TI ALLO NA KANO?

TI ALLO NA KANO?  

  Από: CHRISTOS στις 08/11/2009 11:09 μμ.

GEIA XARA SE OLOYS.EXO ENAN TIGRH 1050 '08 KAI EXO BALEI DIPLH REMUS APO LAIMOUS FILTRO AEROS RAPID BIKE.EXO 125.5 PH TROXO.MOY ARESEI ALLA DIXOS NA ME DEIREI KANEIS TOLMO NA PO OTI 8ELO KI ALLO.YPARXEI KAMIA GNOMH.THANKS.

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: grgasteus στις 08/11/2009 11:12 μμ.

εξαρτάται απο το τι θέλεις να κάνεις με το μηχανάκι ! ! !
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: gran tiger στις 08/11/2009 11:15 μμ.

[quote="CHRISTOS"]GEIA XARA SE OLOYS.EXO ENAN TIGRH 1050 '08 KAI EXO BALEI DIPLH REMUS APO LAIMOUS FILTRO AEROS RAPID BIKE.EXO 125.5 PH TROXO.MOY ARESEI ALLA DIXOS NA ME DEIREI KANEIS TOLMO NA PO OTI 8ELO KI ALLO.YPARXEI KAMIA GNOMH.THANKS. [/quote

ΒΑΛΕ NΙΤΡΟ-ΜΠΟΥΚΑΛΟ

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: tamis στις 08/11/2009 11:16 μμ.

viewtopic.php?f=3&t=1662

παιδια πριν 2 μερες ανοιξα το ποστ για τις εξατμισεις που λες...
σας παρακαλω συνεχίστε να γραφετε εδω μην εχουμε 35 ποστ με το ιδιο θεμα ανοιχτα.
White Tiger on the road...

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: grgasteus στις 08/11/2009 11:26 μμ.

...αφήστε τον να μας πεί τί θέλει να κάνει με το εργαλείο...
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: vakis75 στις 09/11/2009 11:33 πμ.

Pare alli mixani.
auta pou ekanes einai arketa kai aksiopista.ola ta alla tha fovasai na pas mia volta.

den exeis street mixani to exeis katalavei?

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: liberal στις 09/11/2009 6:56 μμ.

Εδώ είσαι! http://www.tts-performance.com/rocket3supercharged.php

Το μόνο που θα χρειαστείς μετά, είναι μια νύφη, με πατέρα βενζινά και αδερφό λαστιχά!
Δημήτρης

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: grgasteus στις 09/11/2009 9:47 μμ.

εγώ επιμένω να τον αφήσουμε να μας πει τι θέλει να κάνει...μήπως για παράδειγμα θέλει να εκμηδενίσει το χρόνο για το γραφείο στο κωλονάκι ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: CHRISTOS στις 09/11/2009 10:35 μμ.

Adelfe mhn to pairneis straba.den thelo na ekmhdeniso xronous grafeio-kolonaki.odhgao to ergaleio 3-4 mhnes to polu kathe xrono kai katalabaineis pos mou leipei polu.stous sunolika 7 mhnes pou to exo kabalhsei exo grapsei 27000 km.27000 ropata grhgora xiliometra.opos katalabaineis h trella tou ka8enos mas exei alla oria.opos sosta eipe kapoios filos ayta pou exo kanei einai arketa kai axiopista.(gi'auto kai ta ekana).eseis sumbhbazeste an sas pei kapoios ''MEXRI EDO...''ego oxi mou aresei na psaxnomai kai na rotao gia kathe pithanh axiopisth beltiosh.na shmeioso oti meno se eparxia.to ventilater to exo diakosmhtiko.opota kathe protash euprosdekth.na eiste kala...

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: chris34 στις 10/11/2009 7:49 πμ.

CHRISTOS"Adelfe mhn to pairneis straba.den thelo na ekmhdeniso xronous grafeio-kolonaki.odhgao to ergaleio 3-4 mhnes to polu kathe xrono kai katalabaineis pos mou leipei polu.stous sunolika 7 mhnes pou to exo kabalhsei exo grapsei 27000 km.27000 ropata grhgora xiliometra.opos katalabaineis h trella tou ka8enos mas exei alla oria.opos sosta eipe kapoios filos ayta pou exo kanei einai arketa kai axiopista.(gi'auto kai ta ekana).eseis sumbhbazeste an sas pei kapoios ''MEXRI EDO...''ego oxi mou aresei na psaxnomai kai na rotao gia kathe pithanh axiopisth beltiosh.na shmeioso oti meno se eparxia.to ventilater to exo diakosmhtiko.opota kathe protash euprosdekth.na eiste kala... "



Φιλε και συνονοματε Χρηστο 1ον σε παρακαλω αν μπορεις γραφε με ελληνικα γιατι βγαζουμε τα ματια μας για να διαβασουμε αυτα που γραφεις και 2ον ειναι δικαιωμα σου να κανεις οτι θελεις με την μηχανη σου και να την κανεις οσα αλογα θελεις!!Να προσεχεις μονο οτι ολα εχουν καποια ορια και απο οτι βλεπω εσενα δεν νοιαζει.Δηλαδη ποσο θελεις να την φτασεις την μηχανη;;;;
Κοιτα την ασφαλεια σου πρωτα και αν δεν σε ικανοποιουν τα γκαζια της απλα αλλαξε μηχανη!!!
Σου δινω και ενα μεγαλο μπραβο που μπορεις και κανεις σχεδον 4.000 χιλ. χιλιομετρα τον μηνα!!!!!
Φιλικα Χρηστος
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: tamis στις 10/11/2009 8:42 πμ.

