Αφορα τα tiger 1050.

Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: JOSBI στις 09/10/2009 2:24 μμ.

καλησπερα παιδες!
Αν το tiger σας κανει μαλακιες στο σασμαν τιπου δεν κουμπονει η οπιαδηποτε ταχυτητα με την μια και το κανει ψιλο συχνα μην το αφησετε ετσι! και ας σας λενε οι μηχανικοι οτι θα στρωσει! δεν θα στρωσει! θα σπασει οπως εκανε το δικο μου! ελπιζω να ειταν μονο το δικο μου προβληματικο γιατι το εκανε απο την αρχη και να μην το παθει κανεις αλλος!!!
VALE FOR EVER

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: Sprinter στις 09/10/2009 2:26 μμ.

Τι επαθε ακριβώς ρε σύ? Για πέ..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: JOSBI στις 09/10/2009 2:34 μμ.

αστα!!!!!
απο την αρχη που το πηρα οταν κατεβαζα απο 5 σε 4 με λιγα η πολλα χιλ καποιες φορες (ουτε λιγες ουτε πολλες) δεν την κουμπονε και εκανε εναν κολοθοριβο! πηγαινα στο συνεργειο και μου λεγανε θα στρωσει θα στρωσει... και εκει που πηγαινα με 100χιλ κατεβαζω 4 και δεν ξανα τιποτα αυτο παω να ανεβασω ουτε εννοειτε οτι οσο γινοταν αυτο τα ειχα πατημενο συμπλεκτη αλλα τα γραναζια ακουγονταν δυο τετραγωνα πιο περα!!
αποτελεσμα κουρεψε το γραναζι τις 4ης και τα κομματια του σπασανε και αλλα γραναζια!!!
VALE FOR EVER

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: Sprinter στις 09/10/2009 2:51 μμ.

Εισαι στην εγγύηση φαντάζομαι???????

Παιδιά, το κιβώτιο στα 1050 (όχι μονο Tiger) μπορεί να είναι μερικές φορές σκληρό, κυρίως όταν ζεσταθει το λάδι στην κίνηση, αλλα μόνιμο πρόβλημα αλλαγής δεν πρέπει να παρουσιάζει. Ουτε οταν ειναι καινούργιο.

Εμένα σε 26000 ειναι σχετικά βουτυρένιο. Μόνο μια φορά τις προάλλες μουκανε μια στραβή στο φανάρι που δεν εύρισκα νεκρά και πήγαινε από 1η-2η με πολύ προσπάθεια και γκρακα-γρουκα. Ανησύχησα αλλα το απέδωσα στην υπερθέρμανση μια και είχα μπλέξει σε απίστευτη κίνηση λογω της ομιλίας του Γιωργάκη. Αναγκάστηκα να σβησω και να ξαναανάψω. Μόλις ανοιξα στην Κατεχάκη δεν ξανάκανε κιχ. Αν μου το ξανακάνει όμως θα το κοιτάξω άμμεσα.

Το κιβώτιο μαλακώνει κάπως μετά τα 10000 και ίσως αυτό ενοούν οι μηχανικοί όταν λένε ότι θα στρώσει. Αλλα άλλο το κάπως σκληρό και άλλο το δεν μπαίνουν οι ταχύτητες. Μην τα αφήνετε τα προβλήματα αυτά. Αν ο λεβιές σας και το μοχλικό ειναι εντάξει (το πρώτο πράγμα που κοιτάτε) τότε θέλει κοίταγμα το κιβώτιο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: JOSBI στις 09/10/2009 2:54 μμ.

ευτυχως ειμαι μεσα στην εγγυηση!!!
VALE FOR EVER

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: mixalakis στις 09/10/2009 3:44 μμ.

Ποιος σου έλεγε θα στρώσει και θα στρώσει;

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: chris34 στις 09/10/2009 7:03 μμ.

mixalakis"Ποιος σου έλεγε θα στρώσει και θα στρώσει;"



Σιγουρα το λενε ολοι οι μηχανικοι πριν τους πας το κιβωτιο στο χερι.....
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: Sprinter στις 09/10/2009 7:58 μμ.

Δεν θέλω καν να ρωτήσω σε ποιό συνεργείο πηγαίνεις.... κατάλαβα...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: chris34 στις 10/10/2009 7:26 πμ.

Ton p....o klaigane"
JOSBI"αστα!!!!!
απο την αρχη που το πηρα οταν κατεβαζα απο 5 σε 4 με λιγα η πολλα χιλ καποιες φορες (ουτε λιγες ουτε πολλες) δεν την κουμπονε και εκανε εναν κολοθοριβο! πηγαινα στο συνεργειο και μου λεγανε θα στρωσει θα στρωσει... και εκει που πηγαινα με 100χιλ κατεβαζω 4 και δεν ξανα τιποτα αυτο παω να ανεβασω ουτε εννοειτε οτι οσο γινοταν αυτο τα ειχα πατημενο συμπλεκτη αλλα τα γραναζια ακουγονταν δυο τετραγωνα πιο περα!!
αποτελεσμα κουρεψε το γραναζι τις 4ης και τα κομματια του σπασανε και αλλα γραναζια!!! "


Το κιβότιο σου το είδα στο συνεργείο που το πήγες. Εκείνη τη στιγμή το έβγαζε φοτο για να τις στείλει Αγγλία.
Όταν τον ρώτησα τί συναίβει ξέρεις τί μου είπε? Ότι έκανες πολλές σούζες και σε ένα κατέβασμα σε τετάρτη έγινε οτι έγινε!"


Ρε αληθεια ειπε τετοιο πραγμα;;;;;;;;;Ειπε αυτη την μαλακια;;;
Δημητρη και εσενα το ιδιο ειπε;
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: JOSBI στις 12/10/2009 8:14 πμ.

Τι ειπε?

θα εχουμε γελια πολλα γελια!!!!!!!!!!!!!!!!
VALE FOR EVER

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: Sprinter στις 12/10/2009 8:43 πμ.

Josbi,

Πριν βριστείς μιλα με τον Κώστα για τον κλαμμένο κύριο...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: JOSBI στις 12/10/2009 8:56 πμ.

Sprinter"Josbi,

Πριν βριστείς μιλα με τον Κώστα για τον κλαμμένο κύριο..."


και τι να του πω ρε φιλε?
οτι μου ειπαν αυτο κι αυτο και αν ισχυει?
VALE FOR EVER

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: Sprinter στις 12/10/2009 9 πμ.

Λεω μη πιστεύεις σώνει και καλά αυτά που ο κύριος που τον κλάιγανε γράφει...

viewtopic.php?f=9&t=1598
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: JOSBI στις 12/10/2009 9:14 πμ.

Sprinter"Λεω μη πιστεύεις σώνει και καλά αυτά που ο κύριος που τον κλάιγανε γράφει...

viewtopic.php?f=9&t=1598"


θα προσπαθησω να ειμαι οσο το δυνατον πιο ηρεμος μπορω μπας και βγαλω ακρη!
VALE FOR EVER

Re: Αφορα τα tiger 1050.  

  Από: JOSBI στις 12/10/2009 2:20 μμ.

Μιλησα με τον κωστα και μου ειπε πως αυτα που ειπε στον κυριο p....o klaigane ειταν γενικες αιτιες που μπορει να σπασει ενα σασμαν και οχι συγκεκριμενα για το δικο μου και σην μια αιτια που ταιριαζει περισοτερο στη δικη μου περιπτωση η αστοχεια υλικου!
Μα ειπα και εγω...
VALE FOR EVER