CAMSHAFTS

CAMSHAFTS  

  Από: CHRISTOS στις 04/12/2009 11:16 μμ.

Γεια χαρα σε ολους σας.
θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει 100% αν ταιριαζουν οι εκκεντροφοροι απο το 955 ST σε τιγρη 1050.
Αν καποιος εχει κανει τετοια μετατροπη θα ηθελα να μου πει λεπτομερειες.
Ευχαριστω προκαταβολικα και ευχομαι απεριοριστα ροπατα χιλιομετρα.

Re: CAMSHAFTS  

  Από: tamis στις 05/12/2009 9:48 πμ.

Ρε συ Χρηστο... χωρις να ειμαι σιγουρος ουτε 1% γιατι μηχανολογος δεν ειμαι... αλλα το 955 με το 1050 ειναι 2 τελειος διαφορετικα μοτερ... με την λογικη και μονο αυτη πως θα κουμπωνουν οι εκκεντροφοροι του 955 στο 1050? εκτος αν κρατησαν τους εκκεντροφορους ιδιους και αλλαξαν ολο το υπολοιπο μοτερ... που μαλλον χλωμο το κοβω.... αλλα και παλι ξαναλεω ουτε 1% δεν ειμαι σιγουρος.... ας μας απαντησει καποιος που να γνωριζει σιγουρα... παντως αν ξερει κανεις ας μου πει αν του speed triple ειναι τελικα εσωτερικα το ιδιο μοτερ με του 1050 Tiger.
White Tiger on the road...

Re: CAMSHAFTS  

  Από: CHRISTOS στις 05/12/2009 3:39 μμ.

Φιλε ΤΑΜΙ το 955 με το 1050 μοιραζονται την ιδια κεφαλη, η του 955 εχει αλλη ροη αλλα το μηκος και οι εδρασεις του εκκεντροφορου ειναι ιδιες.Με την διαφορα οτι στου 955 εχουμε 4 περιπου μοιρες διαφορα στην εναρξη 3 στην ληξη και με μεγαλητερη διαρκεια.Αυτα που σου γραφω τα ακουσα ΔΕΝ τα διαβασα απο καπου.
Ουτε εγω ειμαι μηχανολογος ειμαι μηχανικος Ε.Ν γι'αυτο και πολλες ''δοκιμες'' τις κανω μονος δεν πληρωνω μαστορους...1-2 σετ φλαντζες δεν κοστιζουν.Πληρωνω το δυναμομετρο για να το ''φερω'' εκει που πρεπει και μεσω rapid bike.
Για το τριπλε εχω ψαξει και εχω συγκρινει τους κωδικους των spare parts ολου του μοτερ και δεν εχω βρει διαφορες αλλα στην κεφαλη υπαρχει διαφορα.Δεν εχω φτασει σε λεπτομερειες αλλα θα το κανω.θα σου γραψω οταν εχω ακριβως τι αλλαζει.τα λεμε...

Re: CAMSHAFTS  

  Από: tamis στις 05/12/2009 6:21 μμ.

ρε συ χριστο δεν σου την ειπα χαλαααρααααα ρε!!!
και επειδη ειμαι ντιπ για ντιπ ασχετος σε οτι αφορα εκκεντροφορους οι μοιρες τι διαφορα κανουν? η μεγαλυτερη διαρκεια δε σημαινει οτι κατω θα χασει και ψηλα θα ξυρίζει μετα? βοηθατε ρε οσοι ξερετε γμτ σας
θελω ο Τιγρης μου να παρει τα αλογα του speed αφου εχει το ιδιο μοτερ γαμωτι μου!!!! εδω και τωρα ομως ε!
White Tiger on the road...

Re: CAMSHAFTS  

  Από: CHRISTOS στις 05/12/2009 6:42 μμ.

Eλα φιλε μου αν ειπα κατι συγνωμη.
Το δικο μου τιγρακι το εχω φτασει 125.5 τροχο (ετσι δειχνει το δυναμομετρο δεν ξερω αν δειχνει οτι θελει... ) αλλα σαν το τριπλε δεν ειναι.σου ειπα και πριν δεν ξερω ακομα τι ακριβως παιζει με τις ρυθμισεις του τριπλε.οταν μαθω ακριβως θα σε ενημερωσω.παντως μεχρι εδω που το εχω το δικο μου ΞΥΡΙΖΕΙ.Αν μπαινουν παντως τα εκκεντροφορακια απο το 955 τοτε πιστευω οτι θα ανεβει παααρα πολυ.Και ας μου λενε καπιοι δυσπιστοι φιλοι μου οτι θα δυσκολευτω να το ρυθμησω.Αν θελεις τα λεμε και πριβε 6948942469 .Τα λεμε...

Re: CAMSHAFTS  

  Από: Aris. στις 05/12/2009 8:26 μμ.

http://www.youtube.com/watch?v=iVwzagczq2M
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: CAMSHAFTS  

  Από: Sprinter στις 05/12/2009 9:19 μμ.


[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: CAMSHAFTS  

  Από: ATN PANOS στις 05/12/2009 11:26 μμ.

eklasa mpamies

sry for spam
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: CAMSHAFTS  

  Από: panoscrf@hotmail.com στις 14/12/2009 6:48 μμ.

MIAS K TA LETE EDO AN KSEREI KANEIS,TAIRIAZOUN OI EKENTROFOROI APO SPRINT 955 SE TIGER 955 2000 MONTELA K TA DYO? ROTAO GIATI AN EXOUN DIAFORA STIN DIARKEIA OK ALLA AN OXI NA MHN LINO TA MOTER ADIKA.EPISIS EIMAI NEOS STO CLUB AN PAIKSEI KAMIA FASH THELO NA EIMAI .EUXARISTO