Re: Gpro DS σε tiger 1050

Re: Gpro DS σε tiger 1050  

  Από: furious στις 20/04/2010 10:40 πμ.

Εχει βαλει κανεις κατι τετοιο??
http://www.healtech-electronics.com/
Το εχω στο VStrom και λεω να το βαλω οταν με το καλο παρω τον τιγρη.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Gpro DS σε tiger 1050  

  Από: fpapad στις 20/04/2010 12:13 μμ.

Αυτό τώρα τι κάνει . . . σου γράφει τι ταχύτητα έχεις στο κιβώτιο ???

Τόσο δύσκολο είναι δηλαδή να νιώσεις τη μηχανή σου αν χρειάζεται να ανεβάσεις ή να κατεβάσεις ταχύτητα ????

Νομίζω (προσωπική άποψη) είναι ένα ακόμη περιττό gadget.

Βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. . . .

Αααα και να μην αφαιρείς το βλέμμα σου από το δρόμο για να δεις τα gadgetakia της μηχανή σου . . . πρώτα η ασφάλεια σου.

Καλοπροαίρετα πάντα

fpapad
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Gpro DS σε tiger 1050  

  Από: Aris. στις 20/04/2010 5:49 μμ.

Κοιτα , αμα θες να βαλεις μονο το απλο για ενδειξη ταχυτητας επειδη σε κουραζει το μινιμαλιστικο καδραν του Tiger, παω πασο.
Τωρα αμα θες και τα functions ATRE ή DS για performance , throttle response και τετοιες παρλαπιπες θα σου προτεινα να μη σου περασει καν απο το μυαλο...
Το Tiger δεν χρειαζεται ηλεκτρονικα "βοηθηματα" για "βελτιωση" της αποδοσης, θα το διαπιστωσεις και μονος.
Αμα θες ντε και καλα να ασχοληθεις σε αυτον τον τομεα , μπορεις να βαλεις ενα ολοσωμο συστημα, την μοντα στο φιλτροκουτι και τον καταληλο χαρτη της T και θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο και μερικα αλογακια παραπανω.
Απο οτι ειδα, μερικοι ειχανε μικροανωμαλιες στην εκινηση και στο ρελαντι με αυτο το παπαρακι.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.