ήδη το έχω κάνει εγώ. Αν εσύ μια φορά βαριέσαι να γράφεις, εμείς δυό φορές βαριόμαστε να σε διαβάζουμε."



να είσαι καλά ρε μαν που ομολογείς πως ότι ποστάρω το γράφεις κανονικά... ξέρεις τώρα που το έμαθα θα έχω θέμα με τον ύπνο μου..... και σιγά τα ποστ που έχω κανει! τι είπα και σε πείραξε/χάλασε? ήμαρτον! μετρημένα είναι τα ποστ μου..
Daytona 955, 06

Re: kibotio taxytiton  

  Από: ges7 στις 29/05/2010 11:57 πμ.

chris34"Φιλε ges7 τα ελληνοαγγλικα δεν εχουν τιποτα απλα επειδη ειναι πιο δυσκολοδιαβαστα ο αλλος δυσκολα θα ασχοληθει να τα διαβασει και να σου δωσει απαντηση στο προβλημα σου!!
Οσο για τον Πανο που του "την λες" ειναι ενα απο τα ατομα εδω μεσα που δινει λυσεις για τα προβληματα που εχουμε κατα καιρους και σε καμια περιπτωση δεν τα δημιουργει.
Να'σαι καλα και παντα ασφαλη χιλιομετρα να εχεις!!!"


Χρήστο,

ΟΚ για τα ελληνοαγγλικά.. η δική μου καθημερινότητα έχει αγγλικά (τηλ - μαιλ) και ανοησία μου να γράφω με τέτοιο στύλ εδώ μέσα (λατινικοί χαρακτ.)... ελληνικά λοιπόν και μόνο ελληνικά από εδώ και πέρα...

το θέμα με τον Πάνο... έχω τη αίσθηση πως το στυλ μερικών εδώ μέσα είναι "τα Ξέρω Όλα - μου έχουν τύχει τα πάντα.." κλπ.. να σου υπενθυμίσω πως οι περισσότεροι ούτε θέλαν να ακούσουν για Triumph πριν το νέο Tiger & Daytona 675!! λίγοι εδώ μέσα έχουν οδηγήσει μοντέλα πριν το 05-06 και ξέρουν τι πάει να πεί Triumph, 3κύλινδρος, συμπεριφορές κλπ..

Να'σαι καλα και εσύ φίλε μου με πολλά και χαρούμενα χιλίομετρα να έχεις!!!
Daytona 955, 06

Re: kibotio taxytiton  

  Από: ATN PANOS στις 29/05/2010 5:10 μμ.

ges7"
ATN PANOS"θα σε παρακαλαουσαμε να γραφεις στα ελληνικα
τα οποια ειναι σαφως πιο ευκολοδιαβαστα

για την απορια σου δες εδω που ειναι σχεδον το ιδιο προβλημα

viewtopic.php?f=3&t=2326

επισης αν ψαξεις λιγο στο φορουμ θα βρεις αρκετες ερωτησεις αλλα και
λυσεις για το προβλημα σου!!

καλα χιλιομετρα!"



Pano kalosorise to pedi.. pes kamia kalispera min to pernis apo ta moutra amesos..ti exoun ta greekglish mia xara ine..vale ke kana tono otan grafis elinika... και αυτό το ύφος.. 'τα ξέρουμε όλα'.. ήμαρτον ... ηρεμήστε λίγο"


φιλε ges7 δεν ειμαι απο τα ατομα που παιρνουν
τον καθε ενα απο τα μουτρα,και αν δεις τα ποστ μου δεν νομιζω
οτι θα βρεις ουτε ενα με ασχημο περιεχομενο!

αν ψαξεις λιγο στην ενοτητα για τους νεους χρηστες
θα δεις οτι απο τοτε που εχω ερθει εδω,εχω καλωσορισει ολα τα παιδια που κανουν post στην καταληλη ενοτητα
παρολα αυτα ζητω συγνωμη αν το κειμενο μου θεωρηθηκε "καπως! "


ομως! αν διαβασεις το αρχικο ποστ του παιδιου
θα δεις οτι ειναι στα τεχνικα θεματα,και οχι στην ενοτητα για τους νεους χρηστες!
χρησημοποιησα την λεξη " θα σε παρακαλουσαμε " να γραφεις με ελληνικα!

και επισης του εδωσα εμεση απαντηση λεγοντας του να δει ενα σχεδον ιδιο ποστ που
εκανε καποιος αλλος!!

κλεινοντας, εγραψα καλα χιλιομετρα!!

τοσο λαθος ειμαι??

@για το υφος που λες δεν σε καταλαβαινω απο που το εβγαλες
το συμπερασμα αυτο!!
δεν εχω κανει καν διαγνωση στο ερωτημα του παιδιου!

οσο για τους τονους, κανεις εδω δεν μου ειπε οτι ειναι απαραιτητοι!
ουτε καν εξω στην καθημερινη μας ζωη!
αν οταν ερχομουν εδω μου λεγανε οτι πρεπει να το κανω,πιστεψε με οτι θα το εκανα!!!

να σου πω επισης οτι η ζωη με αναγκασε να δουλευω απο τα 12,
και δεν ειχα την πολυτελεια για σχολεια και φροντιστηρια! οποτε και τα λιγα
πραγματα που εχω μαθει,
τα μαθαινω καθημερινα εδω και εκει!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: kibotio taxytiton  

  Από: oreivatis81 στις 12/06/2010 9:59 μμ.

ρε παιδια 1 ερωτηση εκανα κ ξεκινησατε ολοκληρη ιστορια,δε μπορω να πιστεψω σε ενα φορουμ να ασχολειστε πιο πολυ με τα γκρικλισ παρα με αυτο που ρωταω. αυτα ειναι κομπλεξικα πραματα. εξαλλου το φορουμ ειναι ελευθερο. δεν ειναι ιδιοκτησια καποιου ωστε να βαζει κανονες. αυτα ειχα να πω.
oreivatis81

Re: kibotio taxytiton  

  Από: nafpaktios στις 12/06/2010 10:28 μμ.

reivatis81"ρε παιδια 1 ερωτηση εκανα κ ξεκινησατε ολοκληρη ιστορια,δε μπορω να πιστεψω σε ενα φορουμ να ασχολειστε πιο πολυ με τα γκρικλισ παρα με αυτο που ρωταω. αυτα ειναι κομπλεξικα πραματα. εξαλλου το φορουμ ειναι ελευθερο. δεν ειναι ιδιοκτησια καποιου ωστε να βαζει κανονες. αυτα ειχα να πω."

+1000
If it works don't fix it!!!

Re: kibotio taxytiton  

  Από: johnygalan στις 12/06/2010 11:09 μμ.

reivatis81"ρε παιδια 1 ερωτηση εκανα κ ξεκινησατε ολοκληρη ιστορια,δε μπορω να πιστεψω σε ενα φορουμ να ασχολειστε πιο πολυ με τα γκρικλισ παρα με αυτο που ρωταω. αυτα ειναι κομπλεξικα πραματα. εξαλλου το φορουμ ειναι ελευθερο. δεν ειναι ιδιοκτησια καποιου ωστε να βαζει κανονες. αυτα ειχα να πω."

Κάνεις λάθος φίλε μου, κανόνες πρέπει να υπάρχουν και καλά κάνουν και υπάρχουν!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"