υγρασια στα οργανα του τιγρη

υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: tiger46 στις 01/11/2009 7:58 μμ.

Την Τεταρτη καθισα να πλυνω την μηχανη,γιατι ηταν μεσα στην βρωμα αλλα μολις τελειωσα,ανακαλυψα οτι ειχαν παρει υγρασια τα οργανα.Μεσα στη διαρκεια της μερας ειχαν κατα τοπους μια θαμπαδα και η αριστερη ψηφιακη οθονη και το στροφομετρο.Μεχρι το βραδυ ειχε φυγει και ετσι δεν εδωσα σημασια,αλλα σημερα ξαναειδα υγρασια το οποιο δεν ειναι φυσιολογικο.Θελω να ρωτησω αν εχει συμβει κατι παρομιο σε καποιον απο σας και πως το αντιμετωπισατε.Αν εχει προβλημα θα πρεπει να αλαχθει αλλα θα πρεπει να βιαστω,γιατι σε 15 μερες τελειωνει η εγγυηση.

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: maik30 στις 01/11/2009 8:54 μμ.

Δεν εχει σημασια αν το εχει παθει καποιος αλλος πηγαινε τρεχοντας για αλαγη πριν ληξει η εγγυηση γιατι εχουν καμια 500αρια ευρω.

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: Native στις 01/11/2009 9:25 μμ.

Ναι, η αλήθεια ειναι οτι καλο θα ηταν να το κοιτάξεις....και δεν έχει 500€ το οργανο....1200€ έχει
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: maik30 στις 01/11/2009 11:10 μμ.

Native"Ναι, η αλήθεια ειναι οτι καλο θα ηταν να το κοιτάξεις....και δεν έχει 500€ το οργανο....1200€ έχει "

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: chris34 στις 02/11/2009 7:11 πμ.

maik30"Δεν εχει σημασια αν το εχει παθει καποιος αλλος πηγαινε τρεχοντας για αλαγη πριν ληξει η εγγυηση γιατι εχουν καμια 500αρια ευρω. "


Δεν εχουμε ολοι er-6n φιλε Μακη!!!! 1200 ευρωπουλα μονο!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: maik30 στις 02/11/2009 5:51 μμ.

chris34"
maik30"Δεν εχει σημασια αν το εχει παθει καποιος αλλος πηγαινε τρεχοντας για αλαγη πριν ληξει η εγγυηση γιατι εχουν καμια 500αρια ευρω. "


Δεν εχουμε ολοι er-6n φιλε Μακη!!!! 1200 ευρωπουλα μονο!!!!
"

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: tiger46 στις 02/11/2009 9:32 μμ.

Σημερα μιλησα με τον μηχανικο και θα το παω αυριο απο εκει να το δει και θα στειλει τα χαρτια Αγγλια για να το περασουν στην εγγυηση.Ελπιζω να μην υπαρξει προβλημα,οταν θα εχω νεοτερα θα γραψω

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: maik30 στις 02/11/2009 9:42 μμ.

προσεξε να περαστει στο βιβλιο εισερχομενων του μηχανικου σου με την ημ/νια του ελεγχου του προβληματος γιατι θα περασουν η μερες οσπου να παρει απαντηση απο την Τ και θα σε βγαλουν εκτος εγγυησης και μετα τρχα γυρευε.

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: Harris στις 02/11/2009 10:07 μμ.

σωστός ο maik30 ... μετά άντε ψάξε να βρεις το δίκιο σου

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: grgasteus στις 02/11/2009 10:59 μμ.

Harris"σωστός ο maik30 ... μετά άντε ψάξε να βρεις το δίκιο σου"


+675
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: tiger46 στις 04/11/2009 10:41 μμ.

Πηγα χτες στο μηχανικο εβγαλε την αδεια φωτοτυπια,την εστειλε στην αντιπροσωπεια και απο εκει Αγγλια.Σημερα με πηρε τηλ. και μου ειπε οτι οι Αγγλοι ειπαν να ανοιξει τα οργανα και να δει αν εχουν παθει οξειδωση,αν ναι μονο τοτε τα αλαζουν,αλλιως να τα στεγανοποιησει και να τα κλεισει.Δεν ξερω τι θα γινει,παντως ελπιζω να βγαλω ακρη.Μολις εχω νεοτερα θα ενημερωσω.