ΑΧΧΧ.... Χρήστο.... μου θυμίζεις εμένα όταν είχα χρόνο πολυ να κάνω βόλτες με το Fazer mou... 84.800 χιλιόμετρα μέσα σε 2 χρόνια και κάτι πολύ ψιλά... αχχχ θυμάμε τότε που έλεγα... παμε για καφέ? και μου έλεγαν παμε παραλία και έγώ τους έλεγα τι παραλία ρε παμε καστοριά για καφέ... παμε καβάλα... παμε ξάνθη... λάστιχα ανα 6 μήνες το πολύ... υπέροχες εποχές...


όσο αφορά την μηχανή σου θα συμφωνήσω με τα παιδιά ότι έχει κάποιο όριο... πάντος επειδή είχα ήδη ρωτήσει εγώ για τo Fazer 600 που είχα την εφαρμογή τουρμπο στο μηχανακι καταλαβαίνω την λογική σου. το κακό είναι οτι μετά την ολόσωμη-προγραμμα-φίλτρο πάς σε ποιό ακραίες λυσεις... αλλαγή εκκεντροφόρων κτλ κτλ πραγματα που θα σου στοιχίσουν όσο ένα ολοκαίνουργιο R1-GSXR-NINJA και δε συμαζεύεται... και το ποιό πιθανό είναι, μέχρι να λειτουργήσει σωστα να μήν κάνεις καθόλου χιλιόμετρα, και να ειναι για βδομαδες μέσα στο συνεργείο... 125 άλογα τροχό είναι πολύ καλο νούμερο αν σκεφτείς ότι τόσα βγάζει και το Fazer 1000 Που είναι τετρακύλινδρο... σκέψου το... πάντως εδώ είμαστε για να το αναλύσουμε...
White Tiger on the road...

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: grgasteus στις 10/11/2009 8:52 πμ.

μην στραβώνεις πλάκα έκανα
εγώ θα απαντούσα οτι "ναι και σκέψου οτι κατοικώ στην πλατεία βικτωρίας"
όπως λοιπόν εσύ εκφράζεις επιθυμίες και εμείς εκφράζουμε απόψεις. Αν μας πεις οτι "θα το τουρμπίσω" εγώ προσωπικά θα σταβρώσω τα δάχτυλα και θα προσευχηθώ να δώ στο πρόσωπο σου χαμόγελο που για να το σβήσω, θα στο τρίβω με 20άρι γυαλόχαρτο ! ! !
εσύ να είσαι καλά και μηχανάκια ... να ! ! !
Πάντως σε ότι αποφασίσεις ελπίζω να μας το δείξεις και αν χρειαστείς και τίποτα, εδώ είμαστε.

φιλικά
grgasteus
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: Sprinter στις 10/11/2009 10:38 πμ.

Αν εσύ έχεις 125 άλογα τροχό δηλαδή 140 άλογα στο στρόφαλο σε ενα μηχανάκι που το δίνει ο κατασκευαστής για 115 άλογα στο στρόφαλο επειδή εβαλες μια εξάτμιση εγω θα κατσω να με ......

Σας δουλεύουν με δυναμομετρησεις που κλέβουνε κι εσείς κάθεστε και τσιμπάτε...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: TI ALLO NA KANO?  

  Από: CHRISTOS στις 10/11/2009 1:51 μμ.

ΠΑΙΔΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ-ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΜΟΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΕΠ'ΑΚΡΙΒΩΣ.ΣΕ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΑ ΕΙΔΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΕΡΙΚΩΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ''ΦΤΙΑΞΟΥΝ''.ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ.ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ,ΤΩΡΑ ΠΟΣΑ ΕΧΕΙ ΤΡΟΧΟ ΠΟΣΑ ΣΤΡΟΦΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΩ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΗΓΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ''ΑΝΥΣΗΧΟΣ'' ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΡΩΤΑΩ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GSX-R H' R1.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ Π.Χ ΦΑΝΑΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙΣ ΔΥΝΑΤΑ... .ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ''ΚΛΙΚ'' ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ.ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΚΑΙ Ο ''ΠΡΟΒΟΛΟΣ'' ΣΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ.ΧΑΧΑΧΑ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΚΑΛΑ ΑΣΦΑΛΗ ΡΟΠΑΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΚΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ.