αισθητηρας σελας datatool

αισθητηρας σελας datatool  

  Από: tiger46 στις 18/10/2009 3:57 μμ.

καλησπερα σε ολους,θελω να ρωτησω τους κατοχους του συγκεκριμενου συναγερμου,αν εχουν αισθητηρα κατω απο τη σελα?Εγω πηρα ενα tiger μεταχειρισμενο με datatool και δεν το εχει και οταν ρωτησα τον προηγουμενο κατοχο δεν ειχε ιδεα.Γι αυτο θελω να σιγουρευτω πρωτα και μετα να παω στην αντιπροσωπεια.

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: Native στις 18/10/2009 6:05 μμ.

Τον έχει δεν τον εχει, σπανια λειτουργει...οποτε μην σκοτιζεσαι, δεν χανεις και κάτι

Νομιζω πάντως οτι εχει να κανει και με το ποια εκδοση του συναγερμου εχεις. Στην τελευταια έχει σιγουρα, στις προηγούμενες δεν νομίζω....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: chris34 στις 19/10/2009 8:13 πμ.

iger46"καλησπερα σε ολους,θελω να ρωτησω τους κατοχους του συγκεκριμενου συναγερμου,αν εχουν αισθητηρα κατω απο τη σελα?Εγω πηρα ενα tiger μεταχειρισμενο με datatool και δεν το εχει και οταν ρωτησα τον προηγουμενο κατοχο δεν ειχε ιδεα.Γι αυτο θελω να σιγουρευτω πρωτα και μετα να παω στην αντιπροσωπεια."



Και βεβαια εχει και λειτουργει κανονικοτατα!!!Εγω εχω τον datatool τον S4 τοποθετημενο τον Απριλιο του '08 και μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: mixalakis στις 19/10/2009 10:51 πμ.

Φυσικά και έχει και λειτουργεί μια χαρά!

Μάλλον ο τύπος από τον οποίο πήρες το τιγράκι, το πήγαινε στον γνωστό μηχανικό του λιμανιού...

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: chris34 στις 19/10/2009 10:53 πμ.

mixalakis"Φυσικά και έχει και λειτουργεί μια χαρά!

Μάλλον ο τύπος από τον οποίο πήρες το τιγράκι, το πήγαινε στον γνωστό μηχανικό του λιμανιού... "


Για να λεμε την αληθεια αυτος ο "γνωστος μηχανικος του λιμανιου" παντος εβαλε τον δικο μου!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: patapios στις 19/10/2009 9:35 μμ.

chris34"
mixalakis"Φυσικά και έχει και λειτουργεί μια χαρά!

Μάλλον ο τύπος από τον οποίο πήρες το τιγράκι, το πήγαινε στον γνωστό μηχανικό του λιμανιού... "


Για να λεμε την αληθεια αυτος ο "γνωστος μηχανικος του λιμανιου" παντος εβαλε τον δικο μου!!"


Oπως κ τον δικο μου κ λειτουργει αψογα ενω ολοι με ειχαν φοβισει θα κανει το ενα θα κανει ττο αλλο... θα ειναι πολυ ευαισθητος κτλ.

Να χτυπησω ξυλο λειτουργει μεχρι στιγμης αψογα ... οπως κ το υπολοιπο μηχανακι... δεν καιει λαδια οπως πολυ αναφερουν ... δεν χτυπανε οι ταχυτητες οπως πιο πολυ αναφερουν... κ ο "λιμανισιος" συνεργειας μια φορα που ειχα παει κ αλλη μια που ηθελα ενα εξαρτημα μια χαρα μου φανηκε!!!


Τελικα ο καθενας μαλλον εχει κ διατυπωνει την δικη του αποψη ... περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε!!!

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: vagtyrp στις 20/10/2009 12:03 πμ.

έχω και εγώ τον ίδιο και μέχρι πρότινος πότε λειτουργούσε καλά και πότε δεν έπιανε....και μαντέψτε κύριοι......κάποιος...ονόματα να μην λέμε.....μου είχε βάλει τον αισθητήρα της σέλας ανάποδα και δεν έκανε καλή επαφή! άλλαξα συνεργείο και από τότε τον δοκίμασα καμιά 10 φορές και λειτουργεί μιά χαρά.

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: Native στις 20/10/2009 9:39 πμ.

Προφανώς εξαρταται κι απο την ευαισθησια που εχουμε σεταρισμενο τον συναρερμο γενικότερα, για το κατα πόσο δουλευει αυτο το κολοκύθι. Εγω που τον έχω κουτσουρο και ουσιαστικα δουλευει μονο σαν immobilizer, δεν λειτουργει σχεδον ποτε.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: chris34 στις 20/10/2009 10:22 πμ.

Native"Προφανώς εξαρταται κι απο την ευαισθησια που εχουμε σεταρισμενο τον συναρερμο γενικότερα, για το κατα πόσο δουλευει αυτο το κολοκύθι. Εγω που τον έχω κουτσουρο και ουσιαστικα δουλευει μονο σαν immobilizer, δεν λειτουργει σχεδον ποτε."



Φιλε native κανεις λαθος!Η παγιδα που εχει κατω απο την σελα δεν εχει καμια σχεση με την ευαισθησια του συναγερμου!!Ειναι απλα ενα μαγνητακι που αμα χασει την αποσταση απο το αλλο μαγνητακι τοτε χτυπαει και ο συναγερμος!
Μηπος στον δικο σου δεν το εχουν βαλει στην σωστη αποσταση;
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: mixalakis στις 20/10/2009 μεσημέρι

Έτσι όπως τα λέει ο chris είναι.
Πρέπει να υπάρχει η παγίδα, διαφορετικά παραβιάζει τη σέλα και αποσυνδέει τον συναγερμό με την ησυχία του ο άλλος.

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: Native στις 20/10/2009 2:19 μμ.

μπορει...γι'αυτο εχω και δευτερο συναγερμο ομως

Εχουμε κανενα σχεδιαγραμμα να δουμε που ακριβως ειναι η σωστη θεση?
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: chris34 στις 20/10/2009 3:30 μμ.

Native"μπορει...γι'αυτο εχω και δευτερο συναγερμο ομως

Εχουμε κανενα σχεδιαγραμμα να δουμε που ακριβως ειναι η σωστη θεση?"


Θα βγαλω φωτο το δικο μου και ελπιζω να καταλαβεις που περιπου ειναι για να φτιαξεις και το δικο σου!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: chris34 στις 20/10/2009 3:36 μμ.

Ετσι ειναι το δικο μου και δουλευει μια χαρα!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: Native στις 20/10/2009 3:47 μμ.

thnx chris θα το κοιταξω μολις γυρισω σπιτι
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: αισθητηρας σελας datatool  

  Από: tiger46 στις 20/10/2009 10:45 μμ.

σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες,μολις μπορεσω θα παω απο την αντιπροσωπεια μπας και βγαλω ακρη