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: maik30 στις 05/11/2009 1:16 μμ.

οκ λογικο μου ακουγεται.

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: Aris. στις 05/11/2009 2:35 μμ.

Τι ειδους στεγανοποιηση να κανει σε ενα φιχ καδραν με οργανα ?
Εγω που ειχα λυσει το μπροστα μερος για να βαλω το αφτερμαρκετ μασκακι ειδα πως τα οργανα ειναι τελειως κλειστα , δε βλεπεις καπου καποιο καλωδιο .Σαν μια σφραγιστη πλακα που εχει μονο μια υποδοχη για φις και τιποτα παραπανω.
Αμα εχει οντως πολυ υγρασια σιγουρα θα εχει παρει μια "κιτρινιλα" η πλακετα μεσα.
Πιστευω ειναι αποκλειστικα στο χερι του μαστορα αμα θελησει να στο περασει στην εγγυηση.
Ειναι λιγο λεπτο το συγκεκριμενο θεμα.

Αντε και το στεγανοποιησε ...
Με τι ? Σιλικονη γυρω γυρω ? Μη χ*σω ...
Και ποιος σου λεει οτι μετα απο 2 μηνες δεν θα 'την κλασουν' τα οργανα ή αρχισει να κανει διαφορες μαλακιες ....


Μη το αφησεις 'στη τυχη του' το θεμα , ενδιαφερσου.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: chris34 στις 05/11/2009 4:39 μμ.

Aris."Τι ειδους στεγανοποιηση να κανει σε ενα φιχ καδραν με οργανα ?
Εγω που ειχα λυσει το μπροστα μερος για να βαλω το αφτερμαρκετ μασκακι ειδα πως τα οργανα ειναι τελειως κλειστα , δε βλεπεις καπου καποιο καλωδιο .Σαν μια σφραγιστη πλακα που εχει μονο μια υποδοχη για φις και τιποτα παραπανω."


Φιλε Αρη κανεις λαθος!Επειδη τα οργανα τα εχω ανοιξει και εχω τοποθετησει to cruise control αν το κοιτουσες καλυτερα θα εβλεπες τις βιδες που το λυνουν!
Δεν ειναι μασιφ.Λυνεται και γινεται κοματια ολο!!
Οποτε ο Αγγλος κατι ξερει και το λεει αυτο......
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: tiger46 στις 05/11/2009 8:58 μμ.

σημερα πηγα και το αφησα αλλα το θεμα ειναι οτι αυτα που μου ειπε περι οξειδωσης,δεν τα ειπαν οι Αγγλοι αλλα ο τεχνικος διευθυντης της Ελληνικης αντιπροσωπειας.Του ειπα να μου πει τι ακριβως θα κανει γιατι οι μερες τρεχουν και μου ειπε οτι θα το ανοιξει για να δει αν εχει οξειδωθει,αν ναι θα το περασει στην εγγυηση αν οχι θα το κλεισει και θα του βαλει κολα και τελος.Και του λεω, ειναι δυνατον να προλαβει να οξειδωθει μεσα σε μια βδομαδα?Τελως παντων να μην τα πολυλογω,εγω θελω να αλαχτει το οργανο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο,αλλα μου λεει οτι Αγγλοι δεν αλλαζουν οτιδηποτε γενικοτερα αν περνει επισκευη και του λεω πες οτι δεν εχει παθει οξειδωση το κλεινεις και μια χαρα και σε ενα μηνα ξαναπαρουσιασει υγρασια,τοτε θα μου πεις πληρωσε το? γιατι δεν υπαρχει περιπτωση και μου απαντησε οτι και ενα μηνα μετα μπορει να το περασει στην εγγυηση αφου εχει αναφερθει το προβλημα.Αυτα για την ωρα ελπιζω αυριο να ξεκαθαρισει η κατασταση.